Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Faktoria

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    Browar Faktoria

    Nowy, kontraktowy. Warzą w Zodiaku. Łukasz Kojro ("Związkowiec") i Tomasz Tuszyński. Na początek będzie APA.

    Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.
    Last edited by zgoda; 11-02-2014, 13:55.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Widocznie innych stylów już nie ma, tylko hameryka.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
      Widocznie innych stylów już nie ma, tylko hameryka.
      Są, warzy je 99,8% polskich browarów. A nawet więcej, bo niektóre rzemieślnicze również.
      Last edited by pioterb4; 11-02-2014, 14:08.

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #4
        To nie mogą normalnie zacząć? Jest tam przecież człowiek związany z piwowarstwem domowym? Chyba że ów też zaprzedał duszę diabłu zza oceanu.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • przemo70
          † 1970-2019 Piwosz w Raju
          • 05-2007
          • 1501

          #5
          Najtrudniej jest spiepszyć piwo chmielone amerykańskimi chmielami, więc na start wszyscy je walą, co by zamaskować niedoróbki Mi osobiście już te chmiele się "przejadły"
          Save water, drink beer ...

          http://www.parowozy.com.pl/
          http://www.kamery.wolsztyn.pl/
          https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

          Comment

          • rowdy
            Senior
            • 03-2013
            • 121

            #6
            Dobra APA nie jest zła!

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
              To nie mogą normalnie zacząć? Jest tam przecież człowiek związany z piwowarstwem domowym? Chyba że ów też zaprzedał duszę diabłu zza oceanu.
              A jak to jest normalnie? Restauracja meksykańska też jest nienormalna bo nie oferuje schabowego i bigosu?

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                Są, warzy je 99,8% polskich browarów. A nawet więcej, bo niektóre rzemieślnicze również.
                Oj nie wiem. 99% sprzedawanego piwa w Polsce to lager, ale nie pochodzi on z 99% browarów. Tak naprawdę 10% browarów produkuje 90% piwa w Polsce.
                Myślę, że amerykański chmiel jest w max 1% sprzedawanego piwa w Polsce, ale stosuje go ze 20% browarów.
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #9
                  Masz rację Seta, mój błąd.

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika przemo70 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Najtrudniej jest spieprzyć piwo chmielone amerykańskimi chmielami, więc na start wszyscy je walą, co by zamaskować niedoróbki Mi osobiście już te chmiele się "przejadły"
                    Mnie również, i dlatego apeluję do rozsądku.

                    Restauracja jest jedną z możliwości, gdzie można zjeść, ale jeśli wzdłuż ulicy masz 98% tapas barów i 2% innych (nie wiem, włoska i polska), to jest ewidentnie problem i trzeba go zwalczyć zanim przeniesie się na następne ulice.

                    Ja np. za bigosem nie przepadam, ale wybór powinien być normalny, a nie zmonopolizowany.

                    Jeśli nie daj Bóg, dojdzie do tego, że w każdej knajpie, jaką znam, będą li tylko aipy-srajpy, to nie wróży to nic dobrego, bo jednostajność piwa się nie przyjmie. Za PRL'u większość czesała jakieś tam jasne, ale był też porter (do wódki i zakąski, ale zawsze). Wybór był ograniczony, ale jakiś był; a my dochodzimy do sytuacji, że w knajpie jest oferta: CAIPA, GAIPA, PAIPA i nie wiem moze DAIPA.
                    Last edited by Petitpierre; 11-02-2014, 15:19.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #11
                      Restauracja jest jedną z możliwości, gdzie można zjeść, ale jeśli wzdłuż ulicy masz 98% tapas barów i 2% innych (nie wiem, włoska i polska), to jest ewidentnie problem i trzeba go zwalczyć zanim przeniesie się na następne ulice.
                      98% polskich barów/pubów/knajp leje piwo z amerykańskim chmielem? No nie sądzę, u mnie w województwie całym jest taka tylko jedna...
                      a my dochodzimy do sytuacji, że w knajpie jest oferta: CAIPA, GAIPA, PAIPA i nie wiem moze DAIPA.
                      Która to knajpa?

                      Comment

                      • Petitpierre
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 2560

                        #12
                        To jest tylko przewidywanie, co będzie jeśli się temu nie przeciwstawimy...Nie wyczuwasz ironii?
                        Mały porterek-przyjaciel nerek

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #13
                          Petitpierre chyba troszkę przesadzasz. Też mam powoli dość tej jednostajnej amerykanizacji, ale dotyczy ona przede wszystkim nowych browarów/kontraktowców. W każdym multitabie masz możliwość napić się czy to czy to wędzonki, czy grodziska, czy stouta, czy pszenicy, czy koźlaka... W mniejszych pubach bardzo rzadko spotykam się z sytuacją, żeby była tylko AIPA. Owszem jest jej bardzo dużo i zaczyna męczyć, ale żeby dominowała na rynku to nie powiem. Dominuje tylko wśród debiutów (przynajmniej tych udanych).
                          Last edited by Seta; 11-02-2014, 15:33.
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            #14
                            Lepiej przesadzać teraz niż czekać z ręką w nocniku.

                            Oczywiście, że niektóre knajpy są w stanie sprostać zadaniu, żeby oferta była szeroka. Ale tendencja wśród kolejnych kraftów-sraftów nie napawa optymizmem-dobrego stout'a się nie chce warzyć, słynnego "pils'a za 3 złote" też nie, wysilić się trochę, też nie bardzo; najważniejsze dop.....ć chmielu, żeby wyszło uszamy, i voila, "super" piwo.

                            Reasumując, plony rewolucji hamerykańskiej jeszcze nie dominują. Jeszcze...
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23798

                              #15
                              Skupcie się na temacie przewodnim.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎