Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Faktoria

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #46
    Taka reakcja organizmu na możliwość drenażu kieszeni. Część sceny craft skoncentrowała się na łechtaniu podniebienia wąskiej grupie konsumentów zwanej "ciągłymi poszukiwaczami" (tak sobie ich nazwałem). To głównie dla tych konsumentów tworzone są nowe piwa. Coraz to nowe bodźce do wydania pieniędzy. Bo przecież lepiej wydać na 3 nowości niż na 1 solidne piwo...

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
      No sama Pinta zrobiła z 10, Artezan też kilka, do 20 starczy Ursa. Ale czy wszyscy inni muszą jechać prawie wyłącznie A(I)PA?
      Z Ursą to chyba żartujesz, Seta?

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #48
        Czemu? Nie robili innych gatunków? Nikt nie wspominał o ich jakości, ale pszenica była dobra, wędzonka też.
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #49
          Ja mam na myśli pijalne piwa

          Całe szczęście nie ja tu będę sprzątał.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja mam na myśli beczkowe piwa, bo też jak sądzę ów browar kontraktowy będzie w ten segment celował. Jeśli jest to |aż| kilkadziesiąt piw to wymień przynajmniej 20.
            Minimum 20 piw bez amerykańców w składzie uwarzonych w klasycznych stylach? Proszę bardzo:

            - Pinta: a'la Grodziskie, Czarna Dziura (schwarzbier), Odsiecz Wiedeńska (vienna lager), Ognie szczęścia (IRA), Dymy Marcowe (ruchbier), Jak w Dym (rauchbock), Psze-koźlak (weizenbock), C'est ne pas IPA, Dyniamit, Koniec Świata, Apetyt na Życie, Stare Ale Jare, Angielskie Śniadanie, Pierwsza Pomoc, Dobry Wieczór. Łącznie 15.

            -AleBrowar - Sweet Cow, Smoky Joe, nowy Ortodox, Saint no More z zeszłego roku - 4 sztuki

            - Artezan - witbier, angielska IPA, brown porter, Nutcracker, saison, grodziskie, imperialne grodziskie, wild ale, RIS, pszenica z trawą cytrynową, Czarna wołga, niebawem angielska single hop IPA - 12 szt

            Pracownia Piwa - żytni stout, milk stout, wędzony stout, golden ale, belgian ale, grodziskie - na pierwszy ogień 6.

            Do tego bittery z Piwoteki, Widawy, Hausta, weizenbock z Kormorana i Piwoteki, witbier z Kormorana i Namysłowa, Marcowe z Ciechana, Pils i altbier z Manufaktury Piwnej, Wołek Zbożowy z Piwoteki, Vienna Lager i Dunkel z Wojkówki, Amber lager, witbier z Jana Olbrachta, milk stout, witbier z Olimpu, dry stout, coffe stout, christmas ale i oak aged pale ale z Widawy, gruit Kopernikowski, przeleżakowane portery z Ciechana i Kormorana, Lwówek Porter.

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #51
              Jak ktoś tu jest mentalnie zabunkrowany, to nowo powstające kontraktowce, które nie tylko mają ubogi i przewidywalny repertuar, ale także celują nie tyle w ten sam segment rynku, ale wręcz w kilkadziesiąt tych samych lokali i grupę wiernych sekciarzy.

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #52
                No sama Pinta zrobiła z 10, Artezan też kilka, do 20 starczy Ursa. Ale czy wszyscy inni muszą jechać prawie wyłącznie A(I)PA?
                CZyli są inne i da się wybrać. Problemem jest sama IPA i to że jest w danym portfolio najliczniej reprezentowana. Rozwiązaniem problemu nie jest więc uwarzenie 30 pilsów i 30 stoutów, tylko zaprzestanie produkcji IPA. To jest bolączka. Kiedyś był jeden stout z Gaba i starczyło, ale wtedy nie było IPA...

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Minimum 20 piw bez amerykańców w składzie uwarzonych w klasycznych stylach? Proszę bardzo:

                  - Pinta: a'la Grodziskie, Czarna Dziura (schwarzbier), Odsiecz Wiedeńska (vienna lager), Ognie szczęścia (IRA), Dymy Marcowe (ruchbier), Jak w Dym (rauchbock), Psze-koźlak (weizenbock), C'est ne pas IPA, Dyniamit, Koniec Świata, Apetyt na Życie, Stare Ale Jare, Angielskie Śniadanie, Pierwsza Pomoc, Dobry Wieczór. Łącznie 15.

                  -AleBrowar - Sweet Cow, Smoky Joe, nowy Ortodox, Saint no More z zeszłego roku - 4 sztuki

                  - Artezan - witbier, angielska IPA, brown porter, Nutcracker, saison, grodziskie, imperialne grodziskie, wild ale, RIS, pszenica z trawą cytrynową, Czarna wołga, niebawem angielska single hop IPA - 12 szt

                  Pracownia Piwa - żytni stout, milk stout, wędzony stout, golden ale, belgian ale, grodziskie - na pierwszy ogień 6.

                  Do tego bittery z Piwoteki, Widawy, Hausta, weizenbock z Kormorana i Piwoteki, witbier z Kormorana i Namysłowa, Marcowe z Ciechana, Pils i altbier z Manufaktury Piwnej, Wołek Zbożowy z Piwoteki, Vienna Lager i Dunkel z Wojkówki, Amber lager, witbier z Jana Olbrachta, milk stout, witbier z Olimpu, dry stout, coffe stout, christmas ale i oak aged pale ale z Widawy, gruit Kopernikowski, przeleżakowane portery z Ciechana i Kormorana, Lwówek Porter.
                  To teraz weź zerknij jeszcze raz i ile z tego jest powtórką sprzed roku, dwu?! Ile z tych fanaberii było dostępne poza 2-3 miastami? To zresztą też widać po plebiscycie, jak piwa naprawdę dobre ginęły w natłoku szeroko dostępnych, dobrze promowanych eventami.

                  Powtarzamy dyskusję, która została wydzielona z wątku imperialnej pinty bałtyckiej

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                    CZyli są inne i da się wybrać. Problemem jest sama IPA i to że jest w danym portfolio najliczniej reprezentowana. Rozwiązaniem problemu nie jest więc uwarzenie 30 pilsów i 30 stoutów, tylko zaprzestanie produkcji IPA. To jest bolączka. Kiedyś był jeden stout z Gaba i starczyło, ale wtedy nie było IPA...
                    Nie JA nie chcę, zaprzestania produkcji AIPA. Nawet lubię ten gatunek. Tylko dlaczego KAŻDY nowy browar lub kontraktowiec zaczyna od niego (i część póki co poprzestaje)? To nie jest żadna rewolucja.

                    Z wymienionych przez Ciebie piw kilka ma "nowofalowy" chmiel, mimo że nie jest AIPA.
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ile z tych fanaberii było dostępne poza 2-3 miastami?
                      żartujesz?
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        #56
                        To teraz weź zerknij jeszcze raz i ile z tego jest powtórką sprzed roku, dwu?! Ile z tych fanaberii było dostępne poza 2-3 miastami?
                        A te nowe crafty jak ten z tego wątku, browar Masona, Birbant, itd. to w ilu będą dostępne? Bo mnie się wydaje że w tych samych. Jak chcesz żęby piwo było ogólnie dostępne i regularnie warzone to pisz swoje postulaty pod kątem Ambera, Raciborza, Lwówka, Czarnkowa, Fortuny...po co piszesz o craftach skoro ich piwa i tak nie trafią do takiej ilości miejsc jakbyś sobie tego życzył i nawet jak uwarzą 10/10 twoich ulubionych stylów to i tak będzie jojczenie że w Białej Podlasce nie ma?
                        To zresztą też widać po plebiscycie, jak piwa naprawdę dobre ginęły w natłoku szeroko dostępnych, dobrze promowanych eventami.
                        Ale to że przegrały w plebiscycie chyba nie przekadza Ci by po nie sięgać? IPhone jest promowany i dostępny a mimo wszystko nie korzystam, jestem zadowolony z Nokii. Pisałeś że problemem jest polaryzacja i brak piw w stylach klasycznych/ciekawych nie z Ameryki. Teraz problemem jest fakt że nie takie wygrywają plebiscyt, choć wyliczyłem ich około 50, zapominając pewnie kilkanaście innych.

                        Zginęły w natłoku innych w plebiscycie więc ich nie ma...trzeba jojczyć o kolejne które też zginą w tym samym natłoku i też ich nie będzie. Czarna dziura wszystko wchłonie.

                        Prezesie, jesteś tu długo stażem, jesteś piwowarem domowym, z niejednego pieca chleb jadłeś i z niejednego kufla piłeś. Proszę przeczytaj to co piszesz chłodnym okiem i zastanów się czy to naprawdę ma sens.
                        Last edited by pioterb4; 12-02-2014, 23:20.

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10738

                          #57
                          Coś nie wyszło, sypnęli hamerykańskich chmieli i pójdzie jako srajpa
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie JA nie chcę, zaprzestania produkcji AIPA. Nawet lubię ten gatunek. Tylko dlaczego KAŻDY nowy browar lub kontraktowiec zaczyna od niego (i część póki co poprzestaje)? To nie jest żadna rewolucja.
                            .
                            Bo większość craftów od AIPA zaczyna? Bo większość craftów wokół tego stylu buduje swoją egzystencję? Bo dla większości z nich to flagowy produkt? (No ewentualnie RIS jeszcze)? Bo lubią ten styl i lubili go warzyć w domu?
                            Z wymienionych przez Ciebie piw kilka ma "nowofalowy" chmiel, mimo że nie jest AIPA
                            I to czyni całą moją wyliczankę bezużyteczną? Dorzuć sobie jasną i ciemną pszenicę z Ursy, wita z Hausta, belgian ale z Szału Piw i 50 będzie nadal jak w mordę strzelił.

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                              Coś nie wyszło, sypnęli hamerykańskich chmieli i pójdzie jako srajpa
                              Anteks, jesteś tu długo stażem, jesteś piwowarem domowym, z niejednego pieca chleb jadłeś i z niejednego kufla piłeś. Proszę przeczytaj to co piszesz chłodnym okiem i zastanów się czy to naprawdę ma sens.

                              Comment

                              • Seta
                                Piję piwo
                                • 10-2002
                                • 6964

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                                I to czyni całą moją wyliczankę bezużyteczną?
                                Może łypnij jakiegoś piwa, co? Ponoszą Cię chyba nerwy.
                                Nigdzie nie napisałem opinii nt "Twojej wyliczanki".
                                Napiszę teraz: Dobra robota Pioterb4! W sumie to wiele osób trochę przekonałeś. Mnie nie musiałeś, staram się być obiektywny i słuchać kontrargumentów, powyżej napisałem:

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                                Petitpierre chyba troszkę przesadzasz. Też mam powoli dość tej jednostajnej amerykanizacji, ale dotyczy ona przede wszystkim nowych browarów/kontraktowców. W każdym multitabie masz możliwość napić się czy to czy to wędzonki, czy grodziska, czy stouta, czy pszenicy, czy koźlaka... W mniejszych pubach bardzo rzadko spotykam się z sytuacją, żeby była tylko AIPA. Owszem jest jej bardzo dużo i zaczyna męczyć, ale żeby dominowała na rynku to nie powiem. Dominuje tylko wśród debiutów (przynajmniej tych udanych).
                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎