Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Vendetta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, Vendetta

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • KarlPopper
    Senior
    • 11-2013
    • 133

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn... zaskoczenie. [4]
    Piana: Ładna, ale niewielka, oblepia szklanke. [4]
    Zapach: Karmel, lekkie owoce [4]
    Smak: Wydajw mi się, że odrobine bardziej wyczuwalna goryczka niż w pepiku. Ale też piwo jest mniej pijalne. Słodowość, lekki chmiel. Bardziej w moim stylu niż Pepik, mniej lekkie, bardziej wytrawne, ale jednak spodziewałem się eksplozji nowozelandzkich chmieli a tu słabo. No ale w końcu to pale ale. [4.5]
    Wysycenie: Odpowiednie, być może wolałbym mniejsze, ale teneralnie pasuje do smaku i stylu. [4.5]
    Opakowanie: Dobry pomysł z logami knajp przy pozostaniu przy tradycyjnych informacjach jak ibu i ekstrakt. [5]
    Uwagi: Świetna inicjatywa, świetna akcja, oby tak dalej.

    Moja ocena: [4.275]
    Live Craft. Die Punk.

    Comment

    • Derbeth
      Senior
      • 04-2013
      • 337

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny, pod światło rubinowy [5]
      Piana: niezbyt obfita, ale ładnie zdobi szkło [4]
      Zapach: średnio intensywny; trochę żywicy, trochę owoców [4.5]
      Smak: piwo bardzo gładkie, trochę kawy, lekka paloność, karmel, owoce tropikalne; nieprzesadna goryczka - krótka i przyjemna [4.5]
      Wysycenie: średnie, odpowiednie [4.5]
      Opakowanie: nie oceniam, piłem lane [5]
      Uwagi: Bardzo przyjemne piwo sesyjne. Może nie oszałamia intensywnością, ale to porządna robota.

      Moja ocena: [4.5]

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny rubin. Totalne zaskoczenie w przypadku Pale Ale. [4]
        Piana: Drobna ale dość niska. Szybko zanikająca. [3.5]
        Zapach: Delikatny, kojarzący się z aromatem słodu melanoidowego i lekkim karmelem. Nut chmielowych niestety nie wyczułem. [3.5]
        Smak: Mimo obecności karmelowych akcentów piwo nie jest słodkie, wręcz przeciwnie. Obecny lekki kwasek ze słodu palonego i ciekawa żywiczność. Jak na półciemnego ejla jest w porządku, choć to nie mój klimat. [4]
        Wysycenie: Średnio wysokie, wyczuwalne przyjemne musowanie na języku. [4.5]
        Opakowanie: W stylistyce Pracowni. Nazwa korespondująca z inicjatorem powstania piwa czyli Omertą. [4]
        Uwagi: Przy serwowaniu tego piwa człowiek wpada w lekką konsternację, bo nie spodziewa się ani takiej barwy, ani takiego aromatu. Na szczęście w smaku nie słodkości, która mogła wynikać z zastosowania słodu karmelowego.

        Moja ocena: [3.8]
        Attached Files
        Last edited by docent; 03-03-2014, 15:47.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          4-5 za kolor ciemnego bursztynu w piwie pale ale? Jaja sobie robicie?
          Rozumiem, że nazwa i zawartość to jakaś konwencja ale bez przesady z takim ocenianiem. Przy normalnym podejściu chyba nic nie ubyłoby Tomkowi i Markowi?

          Comment

          • tieroo
            Member
            • 05-2010
            • 46

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
            4-5 za kolor ciemnego bursztynu w piwie pale ale? Jaja sobie robicie?
            Rozumiem, że nazwa i zawartość to jakaś konwencja ale bez przesady z takim ocenianiem. Przy normalnym podejściu chyba nic nie ubyłoby Tomkowi i Markowi?

            https://nhc.soba.org.nz/styles#0E No co ja zrobię że ten styl może być pale ale tyle że ciemne ;-)

            16 SRM nie jest dużo jaśniejsze od obecnego koloru tego piwa


            A o ubywanie się nie boję ;-)

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Musisz pokazać próbnik jakiego używasz bo mi wydaje się, że Vendetta jest ciemniejsza od "deep copper"

              EDIT: ale znowu "na władzę nie poradzę", o włos się nie będę kłócił
              Last edited by leona; 05-03-2014, 11:48.

              Comment

              • tieroo
                Member
                • 05-2010
                • 46

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                Musisz pokazać próbnik jakiego używasz bo mi wydaje się, że Vendetta jest ciemniejsza od "deep copper"

                EDIT: ale znowu "na władzę nie poradzę", o włos się nie będę kłócił
                Kolor sprawdza się w cylindrze o średnicy 1 cm w świetle neutralnej barwie (światło dzienne).
                Ale faktycznie o włos nie ma co kruszyć kopii ;-)

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #9
                  Nie ma czegoś takiego jak światło dzienne (w sensie definicji). Jeśli coś robimy systemowo to musimy używać certyfikowanej kabiny światła białego.
                  Ale naprawdę mniejsza o to.
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • tieroo
                    Member
                    • 05-2010
                    • 46

                    #10
                    Pracownia Piwa, Vendetta

                    Ok chodzilo mi o temp barwową jak najbliższą 6500k
                    Last edited by tieroo; 05-03-2014, 13:46.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎