Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, IPA Tour - Powrót Do Przeszłości

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan, IPA Tour - Powrót Do Przeszłości

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Cannabee776i99
    Senior
    • 08-2009
    • 658

    #2
    Bez takich fajerwerków jak w amerykańskiej wersji, ale na pewno solidna IPA z męską goryczką.

    Comment

    • yoda79
      Senior
      • 01-2013
      • 861

      #3
      Smakowalo mi bardziej niż Białe. Konkretna goryczka, nie potrafię sprecyzować smaku, ale podobnego w Polsce nie piłem. Może to ten angielski chmiel? Do powtórzenia.

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #4
        Przyjemny trochę ziołowy zapach. Goryczka ostra i kłująca, żywiczna, krótka. Piana wzorowa. Pełnia dość wysoka, nie obraziłbym się za nieco większą wytrawność. Kolor konkretny bursztyn w kierunku miedzi.

        Dobre. Pije się przyjemnie, solidne piwo.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • Drago
          Member
          • 02-2012
          • 37

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Miedziana. [5]
          Piana: Cienka warstwa piany sukcesywnie zmniejszająca objętość do ostatniego łyka. [3.5]
          Zapach: Ku mojemu zdziwieniu dominują aromaty orzechowe, a chmiele stanowią jedynie orzeźwiające, cytrusowe tło dla tych silnych, słodowych akcentów. [4]
          Smak: Pełne, aksamitne, o wyższej gęstości niż standardowe IPA. Goryczka powyżej średniej, z udziałem kwaskowych, orzeźwiających cytrusów (od pomarańczy do grejpfruta) oraz ciężkich, przytłaczających ziół. Orzechy nie opuszczają kubków smakowych nawet na chwilę i utrzymują się na długo po przełknięciu. [3.5]
          Wysycenie: Stosunkowo wysokie. [4.5]
          Opakowanie: Podobnie jak w przypadku Białego IPA tak i tutaj grafika przyjemna, lekka i miła dla oka. [4]
          Uwagi: Kupione w Piw Pawie na wynos. Wypiłem z całej butli 330ml i bardziej mi się to kojarzy z jakimś brown alem niż fakycznie z IPĄ, ale smakowe doznania są na dobrym poziomie. Pijalność jak zwykle u Artezana, czyli wysoka. Ciężko oderwać się od piwa nawet na moment.

          Moja ocena: [4.025]
          Attached Files
          Last edited by Drago; 21-02-2014, 03:33.
          Zapraszam na blog: Zakazane Piwo - o piwach zbyt dobrych, by ich nie spróbować.

          Comment

          • Kalianna
            Member
            • 08-2013
            • 41

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny bursztyn, opalizujący [4]
            Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, redukuje się, ale bez przesady - coś zostaje [4]
            Zapach: Przyzwyczajona do intensywności aromatów IP, tutaj zapach był dość delikatny, wręcz trudny do określenia [3.5]
            Smak: Ściągająca goryczka i posmak, jakbym jadła skórkę orzecha włoskiego. Cytrusowa kwaskowatość i zioła (jałowiec?) uzupełniają i tworzą naprawdę ciekawy smak. [4.5]
            Wysycenie: Wysokie, ale odpowiednie i nie wpływa negatywnie na pijalność. [4.5]
            Opakowanie: Bardzo miła dla oka etykieta podany ekstrakt i rodzaj chmielu [4.5]
            Uwagi: Chętnie jeszcze spróbuję, bo smak naprawdę ciekawy.

            Moja ocena: [4.075]
            Respect beer.

            Comment

            • Marcin_wc
              Senior
              • 09-2005
              • 2115

              #7
              Do których IPA porównujesz?

              Comment

              • Kirgiz
                Junior
                • 12-2013
                • 9

                #8
                Cytrusy w smaku i zapachu, fiu fiu, a może się pomyliły piwa?

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowy, dość klarowny. Bardzo ładny. [5]
                  Piana: Konsystencja drobna, obfitość dobra, świetna trwałość, zostawia ładne ślady na szkle. [4.5]
                  Zapach: Pierwsze wrażenie to landynkowa słodycz. Szybko jednak przechodzi w owocowość w typie porzeczkowym. [4]
                  Smak: Owocowe nuty z aromatu odzwierciedlone w smaku. Wyrazista owocowość występuje tu w towarzystwie średnio intensywnej goryczki. Słodowa podstawa bardzo umiarkowana, co mi bardzo odpowiada. Dodatkowo świetna rześkość i świeżość. [4.5]
                  Wysycenie: Bez zastrzeżeń, na średnim poziomie. [5]
                  Opakowanie: Ładny projekt serii Tour IPA. [4.5]
                  Uwagi: Bardzo udana interpretacja klasycznego IPA, w takiej formie ten styl mógłby pojawiać się częściej.

                  Moja ocena: [4.375]
                  Attached Files
                  Last edited by docent; 25-02-2014, 09:11.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎