Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sainte-Hélène, La Grognarde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Sainte-Hélène, La Grognarde

    Blonde Ale z belgijskiego minibrowaru Sainte-Hélène. Chmiele: Brewers Gold i Saaz. 5,5% alkoholu, 50 EBU.

    Barwa żółto-miodowa, wpadająca pod światło w pomarańczowy odcień. Mocno mglista, z mikro-osadem.
    Nieduża piana, która dość szybko zanika do obecnego do końca naśnieżenia.
    Nieco schowany aromat, w którym dopiero po intensywnej pracy nosem wyczuwalne są owoce, zwłaszcza brzoskwinie i trochę nut kwiatowych a także trawiasta chmielowość.
    W smaku goryczka wyraźna, trawiasta. Nieco cytrusów, skórka cytryny. Po stronie słodów dzieje się niewiele poza lekko wyczuwalnym mokrym ziarnem w posmakach. Przede wszystkim jednak daje się wyczuć ogromną wodnistość, która nadaje (brak)charakteru całości.
    Nagazowanie jest jak dla mnie zbyt niskie.
    Butelka 300ml z etykietką w ciepłych barwach i jak w innych piwach z tego browaru z motywem kobiecym. Tym razem patrzy na nas spod kapelusza nieco tajemnicza brunetka. Kapsel w odróżnieniu od pani goły.

    Piwo, które mnie, nie ukrywam, mocno rozczarowało. Brakuje mu, poza w miarę dobrym nachmieleniem, i treści i życia. Dlatego tylko 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎