Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

Kto jak dojeżdża i gdzie będzie nocował? - rozmowy forumowiczów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marcin_wc
    Senior
    • 09-2005
    • 2115

    #31
    Jak ktoś szuka noclegu 5min od stadionu, to dawajcie na PW. Oczywiście w pierwszej kolejności rezerwowane będą miejsca dla znajomych.

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
      Dziś uruchomili sprzedaż na polskibus.
      Siedziałem prawie 2 godziny zanim dobiłem się po bilety. Koszt w obie strony 13 zeta.
      Dzięki za info o rozpoczęciu sprzedaży biletów, też kupiłem bilety w obie strony za 13 zł.

      Comment

      • olie
        Senior
        • 06-2011
        • 777

        #33
        Macie bilety na mailu? Z tego co widzę zapłacić za bilet jest łatwo, ale nie wysyłają biletów.

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #34
          Już zamknęli sprzedaż. Pewnie uruchomią już "po droższości".
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • olie
            Senior
            • 06-2011
            • 777

            #35
            Dobrze ze zamknęli, bo kompletnie tego nie kontrolują. Po opłaceniu, bilety cały czas są w koszyku. Po jakimś czasie ponownie wracają do puli i za ten sam bilet zapłaci kilka osób, a nikt nie dostaje potwierdzenia.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #36
              Spoko, ja zapłaciłem trzy razy. Ciekaw jestem, jak to rozwiążą bo potwierdzeń oczywiście nie mam
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                Spoko, ja zapłaciłem trzy razy. Ciekaw jestem, jak to rozwiążą bo potwierdzeń oczywiście nie mam
                To jest akurat najmniejszy problem. link
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • olie
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 777

                  #38
                  Że uznają wszystkie bilety za 1 zł (2 zł) nie wierzę, najłatwiej jest im zwrócić pieniądze. Oczywiście ten kto kupił pierwszy bilet na dane połączenie powinien dostać bilet, ale mogą tam być sytuacje, że taki pierwszy bilet kupiło po nim kilkanaście osób. Ja wysłałem maila z potwierdzeniem płatności, może uznają.

                  Comment

                  • Ahumba
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 8962

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dziś uruchomili sprzedaż na polskibus.
                    Siedziałem prawie 2 godziny zanim dobiłem się po bilety. Koszt w obie strony 13 zeta.
                    Koszt poniosłem biletu nie mam. Po telefonie do nich prosili o przesłanie potwierdzenia przelewu. Mają dosyłać.
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                    Comment

                    • Ahumba
                      Senior
                      • 05-2001
                      • 8962

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                      Że uznają wszystkie bilety za 1 zł (2 zł) nie wierzę, najłatwiej jest im zwrócić pieniądze. Oczywiście ten kto kupił pierwszy bilet na dane połączenie powinien dostać bilet, ale mogą tam być sytuacje, że taki pierwszy bilet kupiło po nim kilkanaście osób. Ja wysłałem maila z potwierdzeniem płatności, może uznają.
                      Jak są mądrzy to uznają. Przy następnej sprzedaży po prostu dadzą mniej tańszych i się wyrówna.
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                      Comment

                      • Piecia
                        Senior
                        • 02-2002
                        • 3307

                        #41
                        Problem mają nie od dziś. Kupiłem tydzień temu we środę bilet na piątek, kasę pobrano, potwierdzenia brak. Wystosowałem więc mailową prośbę o potwierdzenie (wraz z potwierdzeniem zapłaty), we czwartek ponownie, w piątek rano otrzymałem potwierdzenie....zwrotu środków na konto - a biletów brak. Wysmarowałem reklamację, której mi nie uznali, ale będę apelował
                        Koniec i bomba,
                        Kto nie pije ten trąba !!!
                        __________________________
                        piję bo lubię!

                        Comment

                        • olie
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 777

                          #42
                          Kilkanaście minut temu znowu kupiłem i teraz bilet przyszedł od razu. Ciekawe co z tymi starymi.

                          Comment

                          • emes
                            Nadszyszkownik Chmielowy
                            • 08-2003
                            • 4275

                            #43
                            Też nie dostałem biletu na maila. A bilety nadal sprzedają, tylko krotnie droższe. To by było nieuczciwe nieuznanie zakupionych wcześniej biletów z promocji i ponowne sprzedawanie tych biletów po krotnie wyższej cenie. No nic, zobaczymy.

                            Comment

                            • kishar
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 1691

                              #44
                              Ja kupiłem raz ale nie dostałem biletów, to kupiłem drugi raz w tej samej cenie i tym razem bilety dostałem więc za pierwsze liczę na zwrot kasy.

                              Comment

                              • olie
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 777

                                #45
                                PolskiBus:
                                "Informujemy, iż wszystkie zgłoszenia są przez nas przyjęte i obecnie weryfikowane. W ciągu najbliższych 3 dni do Pasażerów, którzy nie otrzymali potwierdzenia rezerwacji oraz biletu, a ich płatność została zarejestrowana w naszym systemie, zostanie dosłana rezerwacja wraz z eBiletem.

                                Jednocześnie informujemy, że jeśli rezerwacja nie została dokonana, a płatność została poprawnie zrealizowana, każdy Pasażer otrzyma zwrot pełnej kwoty na rachunek bankowy z którego została zrealizowana płatność, lub na kartę płatniczą."

                                Z tego wynika, że można się spodziewać zwrotów pieniędzy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎