Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bednary, Łowickie Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bednary, Łowickie Stout

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Drobna, o beżowej barwie. Obfitość średnia, zostawia ślady na szkle, cienka warstwa utrzymuje się na powierzchni. [4]
    Zapach: Średnio intensywny, o czekoladowym charakterze. Wyczuwalna odrobina lakieru. [4]
    Smak: No jest ta czekolada w smaku, jest wytrawność, ale to wszystko takie mało wyraziste, wręcz płaskie. Po FESie spodziewałem się większej gęstości, treściwości, a tu tego nie ma. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, pod koniec trochę zbyt niskie. [4]
    Opakowanie: Etykiety Bednar w spójnej, 'łowickiej' stylistyce. Może być. [4]
    Uwagi: Oczekiwania wobec pierwszego krajowego FESa na rynku miałem wysokie, więc trochę rozczarowałem sie tym piwem. Ale sądzę, że wystarczy kilka korekt, bo to piwo ma potencjał. Na razie smakuje jak 'stout dla początkujących'.

    Moja ocena: [3.85]
    Attached Files
    Last edited by docent; 27-02-2014, 12:45.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • coder
      Senior
      • 10-2006
      • 1347

      #3
      Aromat: palony, nutki chmielowe

      Piana: obfita, gęsta, trwała

      Barwa: czarne, nieprzejrzyste

      Smak: czekoladowy, palony, nutki kwaskowe

      Goryczka: średnio wysoka, dość długa

      Odczucie w ustach: wytrawne, lekko szorstkie

      Ogólne wrażenie: dobry stout

      Comment

      • Sekator
        • 06-2013
        • 269

        #4
        Piana niska, jasnobrązowa, kremowa. Kolor ciemnobrunatny. W aromacie kawa, gorzka czekolada, kakao. Stoutowy evergreen. Na języku bardzo gładkie, pełne. Kawa z typową kwaśną palonością. Całość udana, pijalna. Etykieta, blackmetalowa cepelia może być. Skład tylko ogólny. Chyba najlepsze piwo z trzech "Bednarków" jakie piłem.
        Attached Files
        http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

        Comment

        • Oskaliber
          Senior
          • 05-2010
          • 727

          #5
          Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
          Piana Brązowa, średnio obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do kożucha lekko oblepiając szkło.
          Zapach: Palony: kawa, popiół.
          Smak: Dosyć treściwe. Dominacja ostrej paloności o charakterze czarnej kawy, popiołu. Na finiszu lekka kwaskowatość. Całość wytrawna. Goryczka dosyć wysoka chmielowo-przypalana.
          Wysycenie: Średnie.
          Ogółem: Dobry, mocno palony, bezkompromisowy stout.
          BeerFreak.pl

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: piękna nieprzenikniona czerń [5]
            Piana: ciemno-beżowa, gęsta, drobna, zwarta, utrzymuje się bardzo długo, nawet po wypiciu piwa trzyma się w szkle, osadza się niewielkimi krążkami [5]
            Zapach: dobrze wyczuwalny, mocnej palonej kawy, odrobina owoców i słodu [4]
            Smak: gęste, pełne, treściwe - to jest coś co lubię, dominuje bardzo mocna paloność, w dalszym tle dobrze wyczuwalna kawa z odrobiną gorzkiej czekolady, minimalne owocowe nuty i odrobina słodowego posmaku w kącikach ust, całość świetnie zbalansowana, jedyny mankament jak dla mnie o zbyt mocna palona gorzkawość [4.5]
            Wysycenie: bez zarzutu [5]
            Opakowanie: czarna etykieta z nawiązaniem do łowickiej krainy podoba mi się, goły kapsel [4.5]
            Uwagi: Można zrobić piwo warte swojej ceny można. Wypite z przyjemnością i prawie na raz. Warte powtórki

            Moja ocena: [4.425]
            Attached Files
            Last edited by becik; 28-05-2014, 19:34.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • cejot
              Member
              • 11-2014
              • 64

              #7
              Jest naprawdę niezłe, coś w tym piwie czuć a i pijalne jest także. Piłem przed Hefajstosem i Łowickie wygrało pojedynek. Jeśli ktoś pragnie wypić mało zajmujące acz dość poprawnego stouta, to śmiało można wypić Łowickie. Cena w Łodzi na Bartoka 5,90. I za taki stosunek cena/jakość jak najbardziej do kupienia. Chyba stesuję za jakiś czas ponownie.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎