Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Ursa Renegat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Ursa Maior, Ursa Renegat

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. Przynajmniej jak patrzyłem pod niezbyt silne źródła światła w knajpie. [5]
    Piana: Nawet zaraz po nalaniu niezbyt imponująca. Owszem jest drobna, ale dość niska. Redukuje się do obrączki. [3]
    Zapach: Przyjemny sosnowo-żywiczny aromat dopełniony palonością. Obiecujący. [4]
    Smak: Goryczka śladowa, treściwość jak na 15-tkę niska. Jest trochę czekolady ale generalnie piwo jest płaskie i mało wyraziste. Smakuje co najwyżej jak 11-tka. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, nie mam zastrzeżeń. [5]
    Opakowanie: Grafika etykiety w stylistyce Ursy, fajna nazwa. Opakowanie lepsze niż zawartość. [5]
    Uwagi: Zawartość nijak się ma do nazwy piwa i do obiecanej na kontrze 'zdecydowanej goryczki'. Ale wad brak!

    Moja ocena: [3.85]
    Attached Files
    Last edited by docent; 02-03-2014, 21:27.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • msto
      Junior
      • 10-2013
      • 5

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemno brązowy, prawie czarny. [5]
      Piana: Dość drobna na początku, szybko redukuje się do 1mm, delikatnie zdobi szkło. [3.5]
      Zapach: Na początku cytrusy jednak szybko ulatują, potem przewaga paloności, trochę kawy i żywicy + coś średno przyjemnego czego nie potrafię zidentyfikować (może to od słodów) [3]
      Smak: Goryczka umiarkowana - w normie. Tak jak w zapachu cytrusy szybko znikają, przeważa paloność i trochę kawy, lekka kwaskowość, lekko "rozwodnione". [3.5]
      Wysycenie: Średnie - w normie [5]
      Opakowanie: Ładna w stylu Ursy ale obrazek trochę pusty - większość stanowi pomarańczowo żółte niebo. [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.525]

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: W grubym szkle czarne, pod światło rubinowe przebłyski. [5]
        Piana: Jasnobeżowa, niezbyt obfita, utrzymuje się krótko. Lekko oblepia ścianki szkła. [3]
        Zapach: Lekka żywica zmieszana z czekolada i subtelną palonością. [4]
        Smak: W smaku jest gorzej. I choć dalej można wyczuć chmiel i stoutowi nuty, to wszystko to razem jest trochę bez wyrazu. Brakuje przede wszystkim nieco wyższej treściwości. Goryczka jest niska, trochę kwaskowata od ciemnych słodów. [4]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Ciekawa etykieta w fajnym stylu. Dla mnie po Beniowej i Cisnej najładniejsza z całej serii. [4.5]
        Uwagi: Poprawne piwo, choć jak zwykle w przypadku Ursy, do jednokrotnego spróbowania. Cena nie proporcjonalna do jakości. I chyba polityka wypuszczania dużej ilości nowych piw jest dobrym sposobem na ciągłą sprzedaż na wysokim poziomie.

        Moja ocena: [3.975]
        Last edited by YouPeter; 15-03-2014, 21:14.
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • gebruiker
          Senior
          • 01-2014
          • 187

          #5
          A jak ma się to piwo względem Black IPA z Bojanowa czy Black Hope z AleBrowaru? Pytam bo nie wiem czy czymś szczególnym jest w stanie mnie zaskoczyć i warto go poszukać, czy lepiej pozostać przy wspomnianych piwach?

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Z Black Hopem z AB przegrywa z kretesem. Co do Black IPA z Bojanowa to trudno powiedzieć bo piłem tylko pierwszą i drugą warkę i każda była inna. Choć patrząc z perspektywy ceny wiem, że po Bojanowo jeszcze sięgnę, a tutaj nie widzę takiego sensu.
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: czarne, nieprzejrzyste [5]
              Piana: ciemnobeżowa, drobna, dość zwarta, opada zauważalnie nie osadza się na szkle, do końca zostaje 1cm kożuszek [3.5]
              Zapach: miszung zapachów, i chmiel i paloność i owoce i kakao [3]
              Smak: dość pełne i treściwe, a w smaku dominuje nudna już trawiasto liściasta gorycz na czekoladowo-palonej podstawie, w kącikach ust da się wyczuć leciutkie lekkie owocowe akcenty [3.5]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: szata graficzna Ursy mi się podoba, etykieta bardzo fajna, firmowy kapsel [5]
              Uwagi: Kiedyś by mi smakowało, teraz nie widzę w tym piwie niczego interesującego, bo co może być interesującego w nudnej i jednakowej goryczce jaką można spotkać w całej masie nowych piw rzemieślniczych, męczy i nudzi

              Moja ocena: [3.55]
              Attached Files
              Last edited by becik; 17-03-2014, 19:57.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • jacekwerner
                Senior
                • 05-2004
                • 2837

                #8
                Piwo dobre, weszło bardzo gładko. Jak na 15-tkę dość lekkie a na mój gust goryczka mogła by być bardziej zdecydowana. Summa summarum - jest OK.
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                • KarlPopper
                  Senior
                  • 11-2013
                  • 133

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, pod świało ciemno-brązowy. [4.5]
                  Piana: Kremowa, średnio pęcherzykowa, ładnie oblepia szklankę, dosyć trwała. [4.5]
                  Zapach: Całkiem przyjemne cytrusy, gejpfruty a nawet delikatne nuty żywiczne, jest tez charakterystyczny dla ursy zapach słodowy. Ogólnie wad brak a aromat amerykańskich chmieli bardzo przyjemny. Gdzieś w oddali kawa i karmel, dla mnie to atut skoro to ma być CDA. [4.5]
                  Smak: Lekkość tego piwa jest moim zdaniem atutem, CDA czy Black IPA powinny być pijalne jak jasne IPA. Goryczka może nie jest "zdecydowana" ale jakaś wyczuwalna jest, na pewno dobrze zblansowana, chociaż oczywiście mogła by być dużo większa. Przyjemna chmielowa kwaśność charakterystyczna dla IPA. Kawa i karmel lekkie co jest również dla mnie plusem. [4.5]
                  Wysycenie: Mogłoby być odrobinkę mniejsze. [5]
                  Opakowanie: Ursa Maior generalnie ma świetne etykiety, a ta jest chyba najlepsza!!! [5]
                  Uwagi: Może to nie jest piwo lepsze od Śrupa, ale na pewno jest świetne (ja je nawet wolę od zbyt stoutowej Orki). Brawo Ursa!!!!

                  Moja ocena: [4.55]
                  Live Craft. Die Punk.

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, lekko brunatne pod światło. [4.5]
                    Piana: Średnia intensywność, duża trwałość, bardzo ładnie brudzi szkło. [4.5]
                    Zapach: Dominuje ładny cytrusowy amerykański chmiel, lekki karmel, lekkie warzywa (patrz niżej). [4]
                    Smak: Niewielka pełnia, lekkie warzywa (albo siarczyny z wody - nie znam się - aczkolwiek nie jest to smak porządny w tym stylu), średnia goryczka. Pijalność całkiem przyzwoita, warzywka nie dominują. [3.5]
                    Wysycenie: Średnio-niskie. Lekko drapie, ale nie przeszkadza. [4]
                    Opakowanie: W końcu wyraźna nazwa! Ładny obrazek, mało piwny, ale plus za konsekwencję - od razu widać, że to Ursa. Informacje w porzo. [4.5]
                    Uwagi: Pite 15.03.2014.

                    Moja ocena: [3.9]
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9731

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Nieprzejrzysty brąz. [4]
                      Piana: Kremowobeżowa, średniowysoka, bardzo drobna, mogłaby być trwalsza. [3.5]
                      Zapach: Chmiel obezwładnia, ogłusza, powala i wybija ewentualną resztę zapachów... [3]
                      Smak: Wrażenie lekkiej oleistości, karmel, chmielowa goryczka, kawa, mleczna czekolada - w sumie fajna kombinacja . [4]
                      Wysycenie: Niewysokie, OK. [4]
                      Opakowanie: Kapsel browaru, na ecie polna droga widziana z perspektywy siodełka motor-cykla (choppera...?), tego bieszczadzkiego klimatu nie kojarzę, na ecie bogate info. [4]
                      Uwagi: To chyba nie jest mój ulubiony styl, ale - ku własnemu zaskoczeniu - piwo wypiłem z prawdziwą przyjemnością.

                      Moja ocena: [3.6]

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ciemny, brunatny, nieprzejrzysty. [5]
                        Piana: Ładna, drobnopęcherzykowa, ale niezbyt wysoka. [3.5]
                        Zapach: Bardzo przyjemny. Cytrusowo-sosnowy, trochę kawy. [4.5]
                        Smak: Mocna, acz nienachalna i krótka goryczka. Sporo paloności, kawy i czekolady. Piwo jest lekkie, ale nie wodniste. I wszystko byłoby super, gdyby nie jakiś bliżej niezidentyfikowany, jakby mydlany posmak, który zostaje w ustach po przełknięciu. Gdyby nie to - byłoby super. [4]
                        Wysycenie: W normie. [5]
                        Opakowanie: Etykiety Ursy są śliczne, tak jest też w przypadku Renegata. [5]
                        Uwagi: Byłoby bardzo fajne piwo, gdyby nie ten posmak. Nie jest on dominujący, ale jednak obecny. Widzę, że nikt inny się go nie dopatrzył... A szklankę wcześniej przemyłem wodą zgodnie ze sztuką.

                        Moja ocena: [4.275]

                        Comment

                        • cyoorka
                          Senior
                          • 03-2007
                          • 338

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Prawie czarne, lekko mętne na spodzie. [4]
                          Piana: Drobna, dosyć obfita, bardzo wolno opada zostawiając ślady na szkle. [4.5]
                          Zapach: Niezbyt intensywny. Lekka czekolada i żywiczno-cytrusowy chmiel. [3.5]
                          Smak: Bardzo grzeczne, uładzone, mało wyraziste. Raczej wytrawne, ale nie pozbawione pewnej słodyczy. Czekoladowe, minimalnie zaznaczony chmiel. Goryczka średnia, lekko palona w odczuciu. [3]
                          Wysycenie: Średnie. [3.5]
                          Opakowanie: Bardzo mi się podoba ten styl. [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.475]

                          Comment

                          • Ravf
                            Senior
                            • 06-2013
                            • 264

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnobrunatny, nieprzejrzysty, z rubinowymi refleksami pod światło. [4.5]
                            Piana: Dość spora jednak szybko opada. Delikatnie zdobi szkło. [3.5]
                            Zapach: Na pierwszym planie karmel i czekolada, w tle lekka paloność i cytrusy. [4]
                            Smak: Początkowo średnia goryczka o cytrusowym charakterze, dalej nuty czekoladowe. Ogólnie dobry balans ale brak tu zdecydowanie intensywności, wszystko jest mocno ugładzone. [4]
                            Wysycenie: Średnie, mogłoby być niższe. [4]
                            Opakowanie: Brązowa, bezzwrotna butelka. Świetna etykieta (zresztą jak wszystkie Ursy), ciekawy kształt, dobry papier. Podany ogólny skład, temperatura podania, polecane potrawy i opis piwa. Kapsel firmowy. [5]
                            Uwagi: Warka do 21.05.2014. Mniej więcej tak wyobrażam sobie CDA/BIPA tyle, że zdecydowanie bardziej intensywne w aromacie i smaku.

                            Moja ocena: [4.025]

                            Comment

                            • maciu82
                              Senior
                              • 02-2012
                              • 100

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładny, ciemnobrązowy, mętny [4]
                              Piana: Średniowysoka, beżowa. Na początku bardzo ładna. Szybko się redukuje, delikatnie oblepia szkło. [4]
                              Zapach: Początkowo uderza przyjemna woń chmielu, następnie dochodzą nuty czekoladowe i biszkoptowe. [4.5]
                              Smak: Całkiem przyjemne, choć dość delikatne w smaku, słodkawe, delikatna goryczka, czekoladowe nuty. [4]
                              Wysycenie: Bardzo dobre, podnosi pijalność i przyjemnie głaszcze język. [5]
                              Opakowanie: Stylowe, chyba najładniejsza z tego browaru [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.25]
                              "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
                              galeria spożytych piw
                              Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎