Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Krak - Lajkonik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, Krak - Lajkonik

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny żółty, opalizujący, lekko mętne. Odpowiedni do ekstraktu. [4.5]
    Piana: Rewelacja. Już nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem w jasnym lagerze tak obfitą i długo utrzymującą się pianę (chyba ostatnio w Brackim jakieś 10 lat temu). [5]
    Zapach: Zdecydowanie słodowy. Lekki miód. [3.5]
    Smak: W smaku podobnie dominuje słód. Początkowo wyczuwalna jest delikatna chlebowość, która później ustępuje miejsca miodowemu posmakowi. Goryczka niska do średniej, zaokrąglona, niezalegająca, nieściągająca. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, odpowiednie dla tego piwa. [4.5]
    Opakowanie: Proste, czytelne, zwracające na siebie uwagę. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.775]
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19166

      #3
      W sumie wiedziałem czego się spodziewać: ceny jak dla turystów i smaku jak z Na Jurze. Nie rozczarowałem się, jest toćka w toćkę jak Jasne Pełne z Zawiercia, które niedawno piłem i kilka piw, które historycznie mi się przypominają. Słód w zapachu i w smaku, ze kwaskowo-goryczkowym posmakiem. Goryczka lekka, nie męcząca. Po paru łykach odczuwa się jednak, że jest wyższa i wypełnia delikatnie podniebienie. Piana o dziwo ładna, opadająca powoli do milimetrowej grubości dywanika. Nasycenie umiarkowane. W miarę picia coraz lepsze. Cena coś powyżej 4 zł, ale jakby kosztowało poniżej 2 zł jak za czasów sprzed Pinty to bym się nie obraził.
      Butelka wylądowała w kolekcji butelek krakowskich (jedna w tle).
      Attached Files

      Comment

      • pizmak666
        Senior
        • 12-2006
        • 1898

        #4
        Jeszcze nie tak dawno Tager i Boner kosztowały poniżej złotówki.

        W kategorii pils za 3 PLN to Brackie dzierży palmę pierwszeństwa. Ostatnie warki naprawdę dobre, niemetaliczne no i dostępność w Żabce też mi się podoba
        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

        Comment

        • Cez
          Senior
          • 01-2003
          • 1789

          #5
          Ocena bliska e-prezesa - smak, zapach, wygląd... Bardzo przyzwoita 11. Tylko szkoda, że cena musi być tak duża (4 zł)...
          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6124

            #6
            Nic specjalnego... raczej zwykłe piwo...

            Smak nie jest wyrafinowany, goryczka wzrasta... coś jakby czeski styl.

            Wolę np. Lagerowe, Toporka... lepsze i w podobnej cenie...

            Comment

            • cielak
              Senior
              • 03-2004
              • 2890

              #7
              Zgodzę się z przedmówcami (a w szczególności z e-prezesem). Słodowe posmaki jak i zapach, pianka umiarkowana... mnie też to podchodzi pod Jasne Pełne z Zawiercia. Tylko cena nie ta. Ale podziwiam to że sklep pozwolił sobie na to aby uwarzyć własne piwo. No ale moda na to jest i kasa też z tego pewnie będzie, choć po Krakowie tego piwa nigdzie nie widziałem (oprócz ul. Łużyckiej). Ciekawi mnie to ile ktoś kto przyjdzie do (np. Browaru na Jurze) musi zapłacić za taki rozlew, jak i to ile wynosi minimum zamówienia w ilościach takiego piwa.
              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎