Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wadworth, Swordfish

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jacek220v
    Member
    • 01-2004
    • 36

    Wadworth, Swordfish

    Wadworth, Devizes, Wiltshire
    Swordfish
    Premium Bitter/ESB (według RateBeer, ja nie wiem do jakiego stylu to piwo przyporządkować )
    alk. 5.0%


    Opakowanie: Butelka brązowa. Etykieta z bombowcem

    Wygląd: Barwa miedziana. Piana średnio i grubopęcherzykowa, warstewka się utrzymuje. Klarowne.

    Aromat: Pierwsze wrażenie, uwaga: aromat kremu do depilacji! Po ogrzaniu chyba do tego aromatu przywykłem i zaczął się wyłaniać karmel, lekko słodkie, polane alkoholem rodzynki (przy zaledwie 5% alkoholu, no cóż).

    Odczucie w ustach: Piwo lekko i przyjemnie wysycone, bardzo drobne pęcherzyki CO2. Szkoda, że piana taka skąpa. Początkowo wydaje się dość cienkie w smaku i nieciekawe, z czasem nabiera nawet aksamitności. Aromatu chmielu nie czuję. Pijalne.

    Smak: Tutaj pełne zaskoczenie. Wytrawne w smaku, bardzo lekka, subtelna goryczka, czyli tak jak napisałem wyżej - nieciekawie. Skądś pamiętam ten smak. Trochę odrzucający, trochę intrygujący. Już wiem - 50 ml wódki wlane do szklanki lagera, czasy studenckie stanęły mi przed oczami. Za to posmak to już inna bajka. Tu się zaczyna dziać. Lekka kwaskowość przechodzi w słodycz, żeby zaskoczyć goryczkowym i przypalanym finiszem, który utrzymuje się dość długo. Bardzo miłe doświadczenie.

    Ogólnie: Spodziewałem się jakiegoś przeciętnego bittera. Nawet zdjęcia nie zrobiłem, etykiety mi się nie chciało czytać. Już sam aromat dał mi do zrozumienia, że mam do czynienia z czymś innym. To blend 6X z rumem Pusser's. Nie jestem znawcą rumu, ale ta kombinacja zdecydowanie mi się spodobała. Warto to piwo spróbować z czystej ciekawości.
    Last edited by Jacek220v; 02-03-2014, 00:27.
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6077

    #2
    Piana - nie za mocna ale na dłużej jest pełne kilka milimetrów warstewki ochronnej.
    Lacing - bardzo fajny, jest nawet krążkowanie.
    Barwa - ciemniejszy bursztyn.
    Gaz - ciut powyżej średniej.
    Aromat - posmaki ejlowe i owocowe, lekko ziołowe z wytrawnym rumem. Bardzo ciekawe.
    Smak - gorzkawe, wytrawne z minimalną nutką słodkawego. Do goryczki dochodzi dobry posmak rumowy.

    Bardzo przyjemne smakowo piwko.

    Dobra, wytonowana goryczkowość daje dobre odczucia. Powszechny na wyspach typowy ejl nie gra tu pierwszego planu i to jest ok.
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎