Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzka 15, Zorba AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Grodzka 15, Zorba AIPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #2
    Dziwne wrażenia z degustacji: zapach mało subtelny, jednowymiarowy, brak cytrusów, raczej nuty piwniczno-żywiczne. Goryczka również jakaś jednowymiarowa, tak jakby były to chmiele wyłącznie rodzime, a nie amerykańskie, ale też wyrazista, średnio intensywna. Piana drobnopęcherzykowa, po opadnięciu utrzymuje się mała obrączka, barwa "lagerowa", wpadająca w bursztynową.
    Piwo do wypicia, ale na tle innych dostępnych w kraju realizacji stylu, nic rewelacyjnego.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, mętny. [5]
      Piana: Niska, drobna. Cienka warstwa obecna do końca. [3.5]
      Zapach: Na pierwszym planie wyrazisty grejpfrut i cytrusy ale w tle wyczuwalne masło co obniża ocenę. [4]
      Smak: Mocno cytrusowe, rześkie, z umiarkowaną goryczką. Przy pierwszym podejściu czułem delikatną kwaskowość, przy drugiem już jej nie było. Przyzwoita APA. [4]
      Wysycenie: Średnio wysokie, bez większych zastrzeżeń dla pojemności 0,3. [4.5]
      Opakowanie: Nie łapię koncepcji nazwy i etykiety. Dlaczego Zorba? Dlaczego wiewiórka? I dlaczego AIPA skoro to APA? [3.5]
      Uwagi: Gdyby nie ten diacetyl wychodzący w aromacie byłoby bardzo fajnie.

      Moja ocena: [4]
      Attached Files
      Last edited by docent; 26-03-2014, 19:03.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnozłoty, mętny. [4.5]
        Piana: Niezbyt wysoka, biała, drobna, cienka warstwa utrzymuje się do końca. [3.5]
        Zapach: średnio intensywny, cytrusowo-słodowy, przyjemny [4.5]
        Smak: cytrusowo-słodowy, lekka, bardzo przyjemna goryczka. Piwo smaczne, ale bardziej przypomina APA niż AIPA. [4]
        Wysycenie: średnie. [4.5]
        Opakowanie: etykieta się mi nie podoba, goły kapsel. [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.125]

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #5
          Dostałem od szwagra-butelkowe pełne, ważne 29.11.2019. Lekko opalizujące, piana kremowa, niska, ale trwała. W aromacie żywica, igliwie, modrzew, boonekamp, ogólnie cały las w kuflu, nuta dolna mango, papaja, bardziej cytrusowo. Zapach rzeczywiście między APA, a AIPA. W smaku goryczka pełna, kaskadowa, dobrze rozłożone nuty chmielowe, najbardziej wyczuwalny chyba Simcoe czy inny Centennial, ale nie przesadzone jak na mój gust. Bardzo smaczne, sesyjne.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎