Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Białe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19163

    #31
    Nie po to idę do knajpy, aby pić herbatę, choć zdarza mi się w przerwie między jednym a drugim piwem wypić herbatę np. wędzoną. Na bezrybiu takim jak BP nie mam Primatora do wyboru. Wy sobie możecie wybierać co chcecie, ja nie. Dla mnie jest OK i nie żartuje.

    Comment

    • Szakali
      Senior
      • 08-2013
      • 572

      #32
      Doskonale to rozumiem, sam nie raz wylądowałem w knajpie i byłem zmuszony pić lecha z braku laku.Aczkolwiek zawsze staram się wybrać knajpę, która mnie zadowoli.Od biedy czasami w butelce coś da się wyrwać.

      Comment

      • Granik
        Junior
        • 08-2009
        • 27

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
        Doskonale to rozumiem, sam nie raz wylądowałem w knajpie i byłem zmuszony pić lecha z braku laku.Aczkolwiek zawsze staram się wybrać knajpę, która mnie zadowoli.Od biedy czasami w butelce coś da się wyrwać.
        Jest w ogóle jakaś knajpa w Kobiórze która nie leje wyłącznie koncerniaków?
        A wracając do tematu, gdy nie ma lepszego wyboru to Białe + Książęce Ryżowe może stać się moim obowiązkowym zestawem letnim i to nawet bez wybrzydzania

        Comment

        • Szakali
          Senior
          • 08-2013
          • 572

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Granik Wyświetlenie odpowiedzi
          Jest w ogóle jakaś knajpa w Kobiórze która nie leje wyłącznie koncerniaków?
          A wracając do tematu, gdy nie ma lepszego wyboru to Białe + Książęce Ryżowe może stać się moim obowiązkowym zestawem letnim i to nawet bez wybrzydzania
          Nie chodzę do knajp w Kobiórze Bo to tragiczne speluny....od biedy można skoczyć na pizze do Willi ot tyle, takie moje zdanie.
          A w lato to wolę w plenerze gdzieś posiedzieć niż się w knajpie kisić przy lipnym piwie.
          Last edited by Szakali; 15-03-2014, 12:28.

          Comment

          • chechaouen
            Senior
            • 01-2011
            • 1180

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółto-cytrynowy. Mętny, ale ta mętność kojarzy się zepsuciem piwa, a nie klasycznym zmętnieniem pszenicy. Dziwna jakaś [3]
            Piana: Ładna, obfita, sztywna i trwała. Mocna strona [5]
            Zapach: Tu również jest całkiem nieźle. Klasyczny witkowy aromat. Lekka cytrusowość i kolendra też obecna [4]
            Smak: No niestety. Wodnistość przegięta do bólu. Do tego jakaś dziwna płytka ale zarazem nieprzyjemna goryczka. Wszystko takie plastikowe, chemicznie sztuczne się wydaje. Te cytrusy i kolendra nie dość, że rozmyte to jeszcze jakieś dziwne [2]
            Wysycenie: Za duże [3]
            Opakowanie: Obok piany najmocniejsza strona. Estetyka ładna, zarazem nowoczesna jak i przyjemna dla oka. Butelka też ładna i zwrotna [4.5]
            Uwagi: Zaliczyłem i nie powtórzę na pewno. Zgodzę się z przedmówcami, że już nawet ten Namysłów lepszy. Też wodnisty, ale nie sprawia tak sztucznego wrażenia

            Moja ocena: [3.225]

            Comment

            • sasser
              Senior
              • 07-2012
              • 107

              #36
              Nie mam żadnego doświadczenia z tym gatunkiem i pewnie dlatego mogę stwierdzić, że to piwo jest całkiem ok. Lekkie, bez nieprzyjemnych posmaków. Ma taką fajną kwaskowatość i delikatną goryczkę w tle. Wszystkich aspektów smakowych nie wyczuwam z racji kataru, ale na ten moment mogę powiedzieć, że jeszcze raz bym go spróbował - nie przez sam katar, ale poprzez to, że jest po prostu przyzwoitym piwem. Wydaje mi się, że to najlepsze piwo pszeniczne, które piłem (nie piłem ich wiele).

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasnożółte, mętne [4]
                Piana: biała, drobna, opada powoli, osadza się na szkle jak rozbite robaki na szybie auta [3.5]
                Zapach: dość dobrze wyczuwalny, przede wszystkim cytrusy i słód [3.5]
                Smak: dość pełne i treściwe, świetnie gasi pragnienie (bo tak je spróbowałem na pierwszy raz - szybko i z butelki), smak to cytrynowy, delikatny posmak i słodowa podstawa, w tle nawet dało się wyczuć minimalne chlebowe akcenty [3.5]
                Wysycenie: zdecydowanie za duże [2.5]
                Opakowanie: opakowanie dla mnie pierwsza klasa [5]
                Uwagi: Dobre piwo ale jak o już nadmieniłem - na szybkie ugaszenie pragnienia. Kolejne piwo białe, wit czy srit i co? Można zrobić niszowe i poprawne piwo za 3,20 zł? Można. W odróżnieniu od innych witów z piwowarni-pracowni-rzemieślników po 6-8 zł. To piwo Żywcowi wyszło

                Moja ocena: [3.55]
                Attached Files
                Last edited by becik; 17-03-2014, 17:46.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasny słomkowy, mętne. [5]
                  Piana: Biała, o średniej gęstości i jak na piwo z Żywca utrzymująca się dość długo. Delikatnie oblepia ścianki szkła. [4]
                  Zapach: Bardzo przyjemny i czysty. Kolendra bardzo dobrze wyczuwalna, jest jeszcze trochę cytrusów oraz lekka zbożowość. [4.5]
                  Smak: Piwo o średniej treściwości, za to bardzo pijalne. Podobnie jak w zapachu, występuje tutaj kolendra o dobrze zbalansowanym natężeniu, cytrusy oraz delikatna chlebowość na finiszu. Goryczka niska, odpowiednia dla gatunku. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie, pasujące do całości. [5]
                  Opakowanie: Ładna butelka z ciekawą etykietą. Dobrze wyeksponowana marka piwa, a wszystko wykonane jest bez przepychu i z elegancją. [4.5]
                  Uwagi: Gdybym pił to piwo w sugerowanej przez producenta temperaturze (4-6 st. C) pewnie nic ciekawego bym nie poczuł. Ale piłem je w temperaturze pokojowej i przyznam szczerze, że jestem zachwycony tym piwem, a jednocześnie bardzo zdziwiony bo nie spodziewałem się po Żywcu tak dobrego, niewyjałowionego ze smaku i poprawnego piwa. Fakt, że nie wiadomo czy jest to piwo dolnej czy górnej fermentacji, co nie zmienia pozytywnego odczucia, że mi bardzo smakowało i dobrze by było aby zostało w ofercie również w lecie. No i na koniec cena 3,35 zł, też jest bardzo zachęcająca.

                  Moja ocena: [4.5]
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • Szakali
                    Senior
                    • 08-2013
                    • 572

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kolor: Jasny słomkowy, mętne. [5]
                    Piana: Biała, o średniej gęstości i jak na piwo z Żywca utrzymująca się dość długo. Delikatnie oblepia ścianki szkła. [4]
                    Zapach: Bardzo przyjemny i czysty. Kolendra bardzo dobrze wyczuwalna, jest jeszcze trochę cytrusów oraz lekka zbożowość. [4.5]
                    Smak: Piwo o średniej treściwości, za to bardzo pijalne. Podobnie jak w zapachu, występuje tutaj kolendra o dobrze zbalansowanym natężeniu, cytrusy oraz delikatna chlebowość na finiszu. Goryczka niska, odpowiednia dla gatunku. [4.5]
                    Wysycenie: Średnie, pasujące do całości. [5]
                    Opakowanie: Ładna butelka z ciekawą etykietą. Dobrze wyeksponowana marka piwa, a wszystko wykonane jest bez przepychu i z elegancją. [4.5]
                    Uwagi: Gdybym pił to piwo w sugerowanej przez producenta temperaturze (4-6 st. C) pewnie nic ciekawego bym nie poczuł. Ale piłem je w temperaturze pokojowej i przyznam szczerze, że jestem zachwycony tym piwem, a jednocześnie bardzo zdziwiony bo nie spodziewałem się po Żywcu tak dobrego, niewyjałowionego ze smaku i poprawnego piwa. Fakt, że nie wiadomo czy jest to piwo dolnej czy górnej fermentacji, co nie zmienia pozytywnego odczucia, że mi bardzo smakowało i dobrze by było aby zostało w ofercie również w lecie. No i na koniec cena 3,35 zł, też jest bardzo zachęcająca.

                    Moja ocena: [4.5]

                    Możesz nazwać mnie piwnym ignorantem, ale to jak dałbym Brackiemu maksymalną ocenę bo, browar w Cieszynie uwarzył mi przyzwoite piwko do picia na co dzień za 2.50.
                    Pójdę jutro do sklepu, wypiję te piwo w temperaturze pokojowej i sam się przekonam.
                    Nie traktuj tego jako atak na swoją osobę czy coś w tym stylu, to tylko moje przemyślenia..
                    Twoje zdrowie

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
                      Możesz nazwać mnie piwnym ignorantem, ale to jak dałbym Brackiemu maksymalną ocenę bo, browar w Cieszynie uwarzył mi przyzwoite piwko do picia na co dzień za 2.50.
                      Wyciągasz złe wnioski. To że na końcu wspomniałem, że cena jest zachęcająca, nie znaczy, że miała jakikolwiek wpływ na ocenę, bo nie miała. Po prostu mi to piwo smakowało
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • Szakali
                        Senior
                        • 08-2013
                        • 572

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wyciągasz złe wnioski. To że na końcu wspomniałem, że cena jest zachęcająca, nie znaczy, że miała jakikolwiek wpływ na ocenę, bo nie miała. Po prostu mi to piwo smakowało
                        Jeżeli cena nie gra roli to ciekawe jaką dał byś ocenę na prawdę dobrej pszenicy.
                        Miałem dziś kupić, ale nie było.....więc piwko widzę schodzi.

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasno słomkowy ale nieklarowany z delikatną mgiełką. [4]
                          Piana: Piana tworzy się gęstą, śnieżnobiałą czapą. Dość szybko opada ale zostaje zadowalający okrąg. [4]
                          Zapach: Jest kolendra delikatna, są cytrusy, jest też trochę jajeczka (siarkowodór). Nie jest źle ale mogłoby być bardziej intensywny. [3.5]
                          Smak: Jest lekkość, jest orzeźwienie. Bardzo pijalne i łatwo wchodzi ale jest zdecydowanie zbyt wodniste. Jedno, dwa na szybko OK ale potem może męczyć to rozwodnienie. [3]
                          Wysycenie: Bez zarzutu. Orzeźwia a nie zapycha żołądek. [5]
                          Opakowanie: Ładna etykieta, dedykowany kapsel ale nie do końca podoba mi się kolorystyka etykiety. [4]
                          Uwagi: Tragedii nie ma. Całkiem pijalne i orzeźwiające. Gorsze od Białego z Namysłowa więc nie często będę sięgał ale w lato pewnie parę razy tak.

                          Moja ocena: [3.475]
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • chemmobile
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 2168

                            #43
                            Mam dziwne przeczucie graniczące z pewnością, że wiele negatywnych "recenzji" wynika z antykoncernowego oszołomstwa. Przykład:
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kolor: Jak woda po pierogach. Żółtawe, zmętnione. [2]
                            Klasyczne witki są mętne i blado żółte, ale w przypadku recenzji Wojciecha witbierowy kolor białego piwa to wada warta najwyżej 2 pkt. Nie wiem czemu takie bzdury w ocenie mają służyć poza pokazaniem, że ich autor albo na piwie się nie zna, albo ordynarnie troluje. Wartość merytoryczna jego postu jest żadna; w dodatku mniej doświadczonych piwoszy może wprowadzić błąd.

                            Co do samego piwa to jest bardziej wodniste i płaskie od witka Hoegardena.
                            Last edited by chemmobile; 18-03-2014, 21:48.
                            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                            Comment

                            • dyczkin
                              Serce w kolorze blaugrana
                              • 05-2011
                              • 3657

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                              Mam dziwne przeczucie graniczące z pewnością, że wiele negatywnych "recenzji" wynika z antykoncernowego oszołomstwa. Przykład:

                              Klasyczne witki są mętne i blado żółte, ale w przypadku recenzji Wojciecha witbierowy kolor białego piwa to wada warta najwyżej 2 pkt. Nie wiem czemu takie bzdury w ocenie mają służyć poza pokazaniem, że ich autor albo na piwie się nie zna, albo ordynarnie troluje. Wartość merytoryczna jego postu jest żadna; w dodatku mniej doświadczonych piwoszy może wprowadzić błąd.

                              Co do samego piwa to jest bardziej wodniste i płaskie od witka Hoegardena.
                              Czyli kiepścizna. Całkiem niedawno piłem właśnie Hoegardena, w końcówce terminu, i był zdecydowanie lepszy był niż ten pseudo witbier z Żywca .
                              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                              Moje warzenie // Piwny Wojownik

                              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                              Comment

                              • Szakali
                                Senior
                                • 08-2013
                                • 572

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Słomkowy mętny,dla mnie zbyt jasny.Nie zachęca do picia. [4]
                                Piana: Piana biała, drobnoziarnista...opada, ale łatwa do wzbudzenia. [4]
                                Zapach: W zapachu faktycznie czuć tę kolendrę,lekki zbożowy aromat.Ale tak szczerze to mocno muszę ciągnąć nosem,żeby coś wyniuchać ^^ [3]
                                Smak: W smaku delikatne zioła, faktycznie jest ta kolendra lekka.Goryczka bardzo niska, w tle posmaki chlebowo zbożowe, lekki kwasek, ciut mdłe,...bardzo pijalne i też strasznie rozwodnione.Ale nie ma niczego odrzucającego i piję się przyjemnie. [3]
                                Wysycenie: Mogło być większe, dla mnie za niskie [4]
                                Opakowanie: Butelka jak butelka, brakuje dokładnego składu. [4]
                                Uwagi: Dla mnie piwo na jeden raz, żeby ugasić pragnienie.Bardzo wodniste i bez wyrazu..choć nie ma w nim niczego odrzucającego i spokojnie można wypić bez skrzywienia.Ja wolę zamiast jednego takiego dołożyć drugie 3.20 i wypić jakiś apetyt na życie czy coś.
                                Piwo piłem cieplejsze tak jak zalecił YouPeter i faktycznie smakuje dużo lepiej i da się coś wyczuć.
                                Piwo zapewne znajdzie swoich odbiorców, ponieważ jest bardzo lekkie i można je walić jeden za drugim.Myślę ,że podejdzie paniom.
                                Jak na ten koncern to dobre piwo, ale ja jednak wymagam czegoś więcej.

                                Moja ocena: [3.25]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎