Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] American IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] American IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pulsar
    Junior
    • 10-2012
    • 9

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowy [3]
    Piana: grubopęcherzykowa, szybko znika [2]
    Zapach: najmocniejsza strona tego piwa, czuć aromat użytych chmieli, dosyć pozytywnie nastawił [4.5]
    Smak: rozczarowanie, po ogrzaniu tępa, zalegająca goryczka, brakuje kontry, smakuje jak woda z goryczką [2.5]
    Wysycenie: średnie [2.5]
    Opakowanie: kwestia gustu, dla mnie etykieta zbyt sterylna, plus za infografike [2.5]
    Uwagi: piwo do poprawy, konkurencja w tym stylu ma więcej do zaoferowania

    Moja ocena: [3.175]

    Comment

    • KarlPopper
      Senior
      • 11-2013
      • 133

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardzo mocna zielona herbata lub lekka cejlońska.. jest ciemniej niż powinno być, ale nie aż tak jak atak chmielu. Dosyć mało klarowne. [4.5]
      Piana: Ładnie oblepia szklankę, średnie i małe pęcherzyki, ale szybko opada. [4.5]
      Zapach: Z butelki intensywny aromat cytrosowo-żywiczny, bardzo mił i jak na polskie piwa dosyć intensywny, ale mógłby być mocniejszy. No nie wiem czy nie lepszy aromat miał Reden Żniwa Chmielarzy, a na pewno podobny. Po chwili cytrusy ustępują miejsca nutom ziołowym. Aromat wydaje się szybko ulatniać, no mógłby być jednak dużo mocniejszy. Mimo wszystko jak na polskie piwa rzemieślnicze to na czwórkę z plusem zasłużył. [4.5]
      Smak: Z początku goryczka wcale nie wydaje się duża, za to czuć gorzkie cytrusy (pestka od cytryny? kwaśny grejpfrut) oraz nuty ziołowe. Przy przełykaniu piwo wydaje się wręcz za słodkie (jakaś nuta karmelowa a'la atak chmielu jest obecna), goryczka pojawia się dopiero po przełknięciu i sprawia wrażenie zalegającej. Uwielbiam mocną goryczkę i sunny ale byłem zachwycony, tutaj w IPA nie wiem czy oczekiwałem goryczki odczuwanej dopiero na chwilę po przełknięciu. Wolałbym także, aby miłych nut ziołowych i cytrusowych nie przykrywał (a momentami takie mam odczucia) karmelowy słód, no chyba żeby wszystkiego było więcej było by to IIPA... Mimo wszystko udane piwo chociaż oczekiwania miałem większe [4.5]
      Wysycenie: Mogło by być odrobinę większe, po intensywnym (ale ostrożnym by nie wlać osadu drożdżowego) nalaniu pozostaje niewielkie. [4.5]
      Opakowanie: Podoba mi się logo, zmiana koloru ze względu na zmianę piwa. Bajerka z tyłu już lepsza niż w sunny ale. Ponownie podziwiam sposób opisania ibu itp. moim zdaniem bardzo estetyczny. [5]
      Uwagi: Kupione w krakowskim Świecie Piwa. Będę dalej kibicował Panom i Paniom z dr Brew. Ze względu na styl i ogólne udane walory piwa, będzie to chyba moja ulubiona nowość w marcu, ale oczekiwania miałem większe, zwłaszcza odnośnie aromatu, no i ta karmelowość słodu mnie negatywnie zaskoczyła.

      Moja ocena: [4.525]
      Live Craft. Die Punk.

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, o średnim poziomie zmętnienia. [5]
        Piana: Średnia obfitość, drobna konsystencja, cienka warstwa zostaje do końca, pozostawia ślady na szkle. [4]
        Zapach: Intensywny zapach owoców tropikalnych i cytrusów. Po kilku minutach wyczuwalny lekki 'skarpetowy' aromat. [4.5]
        Smak: Pierwszy łyk to odczucie mocnej goryczki z dość intensywnym karmelem przywołujące na myśl dawny 'Atak chmielu'. Potem jest już tylko goryczka, która na dłuższą metę jest nudna i męcząca. Pod koniec dochodzi jeszcze cierpkość. [3]
        Wysycenie: Średnie, pod koniec jednak się wygazowuje. [4]
        Opakowanie: Stylistyka mi odpowiada, pełne info na kontrze. Pod tym względem nie mam zastrzeżeń. [5]
        Uwagi: Po Sunny Ale liczyłem na ciekawe piwo, a ta AIPA nie wnosi nic nowego do sprawy. Jak ktoś lubi zmasowaną goryczkę to ok, ja chciałbym jednak odnaleźć w tym piwie jakieś niuanse, a samo piwo nie zanudzi mnie na śmierć przy pojemności 250 ml :P

        Moja ocena: [3.875]
        Attached Files
        Last edited by docent; 15-03-2014, 10:07.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Miedziany, opalizujący. [4]
          Piana: Beżowa o średniej gęstości. Również średnio obfita i utrzymująca się przez kilka minut. Delikatnie oblepia ścianki szkła. [3.5]
          Zapach: Bardzo przyjemny chmielowy. Dominuje sosna i aromaty żywiczne spod, których wydobywają się estry owocowe. [4.5]
          Smak: Tutaj w odróżnieniu od zapachu jest mniej intensywnie i harmonicznie. Również dominuje chmiel, przełamany lekkimi landrynkami. Goryczka jest wysoka, jednak jak na swój poziom, zaskakująco przyjemna, ponieważ nie ściąga, nie jest ostra i tylko lekko zalega. Treściwość średnia, za to pijalność, dla osób akceptujących mocną goryczkę, bardzo wysoka. [4]
          Wysycenie: Średnie. [4.5]
          Opakowanie: Ładna, prosta etykieta, rzucająca się w oko na sklepowej półce. Wszystkie ważniejsze informacje zostały na niej podane, co jest dużym plusem. Kapsel goły. [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.175]
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Foto z butelką.
            Attached Files
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Pite z beczki, jako trzecie piwo tego wieczoru. Bardzo mi smakowało.

              Comment

              • Krokil10
                Junior
                • 11-2012
                • 19

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnobursztynowy, średnio zmętniony. [4.5]
                Piana: Średnio obfita, pozostawiająca dość ładne ślady na szkle. [4.5]
                Zapach: Owoce tropikalne, chmielowe akcenty. Bardzo przyjemny. [5]
                Smak: Mocna wyraźna goryczka, lekko ziołowa, później przez chwilę pojawia się dość cierpki akcent, zakończony goryczkowym finiszem. Chwilami lekko wodniste i słodkawe. [4]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: Bez zarzutów - świetna etykieta we wszystkimi szczegółami na temat piwa. [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.475]

                Comment

                • Tomi45
                  Senior
                  • 07-2011
                  • 165

                  #9
                  Beczka, w moim przypadku drugie (po Dublin to Lublin). Kapitalne piwo - pijalne i bez wad które zakłócałyby konsumpcję (w przeciwieństwie do próbowanego jako kolejne Spirifera Amber Ale - to piwo składa się praktycznie z samych wad).

                  Comment

                  • serdelzajety
                    Junior
                    • 09-2013
                    • 19

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztynowy, klarowny [4.5]
                    Piana: bardzo ładna, biała, drobnopęcherzykowa, po paru minutach znika, ale firankuje [4]
                    Zapach: najmocniejsza strona tego piwa, intensywne cytrusy i mango [5]
                    Smak: tu nieco gorzej... z początku smaki chmielowe i lekka podbudowa z akcentaki karmelowymi są ok, ale goryczka pod koniec zabija wszystko inne [3]
                    Wysycenie: w porządku, wystarcza do końca [5]
                    Opakowanie: bez zarzutów, są (w ciekawej formie) podstawowe dane [5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.075]

                    Comment

                    • RobertK
                      Senior
                      • 02-2013
                      • 113

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: miedziany [5]
                      Piana: średnia, utrzymuje się długo [3]
                      Zapach: zapachy chmielowe, żywiczne, leśne [4]
                      Smak: mocna grejpfrutowa goryczka, bez lub ze słabą kontrą słodową, genialne i orzeźwiające w smaku, po prostu chce się pić następne łyki [5]
                      Wysycenie: niskie [5]
                      Opakowanie: pite z beczki [5]
                      Uwagi: inne niż dotychczasowe AIPA bardziej orzeźwiające, mniej słodowe co podkreślało goryczkę, bardzo smaczne piwo szczególnie dla tych zmęczonych zbyt duża ilością cytrusów i słodów w tego typu piwach.

                      Moja ocena: [4.45]

                      Comment

                      • yoda79
                        Senior
                        • 01-2013
                        • 861

                        #12
                        Czyli znowu zdecydowana większość opinii jest pozytywna. Śmiechu było z nich sporo, ale widzę, że nieźle ruszyli, brawo.

                        Comment

                        • krzysztof83
                          Junior
                          • 11-2013
                          • 15

                          #13
                          Bardzo przyjemny zapach, ale w smaku nic specjalnego się nie dzieje poza goryczką, która jest zalegając. Spodziewałem się czegoś więcej.
                          Sunny Ale o wiele bardziej mi smakowało.

                          Comment

                          • rastachamm
                            Junior
                            • 03-2014
                            • 8

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bursztynowy, zmętniony [4.5]
                            Piana: skąpa choć utrzymująca się i ładnie oblepia szkło [3.5]
                            Zapach: wyraźny, cytrusowo-karmelowy [4.5]
                            Smak: Pierwszy łyk to uderzenie goryczki z nutą karmelu, czuć moc, lekko przebija się alkohol, z czasem słodycz z karmelu kontruje nieco dominują goryczkę,lekko wyczuwalne cytrusy i żywiczność [4.5]
                            Wysycenie: ok [5]
                            Opakowanie: Podobnie jak w sunny ale nie ma się do czego doczepić, wszystkie ważne informacje na kontrze. [4.5]
                            Uwagi: Tego rodzaju piwo trzeba polubić,tak ogromna moc chmieli w połączeniu z karmelem nie każdemu może przypaść do gustu, dla mnie bardzo dobre, oby tak dalej panie Doctorze

                            Moja ocena: [4.425]

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #15
                              Spory zawód. Aromat z początku wyraźny i przyjemny, sporo owoców tropikalnych, mango i żywic, ale jakiś ulotny bo zbiegiem czasu coraz trudniej było mi się go doszukać. W smaku piwo strasznie płaskie - praktycznie bez gazu (prze co bardzo trudno wytworzyć pianę), wytrawne i mało rozbudowane. Niskie wysycenie wzmaga odczucie wodnistości. W smaku oczywiście przyjemna żywiczna goryczka ale nic poza tym, w tle lekki karmel. Bursztynowa barwa i 6% alk z 16 blg sugeruje więcej słodyczy i pełni, tymczasem piwo oferuje mniej niż nie jedno amber ale 12 blg.

                              Po całkiem fajnym Sunny ale, które też nie było specjalnie rozbudowane, ale jednak miało intensywny i bardzo przyjemny grejfrutowo-gorzki smak, tutaj spory zawód.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎