Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Strażackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tanhayi
    Member
    • 01-2014
    • 40

    Bojanowo, Strażackie

    Strażackie to niefiltrowany lager, zawiera 5,0% alkoholu obj., ekstrakt 11,0% wag.
    Chmiele : marynka, lubelski, amarillo, sybilla.
    Attached Files
    Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdraża nam poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości i romantyzmu ładu społecznego. W istocie swej jest uwielbieniem Niedoskonałości, nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Generalnie, nie mam nic naprzeciwko i żywię duży szacunek dla zawodowych i ochotniczych strażaków, ale...
    O co chodzi z tą nazwą? Najpierw Toporek, teraz Strażackie... ...będzie Bosak, Drabina, Gaśnica? Albo po prostu Pożarnicze?
    Ktoś wie, o co kaman?

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      cytat: Dedykujemy go polskim strażakom. Dlaczego? Dowiecie się z etykiety.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Browar_Jezyce
        Senior
        • 10-2010
        • 131

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        Ktoś wie, o co kaman?
        Generalnie chodzi o to, że wraz z utworzeniem browaru w Bojanowie powołano też do życia straż pożarną w tym mieście. Strażak-obserwator wypatrujący pożaru miał stanowisko na wieży browaru Stąd te wszystkie nawiązania. W ogóle info na ten temat są na etykiecie Toporka
        Birofile - vlog o piwie
        Birofile na Facebooku

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Dzięki, jakoś przeoczyłem info z ety Toporka.
          Uspokoiliście mnie, teraz czekam na piwo pszeniczne "Gaśnica" .

          Comment

          • Mario_Lopez
            Senior
            • 08-2009
            • 991

            #6
            Piwo o kolorze jaśniutkim, piana całkiem trwałą, w smaku zdecydowanie słodowo, chmielu też troszkę jest.

            Mi osobiście przypomina Ambera Chmielowego, ale ciut lepsze od niego...
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


            EBE EBE

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Idealnie złoty. Nie ciemny, czy jasny, ale czysty Gold. [5]
              Piana: Grube bąble, na dodatek szybko opadły. Jakiś tam lacing jest, ale Kokosowe ma dużo lepszą pianę.
              Minęło 2 minuty, a kożuszka już nie ma. [2]
              Zapach: Chmielowy, ale za delikatny ! Spodziewałem się więcej doznań. Marynki i Lubelskiego to ja tu zupełnie nie czuję. Nic dziwnego. Pozostałe chmiele może i są, ale jest ich za mało. [3]
              Smak: Karmelowa goryczka. Dziwny zwierz? Tak to smakuje.
              Później karmel ustępuje miejsca kartonowi. Na finiszu już się męczę, jakaś kwasigoryczka jest. [2]
              Wysycenie: Za duże, ale możliwe do zaakceptowania. [3]
              Opakowanie: Najgorsze z Bojanowa. Etykieta typowa od nich, ale nic tam nie ma ciekawego.Kolory biało-czarno-żółte. [2]
              Uwagi: Piwo jest z datą do 20.06.
              Porównam to piwo do Toporka, też strażackiego.
              Pierwsza warka Toporka w stosunku do Strażackiego to jest jak niebo i ziemia.
              Jestem zawiedziony tym piwem.

              Moja ocena: [2.55]

              Comment

              • zohan666
                Senior
                • 11-2012
                • 259

                #8
                Piwo jest z datą do 20.06.
                Piłem dzisiaj tą warkę i byłem pozytywnie zaskoczony. Pomijając niewielkie masełko piwo prezentuje poziom lagerowego z topowych warek, czyli ścisła czołówka wśród jasnych lagerów.
                Last edited by zohan666; 29-03-2014, 22:28.

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar_Jezyce Wyświetlenie odpowiedzi
                  Generalnie chodzi o to, że wraz z utworzeniem browaru w Bojanowie powołano też do życia straż pożarną w tym mieście. Strażak-obserwator wypatrujący pożaru miał stanowisko na wieży browaru Stąd te wszystkie nawiązania. W ogóle info na ten temat są na etykiecie Toporka
                  Ciekawe. Na etę nie spojrzę bo jej nie mam a na obrazku powyżej ledwo widać. Rozumiem że chodzi o utworzenie browaru w 1880 roku a nie o tą obecną reaktywację. Pewnie niestety nie jest to już kontynuowane aczkolwiek znając ulubienie wszelkiej tradycji przez MarkaJ nie byłbym tego taki pewien. Obecnie pewnie niejeden blok w Bojanowe przewyższa browarową wieżę
                  Last edited by Cooper; 29-03-2014, 22:40.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • marekj
                    Senior
                    • 03-2010
                    • 508

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ciekawe. Na etę nie spojrzę bo jej nie mam a na obrazku powyżej ledwo widać. Rozumiem że chodzi o utworzenie browaru w 1880 roku a nie o tą obecną reaktywację. Pewnie niestety nie jest to już kontynuowane aczkolwiek znając ulubienie wszelkiej tradycji przez MarkaJ nie byłbym tego taki pewien. Obecnie pewnie niejeden blok w Bojanowe przewyższa browarową wieżę
                    I po co te złośliwości - lepiej się czujesz ? Nic nie przewyższa naszego obserwatora !

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #11
                      Nie pisałem tutaj nic ze złośliwością.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Janko72
                        Member
                        • 02-2014
                        • 51

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                        Kolor: Idealnie złoty. Nie ciemny, czy jasny, ale czysty Gold. [5]
                        Piana: Grube bąble, na dodatek szybko opadły. Jakiś tam lacing jest, ale Kokosowe ma dużo lepszą pianę.
                        Minęło 2 minuty, a kożuszka już nie ma. [2]
                        Zapach: Chmielowy, ale za delikatny ! Spodziewałem się więcej doznań. Marynki i Lubelskiego to ja tu zupełnie nie czuję. Nic dziwnego. Pozostałe chmiele może i są, ale jest ich za mało. [3]
                        Smak: Karmelowa goryczka. Dziwny zwierz? Tak to smakuje.
                        Później karmel ustępuje miejsca kartonowi. Na finiszu już się męczę, jakaś kwasigoryczka jest. [2]
                        Wysycenie: Za duże, ale możliwe do zaakceptowania. [3]
                        Opakowanie: Najgorsze z Bojanowa. Etykieta typowa od nich, ale nic tam nie ma ciekawego.Kolory biało-czarno-żółte. [2]
                        Uwagi: Piwo jest z datą do 20.06.
                        Porównam to piwo do Toporka, też strażackiego.
                        Pierwsza warka Toporka w stosunku do Strażackiego to jest jak niebo i ziemia.
                        Jestem zawiedziony tym piwem.

                        Moja ocena: [2.55]
                        Pite z piątku na sobotę i nie mogę się zgodzić z taką oceną, a szczególnie z pianą, u mnie były drobne pęcherzyki, całkiem gęsta fajna piana, obok w szklanicy było dosładzane orkiszowo miodowe i piana o dziwo bez porównania lepsza w Bojanie, kartonu też w zapachu nie było, po prostu delikatny lagerek, jeżeli mam się czepiać to za mało tego Amarillo tam.

                        Comment

                        • Browar_Jezyce
                          Senior
                          • 10-2010
                          • 131

                          #13
                          Bardzo dobre piwo. Solidna słodowość skontrowana przyjemną, "czeską" goryczką. Aromat amarillo bardzo delikatny, jak dla mnie zbyt delikatny, ale to nie zmienia pozytywnego odbioru. Porządna piana - trwała, drobnopęcherzykowa. Bojan Strażackie jest bardzo pijalne, w niedzielne ciepłe popołudnie doskonale orzeźwiło. Z jasnych lagerów jak na razie numer jeden z tego browaru, w moim rankingu minimalnie przegrywa z Blackiem. Więcej o tym piwie: http://birofile.blogspot.com/2014/03...trazackie.html
                          Birofile - vlog o piwie
                          Birofile na Facebooku

                          Comment

                          • chemmobile
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 2168

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, lekko mętny. [5]
                            Piana: Drobno i średnio ziarnista, trwała w postaci kożucha. [4]
                            Zapach: Rewelacyjny! Intensywny, na pierwszym planie chmielowość, żywiczność. Po chwili dochodzą nuty słodowe, chlebowe. Zapach sprawia wrażenie piwa świeżego, prosto z browaru. Świetny balans chmielowo - słodowy. [5]
                            Smak: Równie genialny jak zapach. Balansuje na krawędzi - raz bardziej goryczkowe, a po chwili przyjemnie słodowe. Goryczka miła, nieznacznie cierpka (żywiczna?), nie dominuje bezwzględnie. Nuty słodowe wyraźne, ale ustępujące goryczce. Świetnie tworzą pełnię smaku, dodają chlebowych smaczków. Posmak końcowy lekko goryczkowy, łagodny. [4.5]
                            Wysycenie: Z jednej strony trochę za niskie w stosunku do lekkości piwa, ale z drugiej strony większe nasycenie mogłoby stłumić wrażenia smakowe. Niech będzie, że nagazowanie jest odpowiednie. [4.5]
                            Opakowanie: Butelka. [3]
                            Uwagi: Bardzo, baaardzo dawno nie piłem tak smacznego jasnego lagera. Z bólem przyznaję, że jest lepsze od Wrocławskiego ze Lwówka Śl.

                            Moja ocena: [4.575]
                            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                            Comment

                            • hajnowka
                              Junior
                              • 04-2012
                              • 16

                              #15
                              Kolor: Złoty, klarowny, bardzo ładny. [5]
                              Piana: Drobno i średnio ziarnista, trwała, ładnie oblepia szkło. [4.5]
                              Zapach: Słód, akcenty chmielowe, wyczuwam "świeżość" piwa [4.5]
                              Smak: Słodowy z niewielką goryczkową kontrą, mogłoby być zdecydowanie więcej nachmielone, pije się przyjemnie, dobrze orzeźwia, wysycenie średnie - pasujące [4.0]
                              Opakowanie: Etykieta nie powala [3]
                              Uwagi: Kupione w sklepie osiedlowym 3,59zł

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎