Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Dżok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, Dżok

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrunatny. [5]
    Piana: Nawet w wersji z pompy niska, na szczęście o drobnej konsystencji. Redukuje się najpierw do obrączki, a później zanika zupełnie. [3]
    Zapach: Orzechy, karmel, czekolada, paloność. Kompleksowy i przyjemny. [4.5]
    Smak: Pierwsze łyki obiecujące - jest lekka słodowość, wyczuwalne akcenty orzechowe i czekoladowe. Nasuwa skojarzenia z brown ejlem. Niestety po kilku łykach wychodzi niska treściwość, wręcz wodnistość ale najgorsze jest odczucie cierpkości. Właśnie ta cierpkość powoduje, że piwo nie jest sesyjne i pijalne ale wręcz męczące. [3.5]
    Wysycenie: Niskie. Mam wrażenie, że potęguje odczucie cierpkości. [3.5]
    Opakowanie: Stylistycznie bez fajerwerków, w obranym stylu. Nazwa odnosi się do ciekawej historii wiernego psa z Krakowa - to na plus. Szkoda, że nie ma informacji o składzie. [4]
    Uwagi: Gdyby wyeliminować cierpkość która może pochodzić ze zbyt dużej dawki palonego słodu to byłoby zdecydowanie lepiej. Aromat jest zdecydowanie najsilniejszą stroną piwa.

    Moja ocena: [3.9]
    Attached Files
    Last edited by docent; 25-03-2014, 08:46.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • KarlPopper
      Senior
      • 11-2013
      • 133

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny brąz, pod światło odrobinę jaśniejszy. [4.5]
      Piana: Niewielka i krótka. [3.5]
      Zapach: Ciekawy i złożony, a przede wszystkim intensywny aromat. Dominuje kawa, ale są też nuty brownowe - orzechy. Wyczuwalna także nuta likierowa. [4.5]
      Smak: Podobnie jak w aromacie, paleta smakowa dosyć złożona. Właściwie nie czuje się, że piwo jest tak nisko-ekstraktowe i nisko-słodowe. Żadnej wodnistości nie poczułem, wręcz zachwyt, że można zrobić tak wyraziste piwo, przy takiej niewielkiej ilości słodów, ibu oraz abv. Inną sprawą jest pijalność i sesyjność. Z drugiej strony to po prostu nie jest mój styl, a i stouty czy browny piję jeśli w ogóle to w ilość jeden danego posiedzenia w barze i to zazwyczaj mały. Być może zatem sesyjność Dżoka to kwestia gustu. Piwo smakowało mi bardziej niż Bobby. [4]
      Wysycenie: Odpowiednie dla stylu. [5]
      Opakowanie: Klasyczna estetyka Pracowni Piwa (przy podawaniu nawet na etykietach nalewakowych ibu i ekstraktu) jak najbardziej mi odpowiada. Dodatkowy plus za genezę nazwy. [5]
      Uwagi: Jeszcze raz chylę czoła przed intensywnością piwa, to jednak nie jest styl odpowiadający moim upodobaniom.

      Moja ocena: [4.25]

      P.S. Albo to skomplikowana paleta aromatów tak zadziałała, albo po ociepleniu wyczułem delikatną kukurydze z puszki, czyli dms. Mogę się mylić.
      Last edited by KarlPopper; 26-03-2014, 01:53.
      Live Craft. Die Punk.

      Comment

      • Derbeth
        Senior
        • 04-2013
        • 337

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny, pod światło rubinowe przebłyski [5]
        Piana: niezbyt trwała, ale nawet ładnie zdobi szkło [4]
        Zapach: dużo orzechów [4.5]
        Smak: dominują orzechy, trochę paloności, piwo na szczęście nie jest słodkie, na finiszu w ustach zostaje delikatna goryczka; piwo lekkie, może trochę wodniste, ale w żadnym razie nie nudne [4.5]
        Wysycenie: średnie [4.5]
        Opakowanie: nie oceniam, piłem lane; etykiety z Pracowni lubię, więc tym razem nie byłem rozczarowany [5]
        Uwagi: Lane. Pewnie bym nie pomyślał, że można tyle wycisnąć z piwa o ekstrakcie poniżej 10, tymczasem Pracownia zaprezentowała bardzo udane, ciekawe piwo. Cierpkości nie stwierdziłem, piłem do końca z przyjemnością.

        Moja ocena: [4.5]

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Myślałem, że przegapiłem to piwo a tu niespodzianka. Może była to beczka wyjęta z czeluści magazynu ale smakowało przepysznie.
          Aż zrobiło mi się smutno na myśl, że PPR (polska piwna rewolucja) obrała tylko jeden sztandar i umieściła na nim wyłącznie ipa.

          Comment

          • Komar_Pafnucy
            Senior
            • 08-2005
            • 1114

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
            Aż zrobiło mi się smutno na myśl, że PPR (polska piwna rewolucja) obrała tylko jeden sztandar i umieściła na nim wyłącznie ipa.
            Mam nadzieję, że przed nami jeszcze kolejny etap rewolucji, w postaci fascynacji Belgią.

            Multitap Crawl
            Multitap Crawl na Facebook

            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

            Comment

            • Livres
              Senior
              • 04-2012
              • 324

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
              Mam nadzieję, że przed nami jeszcze kolejny etap rewolucji, w postaci fascynacji Belgią.
              Szczerze wątpię. Przykład pierwszy z brzegu - Duvel kosztuje 8 zł. Sądzisz, że krajowi rzemieślnicy będą w stanie z nim konkurować?

              Comment

              • Komar_Pafnucy
                Senior
                • 08-2005
                • 1114

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Livres Wyświetlenie odpowiedzi
                Szczerze wątpię. Przykład pierwszy z brzegu - Duvel kosztuje 8 zł. Sądzisz, że krajowi rzemieślnicy będą w stanie z nim konkurować?
                Zanim przejdziemy do tego etapu, to wszyscy będziemy już obrzydliwie bogaci. ;-)

                Poza tym rzemieślnicy wcale nie muszą produkować do hipermarketów czy sklepów w ogóle. A w multitapach w Warszawie Duvela za 8 zł nie widziałem. Co więcej, w pewnej belgijskiej knajpie na Freta kosztowałby 18.

                Multitap Crawl
                Multitap Crawl na Facebook

                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                Comment

                • szalina
                  Member
                  • 01-2010
                  • 42

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: brązowy, mętny [4]
                  Piana: ciężko nawet ją wymusić [2]
                  Zapach: kakao, czekolada, mineralność [4]
                  Smak: woda mineralna, lekka gorzka czekolada, ładodny, gładki [4]
                  Wysycenie: prawie zerowe, ale dla stylu ok, wspaniała pijalność [4]
                  Opakowanie: z kija [5]
                  Uwagi: Przyjemne sesyjne piwo o niskiej zaw. alc. jakże potrzebne, jako kontra dla jakże popularnych mocniejszych IPA lub piw imperialnych. Brawo!

                  Moja ocena: [3.85]

                  Comment

                  • Vortex
                    Senior
                    • 12-2011
                    • 153

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: brawa ciemnobrązowa [4]
                    Piana: najsłabszy element piwa: niska, bardzo szybko niemal całkowicie się zredukowała. [2.5]
                    Zapach: na pierwszym miejscu orzechy, paloność, trochę kawy [4]
                    Smak: dzieje się: znów na pierwszym miejscu orzechy, paloność, nie ma słodkiego posmaku, co dla mnie zdecydowanie na plus. [4]
                    Wysycenie: w normie [4]
                    Opakowanie: etykieta utrzymana w stylizacji pracowni, co mi odpowiada [4.5]
                    Uwagi: lekkie, orzeźwiające piwo, niebanalne w smaku, kolejny udany wyrób pracowni piwa.

                    Moja ocena: [3.875]

                    Comment

                    • Aecjusz
                      Member
                      • 10-2010
                      • 40

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny, typowo "stoutowy", pod światło (które ledwo się przebija) rubinowy [5]
                      Piana: Po nalaniu drobnopęchrzykowa, szybko opada, utrzymuje się w formie szczątkowej do końca [3.5]
                      Zapach: karmel, orzechy... generalnie zapach wytrawny [4.5]
                      Smak: Karmel, orzechy i stout. Pozostawia wytrawny, orzechowy posmak. [5]
                      Wysycenie: Małe, ale jak dla tego piwa odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Butelka PET, z nalewaka w Sklepiku z Piwem. Etykieta tradycyjna w stylu pracowni. [4.5]
                      Uwagi: To jest piwo i sesyjne i do wytrawnego obiadu. Bardzo smaczne, lekkie, w mojej ocenie wysoce pijalne - a wypiłem cały litr. Kolejny udany wyrób pracowni.

                      Moja ocena: [4.625]

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Pod światło rubinowy, mnie się podoba . [4]
                        Piana: Beżowa, bardzo drobna, średniowysoka, dość trwała. [4]
                        Zapach: Mało intensywny, dominuje słód, ale pojawia się ciekawe tło chmielowe. [4]
                        Smak: Mmm..., cudowna wędzonka , ślad słodu palonego i czekolady mlecznej. Za wędzonkę PLUS. [4.5]
                        Wysycenie: Oczekiwanie niskie. [4]
                        Opakowanie: Goła szklaneczka tym razem z waflem w Samychkraftach.pl. [4]
                        Uwagi: Bardzo fajne piwo na delikatny początek przygody z wędzonką.

                        Moja ocena: [4.2]

                        Comment

                        • yassmen
                          Senior
                          • 11-2012
                          • 288

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Prawie nieprzejrzysta brązowa brunatność. [4.5]
                          Piana: Ledwo, ledwo. Ciemna, beżowa obwódka, która znika w oczach. [3]
                          Zapach: Słodowa mikstura: melasa, zwietrzałe porto, suszone owoce. [3.5]
                          Smak: Dla wielbicieli wyspiarskich piw, ortodoksów i zmęczonych chmieleniem na zimno. Raczej wytrawne. Orzechy włoskie, mokre drewno, mokra psia sierść, słody. Typ piwa, które zdecydowanie lepiej smakuje, kiedy jest lane w okolicznościach pubowych. [4]
                          Wysycenie: Trochę za niskie. [4]
                          Opakowanie: Butelka 0.33 z naklejką z serii. Nie chwyta za serce. [4]
                          Uwagi: Ciekawy sposób upamiętnienia psiej wierności.

                          Moja ocena: [3.75]

                          Comment

                          • NightHawk
                            Senior
                            • 08-2008
                            • 108

                            #14
                            To piwo smakuje, brzydko określając, jak rozwodniony (Coffee) Stout. Nie zmienia to faktu, że bardzo fajne i udane.

                            Comment

                            • meszek0009
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 247

                              #15
                              Kolor - Czarny, pod bardzo mocne światło rubinowe przebłyski, trochę zmętnione.
                              Piana - Tworzy się bardzo duża, sycząca, odrazu mocno się dziurawi do centymetrowej warstewki.
                              Zapach - Kawa i orzech na pierwszym planie, lekko ziemiste te nuty. Niestety bardzo wyraźna farba emulsyjna, w miarę picia przykrywa wszystko piwo pite dzień po dacie przydatności więc pewnie już się trochę utleniło, pewnie to stąd.
                              Smak - delikatna kawa Inka, trochę karmelu, ziemiste nuty. Wszystko bardzo wytrawne, trochę ściągające. Tutaj na szczęście nie ma już tego chemicznego posmaku.
                              Wysycenie - Wysokie, ok.

                              Warka do 10.02.16., kupione za 1,99 zł. Gdyby nie utlenienie i przez to zepsuty zapach to byłoby ok.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎