Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzy Korony Puławy, Angielski ALE

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sandacz
    Senior
    • 01-2007
    • 345

    Trzy Korony Puławy, Angielski ALE

    Piwo "sezonowe", zastąpiło lagera wiedeńskiego.
    Zapach nie zapowiada smacznego ciągu dalszego - jest dość mdły, jakby mleczny? Po przełknięciu piwo jednak wynagradza pierwsze nieciekawe wrażenia. Wg opisu do chmielenia użyto trzech amerykańców i Sybilli. To piwo to świetny przykład, że amerykańskie chmiele mogą być integralnym elementem całości, a nie "gwoździem programu". Nie ma tu uderzenia cytrusami po podniebieniu. Chmiele uwidaczniają się stopniowo, nie przygłuszając bardzo smacznej chlebowości. Jak już dojdą do głosu, to bardziej w stylu pomarańczy niż grejpfruta.
    Polecam, bardzo udane połączenie treściwości i orzeźwienia w jednym piwie.
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowny. [4.5]
    Piana: Po nalaniu drobna, średnio obfita. Redukuje się do cienkiej warstwy. [3.5]
    Zapach: Całkiem złożony - owoce, świeżo ścięta trawa, drożdże. [4]
    Smak: Rześkie w smaku, dość zbalansowane. Nie ma wyrazistej słodowości, goryczka stonowana, zostawia lekko cierpki posmak. [4]
    Wysycenie: Bez zastrzeżeń przy pojemności 330 ml. [4.5]
    Opakowanie: Nie widziałem żadnej oprawy graficznej do tego piwa. Piwo warzone na zamówienie lubelskiego lokalu 'Trybunalska'. [3]
    Uwagi: Całkiem przyjemne, niezobowiązujące piwo, idealne do wypicia w sobotnie południe na lubelskiej starówce.

    Moja ocena: [3.95]
    Attached Files
    Last edited by docent; 08-04-2014, 07:50.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • sandacz
      Senior
      • 01-2007
      • 345

      #3
      Docent, piwo uwarzone dla Trybunalskiej nazywa się Bitter Ale i chyba ma osobny temat. Tutaj opisałem piwo pite na miejscu w browarze. W smaku moim zdaniem też jest różnica.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4305

        #4
        Też mi się tak wydaje. A przynajmniej tak utrzymuje obsługa Trybunalskiej.

        Comment

        • oberzine
          Senior
          • 02-2012
          • 228

          #5
          piwo lane w trybunalskiej powinno być także dostępne na miejscu w browarze, z tym że może to być już nie ta sama warka

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sandacz Wyświetlenie odpowiedzi
            Docent, piwo uwarzone dla Trybunalskiej nazywa się Bitter Ale i chyba ma osobny temat. Tutaj opisałem piwo pite na miejscu w browarze. W smaku moim zdaniem też jest różnica.
            Ciężko mi w to uwierzyć. Zaprzecza to praktykom znanym nam z innych browarów. Zbierzność stylów przypadkowa
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4305

              #7
              Zbieżność!
              Tak czy owak, nazwy są dwie i trudno to zweryfikować na 100 proc.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bursztynowe, lekko mętne [4.5]
                Piana: ecru, drobna, opada powoli, utrzymuje się dość długo, osadza sie na szkle drobnymi krzaczkami [4]
                Zapach: owocowo-słodowy, słabo wyczuwalny [3.5]
                Smak: dość prosta tępa, pestkowo-chmielowa goryczka, w tle posmak owocowy, odrobina słodu, samo piwo nie jest pełne, sprawia momentami wrażenie wodnistego [3.5]
                Wysycenie: odrobinę za duzo [4]
                Opakowanie: butelka z etą brak paska na ale'a [3.5]
                Uwagi: Bardzo przeciętne piwo, wypić można ale żeby wrócić do niego, nie warto

                Moja ocena: [3.625]
                Attached Files
                Last edited by becik; 02-07-2014, 22:03.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  W zeszłym tygodniu w browarze dostępne było piwo o nazwie Jantar Ale i alkoholu 5,6%
                  Becik, kupiłeś swoje ostatnio czy to stare notatki? Jeśli to pierwsze to sądzę, że opis powinien znaleźć się w tym temacie http://browar.biz/forum/showthread.p...ht=trzy+korony

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Kupione w browarze 29.06, barman powiedział tylko tyle, że jest to "Ale"
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎