Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Jankes

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mario_Lopez
    Senior
    • 08-2009
    • 991

    #16
    No i mi wykrakaliście, lecę specjalnie z rana po cały zapas Jankesa, a tu szok zamiast wczorajszego 4,10 dzisiaj już 5,10... Pytam dlaczego, skoro jeszcze wczoraj kupowałem go o złotówkę taniej, to szef sklepu mi powiedział, że kobitka, która tam pracuje, źle ponaklejała ceny..

    I jak tu się za przeproszeniem nie wkurwić?
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      #17
      Pewnie czytał nasze forum...

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1303

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
        I jak tu się za przeproszeniem nie wkurwić?
        ale co za ulga dla piwoszy z reszty kraju!
        a na wszystko należy spojrzeć przez pryzmat obecności wojsk amerykańskich w polsce
        w czyim interesie leży dziesiątkowanie jankeskich szeregów?
        skądinąd zamorscy gwaranci są nam drodzy
        stąd i cena wysoka
        veni, emi, bibi

        Comment

        • Jasiek77
          Senior
          • 03-2014
          • 107

          #19
          1,2% alkoholu to rzeczywiscie kolosalna roznica uniemozliwiajaca porownanie, imo, bardzo podobnych do siebie piw. dobre.
          Johnny Bonnano

          Comment

          • wasyll
            Senior
            • 09-2008
            • 1823

            #20
            ... oraz 3% ekstraktu, rzeczywiście, to o niczym nie świadczy.

            Jaśku, właśnie piję Jankesa, nie można tego piwa porównywać z Grand Prix Ciechana, bo to nie jest AIPA. Jeśli jeszcze chcesz gdzieś zobaczyć różnicę w wysokości 3% ekstraktu, to podegustuj sobie czeskie lagery, odpowiednio dziesiątki i trzynastki.

            Porównywanie różnych stylów piw bezpośrednio ze sobą nie ma sensu, jedynie co to możesz stwierdzić, które Ci bardziej smakuje i dlaczego.
            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

            Comment

            • wasyll
              Senior
              • 09-2008
              • 1823

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Średnio zaparzona herbata ekspresowa, to w kwestii koloru. Poza tym piwo jest mgliste co wynika z niefiltowania go. Osobiście wolałbym jaśniejszą wersję. [4]
              Piana: Piana początkowo gęsta i zbita, po chwili redukuje się i pozostawia fajny kożuch razem z firanką. Pęcherzyki drobne, kolor złamanej bieli, kremowy. [4]
              Zapach: Fajne nuty trawiasto - cytrusowe, może trochę żywicy. Zapach średnio intensywny, ale wyraźnie zaznaczony, bardzo mi się podoba. [4.5]
              Smak: Smak to chyba największy atuta tego piwa. Świetna dwunastka gónej fermentacji, nachmielenie średnie, nie zalega na języku, co uważam za ogromny plus. Piwo jest lekkie, rześkie, pijalne i na prawdę chce się sięgnąć po więcej.

              PS. kończąc już szklankę Jankesa, wraz z ogrzaniem pojawia się lekki karmel, któego osobiście nie lubię więc 0,5 pkt odejmuję (mimo, iż to nie jest wada piwa). [4.5]
              Wysycenie: Jest bardzo dobrze, optymalne nagazowanie tylko zachęca do kolejnego 'łyka'. [5]
              Opakowanie: Etykieta prosta, skromna, podoba mi się. Nie rozumiem po co ta cała zgadywanka z chmielem, ale to już taka pierdoła dla mnie. [4.5]
              Uwagi: Jak dla mnie jest to najlepszy debiut w tym roku, chociaż przyznam, że sporo tegorocznych premier mnie ominęło (lub celowo ja je ominąłem). Nie sądziłem, że Lwówek mnie aż tak zaskoczy.
              Mam nadzieję, że to jest początek eksperymentów i doczekam się na porzadną pszenicę (niekoniecznie jasną), czy solidnego dolnego ciemniaka.

              Moja ocena: [4.45]
              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

              Comment

              • Jasiek77
                Senior
                • 03-2014
                • 107

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                ... oraz 3% ekstraktu, rzeczywiście, to o niczym nie świadczy.

                Jaśku, właśnie piję Jankesa, nie można tego piwa porównywać z Grand Prix Ciechana, bo to nie jest AIPA. Jeśli jeszcze chcesz gdzieś zobaczyć różnicę w wysokości 3% ekstraktu, to podegustuj sobie czeskie lagery, odpowiednio dziesiątki i trzynastki.

                Porównywanie różnych stylów piw bezpośrednio ze sobą nie ma sensu, jedynie co to możesz stwierdzić, które Ci bardziej smakuje i dlaczego.
                Eee tam, zapewniam Cie, ze mozna porownywac. Prawo tego nie zakazuje Wraz z rozwojem rynku zacieraja sie granice miedzy blisko spokrewnionymi stylami piwa, czego dobitnym przykladem jest granica miedzy pale ale - aipa. Amerykanie, ktorzy produkuja mnostwo piw w obu wymienionych gatunakch, juz sie z tym pogodzili i nie krusza kopii, co do czego nalezy i w zwiazku z czym, czy wolno/nie wolno porownywac. Wazne czy piwo smakuje. IMO, recenzja piwa przez porownianie jest lepsza, bo mniej abstrakcyjna i pozwala latwiej wyobrazic sobie cechy piwa. A piwo to cholernie praktycznie sprawa, cheers!
                Johnny Bonnano

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Głębokie, ciemne złoto, klarowne. [5]
                  Piana: Przy nalewaniu imponująco obfita i drobna. W ciągu kilku minut redukuje się do kilkumilimetrowej warstwy, całkiem ładnie osadza się na szkle. [4.5]
                  Zapach: Intensywny, wyrazisty, czysty aromat amerykańskich odmian chmielu. Cytrus, sosna, delikatna żywica. Rewelacja. [5]
                  Smak: Świetne ułożony. Goryczka na średnim poziomie, optymalna dla stylu. Nie zalegająca, aż chce się brać kolejne łyki. Doskonale pijalne. [5]
                  Wysycenie: Na średnim poziomie, wspaniale wzmagające pijalność. [5]
                  Opakowanie: Najsłabsza strona piwa. Taka sobie szarobura etykieta, stereotypowa nazwa, informacje o charakterze piwa i składzie dawkowane bardzo oszczędnie. Ogólnie mocno średnio. [3]
                  Uwagi: Pierwszy raz spróbowałem tak wręcz idealnego APA z butelki. Jestem pod wrażeniem....No i mam nadzieję, że będzie powtarzalność, bo przeczucie mówi, że kolejne warki będą tylko gorsze. Ale trzymam kciuki!

                  Moja ocena: [4.85]
                  Attached Files
                  Last edited by docent; 04-04-2014, 14:49.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Diego03
                    Junior
                    • 10-2013
                    • 3

                    #24
                    jankes

                    witam
                    gdzie można dostać piwo jankes ? w jakich sklepach ?

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #25
                      W tych samych co pozostałe Lwówki.

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        #26
                        Lubię to!
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • Diego03
                          Junior
                          • 10-2013
                          • 3

                          #27
                          jankes

                          w moim malym miescie lwowki sa w zabkach a jak bylem wczoraj to nie bylo jankesa moze w tygodniu bedzie

                          Comment

                          • Piecia
                            Senior
                            • 02-2002
                            • 3307

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jasny bursztyn, mętne [5]
                            Piana: gęsta, trwała, obfita [5]
                            Zapach: po otworzeniu flaszki po pomieszczeniu rozszedł się aromat cytrusów, ale po przelaniu do szkła nie był juz tak ładny i intensywny [4]
                            Smak: wyostrzyło mi się chyba podniebienie - niby dobrze nachmielone, ale ta goryczka ciut za bardzo ostra, lekko wodniste. [4]
                            Wysycenie: ok [4.5]
                            Opakowanie: proste, ale nie powala - plusik za zagadkę z chmielami [4]
                            Uwagi: Chłopak zza lady rekomendował to piwo jako lepsze od Grand Prix - spodziewałem się więc lżejszej wersji tegoż, ale niestety tego zdania podzielić nie mogę - poprawne, ale szału nie ma - może z beczki będzie lepsze.

                            Moja ocena: [4.175]
                            Koniec i bomba,
                            Kto nie pije ten trąba !!!
                            __________________________
                            piję bo lubię!

                            Comment

                            • KarlPopper
                              Senior
                              • 11-2013
                              • 133

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemna słomka/złoty. Dosyć klarowny. [4.5]
                              Piana: Bardzo ładna, drobno i średnio-pęcherzykowa, estetycznie oblepia szklankę, dosyć trwała. [4.5]
                              Zapach: Bardzo przyjemne cytrusy, zarówno z butelki jak i szkła. Połączenie cytryn i grejpfrutów, delikatne mandarynki. [4.5]
                              Smak: Jak na APA wyraźna goryczka co jest dużym plusem, brak jakichkolwiek mdławych posmaków (co zdarzało się innym polskim APA/IPA), chmiel i cytrusy. Bardzo przyjemnie się to pije. Mogło by być odrobinę bardziej kwaskowe ale i tak jest prawie idealne. [5]
                              Wysycenie: Odpowiednie dla stylu. [5]
                              Opakowanie: W sferze graficznej szału nie ma, ale jest przynajmniej inna szata niż dla tradycyjnych piw z Lwówka. Nie trafia do mnie zabawa odkrywanie chmieli, ibu tez by mogli podać.. [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.675]
                              Live Craft. Die Punk.

                              Comment

                              • lasiek
                                Junior
                                • 08-2005
                                • 23

                                #30
                                za 4zł byłoby super, ale w kategorii >6zł jest spora konkurencja.
                                Piwo niezłe, ale bez pazura, nie zapada w pamięć. Ot, IPA jakich dużo.
                                Postarali się o układankę z chmielów, a nie ma info na temat IBU.

                                Do grand prixa to mu daleko.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎