Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Jankes

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maciass
    Senior
    • 03-2009
    • 172

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Diego03 Wyświetlenie odpowiedzi
    w moim malym miescie lwowki sa w zabkach a jak bylem wczoraj to nie bylo jankesa moze w tygodniu bedzie
    Jakie to miasto?

    Comment

    • Krocz
      Member
      • 07-2013
      • 38

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lasiek Wyświetlenie odpowiedzi
      za 4zł byłoby super, ale w kategorii >6zł jest spora konkurencja.
      Piwo niezłe, ale bez pazura, nie zapada w pamięć. Ot, IPA jakich dużo.
      Postarali się o układankę z chmielów, a nie ma info na temat IBU.

      Do grand prixa to mu daleko.
      To APA, nie IPA, więc ciężko zestawiać z Grand Prix.
      Samo piwo bardzo fajne. Super aromat, pijalność znakomita. Wreszcie i Lwówek doczekał się dobrego piwa

      Comment

      • Diego03
        Junior
        • 10-2013
        • 3

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maciass Wyświetlenie odpowiedzi
        Jakie to miasto?
        woj.lubuskie żary

        Comment

        • Browar_Jezyce
          Senior
          • 10-2010
          • 131

          #34
          Mówiąc krótko - znakomite piwo. Świetnie zbalansowana słodowość i porządna, krótka goryczka. Jest aromat owoców tropikalnych, są nuty żywiczno-ziołowe. Lwówek Jankes jest bardzo lekki i pijalny, więc jako piwo sesyjne będzie jak znalazł. Słodycz szlachetna, w sukurs idzie jej chmiel - czego chcieć więcej? Chyba tylko więcej takich piw Reszta moich spostrzeżeń tutaj: http://birofile.blogspot.com/2014/04/lwowek-jankes.html
          Birofile - vlog o piwie
          Birofile na Facebooku

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Opalizująca herbatka. Wolę kiedy niższy ekstrakt legitymuje się jaśniejszym kolorem [4]
            Piana: Niezbyt dobra nawet jak na ale. Króciutka, poszarpana obrączka. Plus za malownicze oblepianie szkła [3.5]
            Zapach: Słodka pomarańcza, dojrzałe mango. Słodowość dość wysoka, ciasteczkowa. Cały czas fajnie świdruje tą hameryką [4.5]
            Smak: Solidna treściwość i odsłodowa słodycz. Przyjemna, nie agresywna owocowość. Goryczka średnia, długa, bardzo dobra.
            Może to omam i sugestia ale wyczułem po ogrzaniu lwówecką piwnicę [4.5]
            Wysycenie: Umiarkowane, odpowiednie [4]
            Opakowanie: Parametry, butelka zwrotna. Mało czytelna etykieta.
            O co chodzi z puzlami na kontrze? Trzeba mieć fejsa, żeby się dowiedzieć? [4]
            Uwagi: Lekkie a nie wyprane ze smaku. Paradoksem jest to, że przy tych parametrach jest zbyt pełne aby wypić 4 pod rząd

            Moja ocena: [4.325]

            Comment

            • Jimmy_jb
              • 11-2005
              • 911

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasno miedziany, trochę ciemne jak na ale. Lekko opalizujące. [4]
              Piana: Gęsta, zbita i trwała. [5]
              Zapach: Na początku perfumowy amerykański a po przewietrzeniu czerwone owoce, przede wszystkim truskawki i jeżyny. Intensywny, słodki, przyjemny. [4.5]
              Smak: Zdecydowana słodycz z nutkami owocowymi skontrowana średnio mocną goryczką - konkretną ale nie zalegającą. Świetny balans, bardzo wysoka pijalność. [4.5]
              Wysycenie: Średnio wysokie, dobrze dobrane. [5]
              Opakowanie: Trochę surowe, nie wyróżnia się niczym szczególnym. Wszystkie informacje podane. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.525]
              Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

              Comment

              • FortArt
                Junior
                • 12-2007
                • 28

                #37
                Świetne! Mocno czuć zieleninę. Czy ja wiem, takie jakby las sosnowy i żywica.
                Zaskakujące, ale nie jest gorzkie.

                Mocny kandydat do piwa roku (jak nie zapomnę zagłosować).
                Stare reklamy

                Comment

                • dzemek
                  Senior
                  • 12-2010
                  • 450

                  #38
                  Super piwo, bardzo dobrze pijalne, nieźle wyważone. Nawet bym powiedział, że orzeźwiające w smaku. Na pewno warto powrócić do niego (zwłaszcza w tej cenie)

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6130

                    #39
                    No nie jest źle...

                    Nawet masło i landrynki współgrają z "tymi" chmielami...

                    Piana nie jest z nami za długo, zapach cytrusowo żywiczny na szczęście od razu nie ucieka.
                    Gaz średni, bursztynowy kolorek ładny.

                    Ciekawe jak będzie przebiegać ewolucja dalszych warek tego piwa.
                    Attached Files

                    Comment

                    • Derbeth
                      Senior
                      • 04-2013
                      • 337

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemnobursztynowy, klarowny [4.5]
                      Piana: gęsta, zbita, dość trwała, ładnie zdobi szkło [4.5]
                      Zapach: wyraźny, nawet ostry sosnowo-żywiczny, po ogrzaniu wychodzi więcej owoców [4]
                      Smak: dominują dojrzałe owoce, trochę żywicy, goryczka średnio intensywna, krótka; lekko słodkie, pełnia średnia w kierunku niskiej [4.5]
                      Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, trochę zatyka przy piciu [3.5]
                      Opakowanie: ładna etykieta, własny kapsel, dość dużo informacji o piwie [4.5]
                      Uwagi: Butelka. Dobrze zbalansowane, przystępne, łatwo pijalne piwo. Pewnie będę do niego wracał. Zrobiło na mnie lepsze wrażenie niż np. pity ostatnio Dead Pony Club z BrewDoga.

                      Moja ocena: [4.275]

                      Comment

                      • GreenFox
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 273

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztyn opalizujący, piwo dość mętne [4]
                        Piana: Bardzo ładna i drobnopęcherzykowa, tworzy zwartą czapę która utrzymuje się przez dłuższą chwilę, a opadając ładnie oblepia ścianki kufla [5]
                        Zapach: Bardzo ładny, nieagresywny zapach cytrusów, owoców egzotycznych, wyczuwalna karmelowa słodowość, po ogrzaniu wychodzą nuty żywiczne [4.5]
                        Smak: Również nie ma się do czego przyczepić, piwo jest zaskakująco pełne jak na swój ekstrakt, bardzo przyjemna goryczka średnia w stronę niskiej, niezalegająca, decyduje o ogromnej pijalności, całość podparta solidną słodową podbudową [4.5]
                        Wysycenie: Średnie w stronę niskiego, wydaje się być bardzo odpowiednie, piwo w ogóle nie zatyka, przyjemnie musuje w ustach [4.5]
                        Opakowanie: Chyba najsłabszy element piwa, raczej nie przypadło mi do gustu, jest takie dość tradycyjne [3]
                        Uwagi: Bardzo pijalne i przyjemne w odbiorze piwo. Gdyby udało się je dostać w nieco niższej cenie (a niektórzy twierdzą, że można), mogło by się stać piwem codziennym Bardzo pozytywny wypust z browaru Lwówek

                        Moja ocena: [4.45]

                        Comment

                        • Ravf
                          Senior
                          • 06-2013
                          • 264

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy, w miarę klarowny. [4]
                          Piana: Całkiem obfita, drobno i średnio pęcherzykowa. Powoli opada do krążka i ładnie osadza się na szkle. [4.5]
                          Zapach: Intensywny, typowy dla amerykańskich chmieli. Można wyczuć cytrusy i owoce tropikalne. [5]
                          Smak: Ponownie nuty owocowe, na finiszu przyjemna średnia goryczka. Piwo jest dobrze zbalansowane i bardzo pijalne. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie. [4.5]
                          Opakowanie: Brązowa, zwrotna butelka. Etykieta to zmodyfikowany standardowy motyw Lwówka (zmieniono czcionkę i kolorystykę co akurat mi się podoba). Na kontrze skład. [4]
                          Uwagi: Warka do 26.06.2014. Moim zdaniem Jankes to obecnie najlepsze piwo z Lwówka. Przypomina mi trochę zielonego plona tyle, że jest lżejsze i mniej słodkie.

                          Moja ocena: [4.625]

                          Comment

                          • DerKoks
                            Junior
                            • 02-2014
                            • 1

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bursztynowy, dość klarowne jak na niefiltrowane piwo,
                            bardzo zachęcający do degustacji [4.5]
                            Piana: niezniszczalna piana, utrzymuje się długo po przelaniu piwa z butelki [5]
                            Zapach: masa owoców egzotycznych, wyraźny zapach żywiczno- cytrusowy, imho podchodzi mi delikatnie pod las iglasty [4.5]
                            Smak: goryczka mocna i krótka, słodowość na zadowalającym poziomie, jak dla mnie w sam raz [4.5]
                            Wysycenie: nie jest wodniste ani przesadnie nagazowane, przez to jest jak znalazł, bardzo pijalne piwo [4.5]
                            Opakowanie: etykieta w stylu retro nie trafia w moje osobiste gusta, ale nie można się niczego przyczepić, wszystkie najważniejsze informacje zostały wyszczególnione [4]
                            Uwagi: Udane piwko, zdecydowanie będę po nie sięgał częściej. Polecam.

                            Moja ocena: [4.525]

                            Comment

                            • gwzd
                              Senior
                              • 01-2012
                              • 622

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krocz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wreszcie i Lwówek doczekał się dobrego piwa
                              Lwówek od dawien dawna miał choćby Belga.

                              A co do samego Jankesa to faktycznie całkiem niezłe piwo, ciekawe jak będzie stać cenowo (kupowałem w knajpie butelkę, więc ciężko ocenić czy 7zł to dużo czy mało). Cieszy mnie, że postanowiono poinformować i niejako edukować konsumenta, że za różny smak piw w dużej mierze odpowiadają również poszczególne odmiany chmielu.

                              Comment

                              • legart
                                Senior
                                • 06-2012
                                • 913

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gwzd Wyświetlenie odpowiedzi
                                Lwówek od dawien dawna miał choćby Belga.

                                A co do samego Jankesa to faktycznie całkiem niezłe piwo, ciekawe jak będzie stać cenowo (kupowałem w knajpie butelkę, więc ciężko ocenić czy 7zł to dużo czy mało). Cieszy mnie, że postanowiono poinformować i niejako edukować konsumenta, że za różny smak piw w dużej mierze odpowiadają również poszczególne odmiany chmielu.
                                W różnych sklepach widziałem od 6,20 do 6,60, oprócz Leclerca na Bielanach gdzie jest po 5,49

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎