Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bednary, Łowickie Oatmeal Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bednary, Łowickie Oatmeal Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złote, klarowne. [4.5]
    Piana: Po nalaniu niska, o drobnej konsystencji. Ładnie znaczy szkło, pozostaje cienką warstwą do końca. [3.5]
    Zapach: [Cześć] Owocowo-drożdżowy, wyczuwalne akcenty siarkowe.
    [Kufle i Kapsle] Początkowo chmielowo-cytrusowy, potem trochę daje się we znaki dusznawy aromat acetonu. [3.5]
    Smak: [Cześć] Mocna cytrusowa goryczka, dość smaczna, nie zalegająca. Poza tą goryczką niestety niewiele się dzieje.
    [Kufle i Kapsle] Mocna goryczka, spod której szybko przebija się szorstki i mocny alkoholowy smak. Wskutek wygazowania pod koniec, czuć kwaskowatość. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, pod koniec piwo się wygazowuje. [4]
    Opakowanie: Standardowa dla Bednar z motywami w stylu łowickim. [4]
    Uwagi: Niestety spodziewanej łagodności, jedwabistości w smaku, której oczekiwałbym po piwie owsianym tutaj brak. Dodatkowo smak piwa różnił się w zależności o lokalu. To w KiKu zostało podłączone później i było wyraźnie gorsze.

    Moja ocena: [3.6]
    Attached Files
    Last edited by docent; 22-04-2014, 08:07.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Między ciemnym złotem a bursztynem. Opalizujące. [4.5]
      Piana: Dość szybko redukuje się do obrączki, średnio brudzi szkło. [3.5]
      Zapach: Mango (dominuje), marakuja, limonka, lekki cukierek mleczno-pomarańczowy. [4]
      Smak: Czuć odrobinę owsianej gładkości i lekką owocową kwaskowość, ale całość zdominowane bardzo wyraźną goryczką. Trochę to już nudne. [4]
      Wysycenie: Niskie, fajne. [4.5]
      Opakowanie: Logo-Kogut do mnie nie przemawia. O reszcie się nie wypowiem, bo nalewak. [2.5]
      Uwagi: Spiskowcy Rozkoszy. Pite ok 2 tygodni temu.

      Moja ocena: [3.925]
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • AdrianR
        Member
        • 04-2014
        • 62

        #4
        Butelka:
        Attached Files
        http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
        https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
        http://instagram.com/adrianpijepiwo

        Comment

        • pen
          Member
          • 05-2014
          • 97

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: metny zloty bursztyn [4.5]
          Piana: niska, drobnopecherzykowa, slabo oblepia i redukuje sie dosc szybko [3.5]
          Zapach: lekki cytrus + drozdze [3.5]
          Smak: wyrazna goryczka, ale jakas dziwna, oleisto-pestkowa, niestety wyczuwalny alkohol i chyba aceton [3]
          Wysycenie: chyba odpowiednie, nie za duze i nie za male [4.5]
          Opakowanie: moze byc, na pewno rozpoznawalna, brak info o ibu + typach slodow i chmieli [4]
          Uwagi: warka do 27.09.2014. bardzo srednie piwo...

          Moja ocena: [3.425]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bursztynowy, delikatne zamętnenie [4.5]
            Piana: biała, drobna, oblepiająca szkło, szybko opada do cienkiej warstwy [3]
            Zapach: prawie nic nie wyczułem, to co udało mi się wychwycić to cytrusowo-słodowy zapach [3]
            Smak: dość pełne, w smaku rządzi goryczka, zalegająca, mało przyjemna, trochę iglasto-pestkowa, dość mocne cytrusowe nuty, w tle słodowe akcenty [3.5]
            Wysycenie: za duże [3.5]
            Opakowanie: Pite w Piw Pawie, więc poza logo etykiety na nalewaku nic nie ma [3]
            Uwagi: Do napicia się ale, żeby to piwo było bardzo smaczne czy sesyjne to juz bym nie powiedział

            Moja ocena: [3.3]
            Attached Files
            Last edited by becik; 20-07-2014, 12:51.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • melor
              Senior
              • 04-2006
              • 364

              #7
              FDP 2014

              W zapachu pszenica, chyba lekko czuć amerykańskie chmiele.
              Barwa bursztynowa.
              Obficie się pieni.
              W smaku średnia goryczka. Niestety czuć też wyraźnie alko, co dyskwalifikuje to piwo.
              4/10

              Comment

              • jerzdna
                Senior
                • 07-2014
                • 240

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasny bursztyn. klarowne [4.5]
                Piana: srednia. drobne i srednie pecherze. lacing moze byc [3.5]
                Zapach: calkiem przyjemny. poczatkowo cytrusowy potem czerwone owoce dominuja. leciutki zapach jasnego pieczywa [4.5]
                Smak: przyjemnie gladka i miekka tekstura. goryczka srednia niezalega. moze odrobine zbyt tepa. slodowe w stopniu lekkim. odrobine owocowe [4]
                Wysycenie: srednie. dobrze pijalne [5]
                Opakowanie: grafika niezla ale brak szczegolowego skladu. za to jest info o foodparingu [4]
                Uwagi: calkiem fajne i niezle pijalny ale. dodatek platkow owsianych wyraznie lagodzi smak

                Moja ocena: [4.2]

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Foto:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, lekko opalizujący. W butelce pływał jakiś jeden farfocel. Wyjąłem szybko gada i po sprawie... [4]
                    Piana: Biała, dosyć trwała, po czterech minutach czapa na dwa palce. Osad na szkle nierównomierny, ale trwały. [4]
                    Zapach: Zbożowy, karmelowy z szybko ulatniającym się mango. Aromat z butelki dużo wyraźniejszy niż ze szklanki. [3.5]
                    Smak: Bardzo treściwe, pełne piwo. Po kilku takich jeść się nie będzie chciało. Smakuje jak rozmoczone zboże z dodatkiem kilku kropli grejpfruta. Goryczka jest duża, niemniej słód i zboże dobrze ją balansuje i trochę maskuje. Piwo szybko wchodzi. [4.5]
                    Wysycenie: Niskie, pasuje mi. [4.5]
                    Opakowanie: Na etykiecie motywy regionalne, chyba łowickie. Na krawatce kogut ładnie wystylizowany coś jakby na logo browaru. Brakuje informacji o konkretnym chmielu i słodach. Kapsel czarny, goły, a papier dobrej jakości. [3.5]
                    Uwagi: Dobre, syte piwko, raczej nie do obiadu, ale do wypicia tuż po przyjściu z pracy do domu. Warka do 19.04.2015.

                    Moja ocena: [4.025]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎