Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Greene King, Noble

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Greene King, Noble

    Kolejny produkt w nowej serii angielskiego giganta z Bury St Edmunds. Tym razem to lager, więc typ rzadko spotykany w tamtych rejonach geograficznych. Na etykiecie napisano, ze to nawet craft lager. Chmielony słynnym niemieckim chmielem Tettnag. Alkohol 5,0%, ekstraktu brak.

    Bursztynowa, w pełni klarowna barwa.
    Nietrwała piana, o drobnej teksturze. Niska lepkość. Naśnieżenie na powierzchni.
    Aromat słodowo-drożdżowy, taki przypominający nieco zaczyn na ciasto. W tle lekkie chmielowe odcienie.
    W smaku ta chlebowa, ziarnista i także drożdżowa nuta jest również przewodnia. Goryczka na przeciętnym poziomie lagerowym, choć w posmakach pojawia się na moment chmielowa trawiastość oraz odrobina pomarańczy. Jednak ogólnie piwo jest ewidentnie przesunięte w stronę słodowej bazy.
    Nagazowanie średnie w kierunku wysokiego. Pasuje.
    Butelka 330ml, z bardzo ładną, elegancką etykietą z nowej linii stylistycznej GK. Kapsel firmowy.

    Ciekawe piwo, choć zastanawia mnie wysoki udział drożdży w profilu smakowo-zapachowym. Czyżby do klasycznego dolnego fermenciaka użyto typowych drożdży górnej fermentacji? Jest trochę nietypowo jak na lagera, mimo to Noble pije się znacznie przyjemniej niż przeciętnego przedstawiciela stylu. 8 w skali 1-10, choć to specyficzny lager. I bardzo dobrze
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    #2
    Kolor: Złoty, klarowny.
    Piana: Mało obfita, niezbyt gęsta, mało trwała. Opada do zera.
    Zapach: Wyraźna kwiatowo-owocowa chmielowość i podbudowa słodowa.
    Smak: Treściwość średnio niska. Lekka słodowość i posmaki owocowe bardzo kojarzące się z ale'ową złożonością. Jakbym nie wiedział to dałbym sobie rękę uciąć, że to jest ale. Do tego całkiem przyzwoita chmielowość i trochę kwaskowatości. Finisz bardziej wytrawny, ze średnio niską goryczką.
    Wysycenie: Średnio niskie.
    Ogółem: W porządku, ale bez żadnych uniesień.
    BeerFreak.pl

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Opakowanie:: Jak na zdjęciu, które zrobił Wpadzio. Ładny, przyjemny w dotyku papier.
      Gaz: Na średnim poziomie, jako lager mógłby być wyższy.
      Zapach: Tu kompletne zaskoczenie. To tak pachnie niemiecki Tettnanger? Jeden z najgorszych chmieli (oczywiście w mojej opinii)? Wyraźne drożdże, lekkie owoce i znikomy słód. Tettnangera( jakiego znałem do tej pory) nie czuję.
      Smak: Może piłem wyjątkowo kiepskie niemieckie pilsy z Tettnangerem, ale ten lager jest inny.
      Tu chmiel jest rzeczywiście aromatyczny, kwiatowy i korzenny. Sprawdziłem na Wiki i rzeczywiście tak ma być.
      Jest też dziwny, wyraźny kwasek. Nie wiem, czy to dolna, czy górna fermentacja, ale wyraźne owoce (jabłka, gruszki) w smaku wskazują na tę drugą. No, ale przecież to lager i musi być dolna. Chyba, że mamy do czynienia z jakąś wadą.
      Podsumowując: to piwo zmieniło moje podejście do nielubianego przeze mnie Tettnangera.
      Człowiek cały czas doświadcza i uczy się.
      Moje piwo jest z datą do ( czytam dosłownie z tego, co napisali) February 2015.
      Konkretny dzień lutego nie jest podany.

      Smakowało mi

      Comment

      • rafael52
        • 12-2013
        • 478

        #4
        Barwa: złocista, idealnie klarowna.
        Piana: niezbyt obfita, biała, drobnopęcherzykowa, szybko redukuje się do znikomej warstwy.
        Zapach: raczej słaby, wyczuwalna nuta angielskich chmieli z delikatną słodowością.
        Smak: równie słaby jak zapach, wyczuwalna słodowość oraz lekkie nuty chmielowe, goryczka także na niskim poziomie.
        Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎