Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Redwillow, Feckless

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Redwillow, Feckless

    Kolejne piwo z Redwillow, tym razem bitter, o przewrotnej nazwie Feckless, czyli... Nieudolne. Jak inne piwa z tego mikrobrowaru jest refermentowane w butelce. Alkohol 4,1%. Skład podany w sposób podstawowy.

    Barwa brązowa, wpadająca w miedzianą. Dość mętna.
    Zwarta jasnobeżowa piana, o drobnej teksturze. Opada do trwałej i pokaźnej pianki, zostawiając nieduże krzaczki na szkle.
    Wyraźne nuty karmelowe w aromacie grają rolę pierwszoplanową. Pomagają im słodowe, może nawet lekko kawowe odcienie.
    Goryczka na stosunkowo niskim poziomie. Słodowość w kierunku ostrej ziarnistości a nie miękkiej chlebowości. Karmel również tańczy na podniebieniu. Dodatkowo wyczuwalny lekki octowy kwasek, czyżby dlatego, że mój egzemplarz jest miesiąc po czasie?
    Nagazowanie niewysokie.
    Butelka 500ml w tematycznej linii producenta. Kapsel tradycyjnie goły, a wierzba tym razem jest na bladozielonym tle, choć jakiś purysta kolorystyczny lub globtroter kulinarny powie, że to kolor oliwkowy. Nie wiem, nie znam się. Jestem z miasta

    A piwo? Mam wrażenie, że przeleżakowanie mu zaszkodziło. Wygląda i pachnie przyjemnie, za to w smaku pojawiły się ostre, niezbyt przyjazne nuty. Wypić się dało, ale oceny z degustacji uczciwie nie wystawię. Zatem dodaję tylko statystycznie do bazy.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎