Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Cascade Single Hop IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] Cascade Single Hop IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yoxik
    Senior
    • 10-2012
    • 427

    #2
    Doctor Brew Cascade IPA

    Piana obfita utrzymuje sie. Kolor ładny pomarańczowy mętny z kłaczkami chmielu. Aromat intensywny cytrusowy z odrobiną lasu. Smak piwo lekkie z niewielką słodowością i chmielenie średnio intensywne, goryczka wyraźna nie za wysoka trochę drapiąca na końcu. Całość nie robi jednak wielkiego wrażenia jest dobrze ale nic ponad to IPA-owy przeciętniak
    Attached Files
    Również tutaj
    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

    Comment

    • Ravf
      Senior
      • 06-2013
      • 264

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, mętny. [4.5]
      Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, ładnie zdobi szkło. [4.5]
      Zapach: Średnio intensywny, głównie żywiczny, w tle owoce. [4]
      Smak: Od pierwszej chwili średnia goryczka (może nawet nieco powyżej), minimalnie ściągająca o żywicznym charakterze. Dalej nuty słodowe. Pijalne. [4]
      Wysycenie: Średnio-niskie. [4.5]
      Opakowanie: Brązowa, bezzwrotna butelka. Etykieta w stylu do którego Doctor Brew zdążył nas przyzwyczaić, tym razem zmieniono papier z matowego na błyszczący co mi nie przypadło do gustu. Z tyłu opis piwa (dosyć sensowny), IBU i pełen skład. [4]
      Uwagi: Warka do 20.05.2014. Jak dla mnie, póki co najlepsze piwo z Doctora Brew. Na pewno najlepiej zbalansowane. Mimo to szału nie ma.

      Moja ocena: [4.1]

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #4
        No patrzcie państwo, jak wybrzydzają. To jest amerykańska IPA, do tego należy się modlić, a nie kręcić nosem że dupy nie urywa.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoxik Wyświetlenie odpowiedzi
          z kłaczkami chmielu
          czy to oby chmiel?

          Comment

          • yoxik
            Senior
            • 10-2012
            • 427

            #6
            tak był to chmiel, no chyba ze trawa albo inne zielsko.
            Również tutaj
            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miedź, mętne. [4]
              Piana: Początkowo dość obfita drobnopęcherzykowa. Po 5 minutach znika, pozostawiając po sobie tylko cienką obrączkę oraz ślady na ściankach szkła. [4]
              Zapach: Zdecydowanie Cascade to jeden z moich ulubionych chmieli. Ma wszystko czego oczekuję po amerykańcach. W tym przypadku dobrze wyczuwalna żywica, delikatne cytrusy oraz słodkie owoce tropikalne decydują o charakterze tego piwa. [4.5]
              Smak: Tutaj również chmiel występuje na pierwszym miejscu, jednak bardzo dobrze zbalansowany jest słodową podstawą, która nadaje piwu treściwości. Goryczka intensywna, zalegająca. [4.5]
              Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie. [3]
              Opakowanie: Proste, przejrzyste, z kontrastem barw – czyli to co lubię najbardziej. Wszystkie ważne informacje podane na etykiecie i nawet bzdury w opisie występują dopiero od połowy tekstu. Jest progres. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.35]
              Last edited by YouPeter; 12-04-2014, 22:48.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • patricco
                Junior
                • 04-2014
                • 19

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztyn, metne [4]
                Piana: Obfita drobnopecherzykowa [4.5]
                Zapach: Cytrusy słodkie owoce, bardzo przyjemny [3.5]
                Smak: Dobrze pijalne, goryczka wyczowalna zalegajaca ale nie nachalna [4.5]
                Wysycenie: Dla mnie chyba troche za wysokie [3.5]
                Opakowanie: Etykieta jak każda od Doctorów ładna elegancka bez zbednych udziwnien i przejrzysta [5]
                Uwagi: Kolejne udanie piwo od Doctor Brew

                Moja ocena: [4.1]

                Comment

                • Browar_Jezyce
                  Senior
                  • 10-2010
                  • 131

                  #9
                  Kolejne udane single hop IPA. Bogaty aromat z owocami, żywicą i ziołami w roli głównej. Bardzo ładna piana, bujna i zwarta. Goryczka bardzo krótka, piwo ma przyjemną słodowość, ale umiarkowaną - cascade wysuwa się na pierwszy plan. Słodycz jest, ale szlachetna - duży plus dla Doctor Brew. Cascade IPA oceniam wysoko. Więcej moich spostrzeżeń tutaj: http://birofile.blogspot.com/2014/04...scade-ipa.html
                  Birofile - vlog o piwie
                  Birofile na Facebooku

                  Comment

                  • TomN
                    Senior
                    • 03-2013
                    • 106

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Mętny bursztyn. [4]
                    Piana: Początkowo bujna i gęsta, po kilkunastu minutach zostaje tylko pierścień wokół ścianek szkła i parę wysepek. Ładnie oblepia szklankę. [3.5]
                    Zapach: Cytrusy, żywica, ananas, świeży, słodowy aromat. Wyraźny, ale nie sprawia wrażenia odświeżacza. [4.5]
                    Smak: Ziołowa goryczka zbalansowana słodowo-karmelową podbudową. Zachowany jest wytrawny profil piwa. Plus lekki, cytrynowy kwasek. [4]
                    Wysycenie: Zbyt wysokie, przeszkadza w piciu. [3.5]
                    Opakowanie: Proste i estetyczne, zwykły czarny kapsel, komplet informacji na etykiecie. Tekst na etykiecie sprawiał wrażenie normalnego, niestety pod koniec znów ktoś odleciał. :P [4]
                    Uwagi: Warka do 20.05.2014

                    Pod względem smaku i aromatu najlepsze z dotychczasowych piw Doktora. Mimo to więcej do niego nie wrócę, na rynku są ciekawsze i tańsze india pejl ejle.

                    Moja ocena: [4.1]

                    Comment

                    • rgrzech
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 230

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Miedziany, piwo mętne. [4]
                      Piana: Obfita, średnio i drobnopęcherzykowa, kremowa. Ładnie oblepia szkło. [4.5]
                      Zapach: Syropu za słodkich owoców, amerykańskiego chmielu - liczi,mango. W tle nuty toffi, żywiczne i leśne. Bajka. [4.5]
                      Smak: Na pierwszym planie grejpfrutowo-trawiasta goryczka. Jest ona dość długa, jednak robi przyjemne wrażenie odświeżająco-orzeźwiające. W tle nuty żywiczne oraz limonkowe (kwaśne). [4.5]
                      Wysycenie: Średnie, a może nawet wysokie. Według mnie pasuje do tego piwa. [4]
                      Opakowanie: Stylistyka Doctora Brew, czyli piękno w prostocie. Zielony kolor napisu i logo jest świetny. [4.5]
                      Uwagi: Drugie po Sunny Ale bardzo dobre piwo Doctor Brew. Polecam, naprawdę warto spróbować.

                      Moja ocena: [4.45]

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6077

                        #12
                        Piana - średnia, dłużej warstewka i firanki.
                        Barwa - bursztyn.
                        Aromat - lekkie cytrusy, żywice.
                        Gaz - średni.
                        Smak - wytrawne, mocno żywiczne, "za chwilę" goryczka przechodzi w gorzkość piołunową. Jednocześnie wytrawność łagodnieje. Niezła pijalność.

                        Piwo będzie smakowało tym, którzy "mają dość" przesłodzonych IPA.

                        Mnie smakowało, choć lubię nie "za wytrawne" piwka w tym stylu
                        Attached Files

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
                          Piana: Kremowa, sztywna, potężna i trwała. [5]
                          Zapach: Sosna i jałowiec zmielone razem w młynku do kawy - wali bardziej niż sztuczny zapach do choinki... [3]
                          Smak: W smaku, niestety, to samo... Że co? Prawdziwi piwosze nie piją piwa, tylko żują szyszki??? I to niekoniecznie chmielowe...? [3]
                          Wysycenie: Nieduże, OK. [4]
                          Opakowanie: Już kiedyś pisałem - genialne logo, pełna informacja, proste, eleganckie wzornictwo, jedyny mały minus za goły kapsel. [4.5]
                          Uwagi: Mój kumpel miał w latach "durnych i chmurnych" koszulkę (op, pardą - tiszert ) z literami "PK" - Pełzająca Kontrrewolucja - też taką chcę! Będę nosił!!!

                          Moja ocena: [3.375]

                          Comment

                          • Oskaliber
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 727

                            #14
                            Kolor: Bursztynowy, mętny.
                            Piana: Biała, bardzo obfita, gęsta, trwała. Trzyma się grubą warstwą mocno oblepiając szkło.
                            Zapach: Cytrusy, grejpfrut, mango, lekka sosna.
                            Smak: Dosyć treściwe. Niezła podbudowa słodowa i mocna chmielowość o charakterze podobnym jak w zapachu. Goryczka dosyć wysoka, żywiczna, zalegająca.
                            Wysycenie: Średnie.
                            Ogółem: Dobre. Nie jestem fanem single hopów, uważam że kilka chmieli daje lepsze efekty, zwłaszcza jeśli chodzi o AIPA, ale muszę powiedzieć, że Cascade daje radę. Ma on bardzo kompleksowy bukiet aromatyczny, zawierający w zasadzie wszystko to, czego się oczekuje po AIPA.
                            Last edited by Oskaliber; 05-05-2014, 20:59.
                            BeerFreak.pl

                            Comment

                            • Glingorth
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 283

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Miedziany, klarowność bardzo mętna [4.5]
                              Piana: Bardzo gęsta, tworzy ciekawą mapę na szkle [5]
                              Zapach: żywiczno-cytrusowy [4]
                              Smak: na pierwszy plan wybijają się cytrusy, potem wchodzi przyjemnie zalegająca goryczk [5]
                              Wysycenie: średnie, bąbelki dość szybko uciekają, jak się nie bełta za dużo, jest ok [4]
                              Opakowanie: Czarno zielone, bardzo przejrzyste, jedyne w swoim rodzaju Nawet ten tekst nie nudzi a wręcz intryguje. Jak dla mnie ze wszystkich etykiet DB, to ta zieleń najładniej komponuje się z etykietą. [5]
                              Uwagi: Warka do 20.05.14

                              Moja ocena: [4.575]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎