Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

T.E.A. Time, Black Prince

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    T.E.A. Time, Black Prince

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Derbeth
    Senior
    • 04-2013
    • 337

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny, nieprzejrzysty [5]
    Piana: brązowa, gęsta, dość trwała, przyzwoicie zdobi szkło [4.5]
    Zapach: niezbyt intensywny, trochę paloności, trochę kawy [3.5]
    Smak: nie ma tu jakiejś eksplozji smaku - jest niezbyt mocna paloność, ślad kawy, może odrobina popiołu; goryczka lekka i długa; piwo jest bardzo lekkie, ale nie wodniste [4]
    Wysycenie: niskie, odpowiednie [4.5]
    Opakowanie: co tu oceniać - podkładki mi się podobały, etykieta na pompie też, dam maksa [5]
    Uwagi: Pierwsza warka (skończyła się podobno przedwczoraj). Łatwo się pije, ale oczekiwałem więcej wrażeń. Pewnie jeszcze spróbuję, bo miejsce miłe, a ceny nieprzesadzone.

    Moja ocena: [4]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4568

      #3
      Co znaczy skrót T.E.A? Co to za browar?

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
        Co znaczy skrót T.E.A? Co to za browar?
        Traditional English Ale. Browar restauracyjny z Krakowa.
        Last edited by abernacka; 28-04-2014, 06:06.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4568

          #5
          Dzięki za info. Tradycyjnie polska nazwa, czy założyli go jacyś Anglicy niegdyś tłumnie odwiedzający Kraków. Ale oni raczej spijali nasze koncernówki...
          Last edited by dadek; 28-04-2014, 11:17.

          Comment

          • pizmak666
            Senior
            • 12-2006
            • 1898

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
            czy założyli go jacyś Anglicy niegdyś tłumnie odwiedzający Kraków
            Między innymi.
            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #7
              Porter, 5,8% alk.
              Ciekawe piwo, wyraźnie kawowe posmaki, jeśli zaś można mówić o palonych nutach, to bijących się o palmę pierwszeństwa z goryczkowo-chmielowymi akcentami, co nie do końca jest typowe dla tego stylu. Jest też odrobina kwaskowatości, bardzo stonowanej, bo to piwo ma raczej "matowe" tło.
              Jedyne, co mi przeszkadzało, to odrobina aptecznych akcentów. W miarę ogrzewania smak zyskuje na złożoności, pojawiają się nuty orzechowe i aksamitno-słodowe. Potem znów kwaskowe, ale ciągle bez wyczuwalnej obecności allkoholu.
              Niby lekkie w zestawieniu z klasycznymi pozycjami z ligi porterów bałtyckich, a jednak spowalniające tempo picia. W tym sensie nie zgodzę się, że lekko wchodzi.
              Potwierdzam: dla tego piwa warto wybrać się do T.E.A.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, ale możliwe do uchwycenia pod światło rubinowe refleksy. [4]
                Piana: Beżowa, bardzo drobna, średniowysoka i trwała. [4.5]
                Zapach: Przede wszystkim suszone owoce, od razu wbiłem się przy niemożebnym upale w klimaty przedwigilijne . [4]
                Smak: Delikatny słód i karmel, suszone owoce w kierunku śliwek, wędzonka, pewnie cienkość parametryczna powoduje wrażenie pewnej wodnistości. Piwo smaczne jest. [4]
                Wysycenie: Wiadomo, niskie być musi i jest. [4]
                Opakowanie: Goła szklaneczka 1/3 pinty, wafelki na barze. [3.5]
                Uwagi: Smaczny, lajtowy angielski porter, w sam raz dla niedopitych Anglosasów w Krakowie .
                Wg napisu kredą na tablicy w browarze ten Czarny Książę ma 5,8%.

                Moja ocena: [4.025]

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4568

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, nie do przejrzenia, pod światło mocno hebanowe przebłyski przy ściankach. Tak chyba powinno być. [4.5]
                  Piana: Jasnobrązowa, gęsta jak krem, po nalaniu wysoka na prawie 2 cm. Nie znika w trakcie picia, gruby 0,5 cm kożuch zostaje aż do dna, jednak bez śladów na szkle. [4]
                  Zapach: Wyraźna palona słodowość i kawa. Tak to sobie wyobrażałem. [4.5]
                  Smak: A tu lekkie zaskoczenie gdyż paloność jest mniej niż w zapachu, złagodzona lekko słodką zbożową kawą z laskowym orzechem. Piwo smaczne, jednak my Polacy przyzwyczajeni do bałtyckich porterów odczuwamy jakby nam go ktoś rozcieńczył. [4]
                  Wysycenie: Nieduże ale dobrze pasujące. [4]
                  Opakowanie: Pintowa szklanka jest jedynym plusem, poza tym same minusy bo wstyd żeby minibrowar nie miał własnego szkła i podkładek. [1.5]
                  Uwagi: Kolejne piwo nie przynoszące wstydu temu browarkowi. Próbowaliśmy na miejscu 22.02.2015, cena 9 zł/0,568 l.

                  Moja ocena: [4.075]

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4568

                    #10
                    Tak się przedstawia:
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎