Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kościerzyna, Słodowa 3, Stary Browar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Kościerzyna, Słodowa 3, Stary Browar

    Browar działa z własnym piwem już pół roku, a własnego tematu nie ma?
    No to otwieram go dla tych co byli.


    codz. 11-22 [restauracja i pizzeria]
    śr-nd: 17-2 [pub]

    facebook

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Antylop
    Senior
    • 10-2009
    • 1415

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Browar działa z własnym piwem już pół roku, a własnego tematu nie ma?
    No to otwieram go dla tych co byli.


    codz. 11-22 [restauracja i pizzeria]
    śr-nd: 17-2 [pub]

    facebook
    Ja wprawdzie nie odwiedziłem browaru, jednak w najbliższym czasie zamierzam się wybrać.
    Może ktoś opowie o swoich wrażeniach.
    Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9731

      #3
      Jest szansa, że w połowie czerwca (lekko nadkładając drogi...) mógłbym odwiedzić kościerski browar.
      Czy ktoś wie, czy warto tam coś zjeść i czy można kupić piwo na wynos...? Ze strony fu-fu-fu wynika niewiele...

      Comment

      • Rufulus
        Junior
        • 09-2013
        • 11

        #4
        Byłem w Kościerzynie w lutym. Wybrałem się tam z moim znajomym piwowarem, który warzy piwo od ok 25 lat. Nic nie jedliśmy, natomiast posmakowaliśmy wszystkie wówczas dostępne w lokalu piwa. Mi osobiście jak i mojemu znajomemu nie smakowało żadne z podanych piw. Smakowały jakbyśmy mieli do czynienia ze "starym" piwem, a nie świeżym. Wrażenia jak najbardziej negatywne (wystrój także niezbyt chyba pasujący do filozofii konceptu jakim jest minibrowar), chociaż jeszcze gorzej było w sąsiednim Szymbarku.

        Comment

        • Rufulus
          Junior
          • 09-2013
          • 11

          #5
          ...można kupić piwo na wynos, chociaż nie wiem czy jest sens specjalnego nadkładania drogi. Do czerwca będę tam jeszcze raz, dam znać czy się coś zmieniło.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Pie... opowiadasz. Jasna 10-tka to czołówka polskich lagerów.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9731

              #7
              No dobra, dzięki.
              O gustach nie dyskutuję, poza tym różne warki mogą oznaczać różne piwa.
              Pozytywem jest możliwość zakupienia piw w butelkach, A co z gastronomią?

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                Kościerzyna należy do tych nielicznych polskich browarów restauracyjnych, gdzie warto wstąpić i na piwo i na jadło. Obie pozycje są grzechu warte.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9731

                  #9
                  Mam wprawdzie w planach jeszcze zawinąć do koleżanki na kaszubską działkę (sielawki, kurki, itepe... ), ale dam z siebie wszystko i coś wezmę w Kościerzynie do jedzenia. Dzięki za info .

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9731

                    #10
                    Koleżanka wypadła z grafiku , mogłem więc z czystym sumieniem i pustym żołądkiem zawinąć na obiad do Kościerzyny.
                    Pierwsza uwaga: to jest to, czego nie ma Stary Browar w Poznaniu, czyli... browar. "Żywy".
                    Cały obiekt robi duże wrażenie, centrum handlowe "nówka-sztuka- nie śmigana".
                    Część browarowa to pizzeria, restauracja i ogródek (a może coś jeszcze?), no i browar .
                    Byłem w części restauracyjnej, bo w pizzerii wystraszył mnie tłum 8-10 osób (pora obiadowa w sobotę). W restauracji odnalazłem swój spokój, bo byłem ja... i już.
                    Wnętrze to surowa cegła i stalowe dodatki, klimat "loftowy", taki nowomodny.
                    Wnęka skrywa (ale bez przesady) dwie miedziane kadzie, subtelnie podkreślające charakter miejsca.
                    Kadzie stoją na poziomie piwnicznym, jest tam chyba też jeszcze jedna sala, ale teraz była nieczynna.
                    W ofercie piwnej trzy rodzaje: keller, ciemne i pszenica, zwłaszcza to pierwsze to miła odmiana od "zestawów obowiązkowych".
                    Obsługa, czyli panie barmanko-kelnerki sympatyczne, przeszkolone nt. oferowanych piw. Lektura dań powoduje przyspieszoną pracę ślinianek, wybór bardzo obfity, same nazwy dań robią wrażenie.
                    Śledź po kaszubsku na grzance z razowca ciekawy i smaczny, zamieniłbym jedynie pieczarki na rzecz prawdziwych grzybów z kaszubskich lasów właśnie.
                    Ognista zupa piwna tylko straszy, po paru obiadach w "Chmielarni" jej ostrość wydaje się trochę niepoważna... .
                    Deser figowy z lodami i sosem miodowym ciekawy, choć chyba miód zbyt słodki jest.
                    Cenowo, biorąc pod uwagę jakość miejsca i serwowanej kuchni, miejsce wydaje mi się zdecydowanie wyważone.
                    Jeśli kiedyś me drogi poprowadzą przez Kaszuby, nie zawaham się skręcić do Kościerzyny .

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kadzie stoją na poziomie piwnicznym, jest tam chyba też jeszcze jedna sala, ale teraz była nieczynna.
                      Pub, czynny dopiero od 17.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4552

                        #12
                        Cały kompleks centrum handlowego imponuje rozmachem jak na miasto tej wielkości co Kościerzyna. W browarze bardzo dużo miejsca, na górze pizzeria i restauracja, w podziemiu w pubie rzeczywiście najfajniejszy klimat, mniej światła - bardziej przytulnie. Jest tu przestronnie, bardzo duży, dostępny z trzech stron bar. Oprócz wysokich stolików na środku, pod ścianami długie stoły w buduarach z kanapami i miękkimi fotelami. Ściany z kamienia i czerwonej cegły. Za szkłem błyszczące miedzią kadzie warzelne, umieszczone na różnym poziomie, co chwila zmieniające swoją barwę pod wpływem kolorowego światła.
                        Można grać w piłkarzy lub lotki, są też spore telewizory z teledyskami lub transmisjami meczy (tak było w czasie mistrzostw w siatkówce).
                        W pubie można też zamawiać dania z menu, a co najważniejsze od poniedziałku do czwartku w godzinach 17-19 wszystkie piwa lane są po 5 zł/0,5 l.
                        15.09.14 gdy odwiedziliśmy browar były dostępne 3 rodzaje:
                        - Keller http://www.browar.biz/forum/showpost...08&postcount=7
                        - Kościerska Ciemna 10° http://www.browar.biz/forum/showpost...10&postcount=5
                        - Kościerskie pszeniczne http://www.browar.biz/forum/showpost...12&postcount=7
                        Dziwne, że każde z nich nalewane było do szklanek od pszenicy. Tym bardziej, że firmowe szkło w 4 rodzajach (12-16 zł) jest dostępne w sklepie firmowym browaru przy wejściu do pasażu handlowego. Tu w sprzedaży wszystkie piwa w butelkach 0,5 l (1 zł droższe niż w barze).
                        Ogólnie bardzo fajne miejsce na piwkowanie.

                        Fotki w galerii:

                        Comment

                        • pebejot
                          Senior
                          • 01-2010
                          • 1415

                          #13
                          Browarek odwiedzony 31.01.2015.
                          Wrażenia pozytywne, zarówno z piwa jak i z jadła. Cały czas chodzą za mną te pierogi nadziewane kaczką z sosem śmietanowo-borowikowym

                          Do degustacji były 4 rodzaje piwa:
                          - Keller
                          - Ciemna 10
                          - Pszeniczne
                          - Weizenbock - sezonowe o aromacie suszonych owoców, banana, oraz goździków.

                          Nie wspomniano wcześniej w dyskusji, że są firmowe podstawki (różne wersje), otrzymaliśmy je bezpłatnie od obsługi na naszą prośbę.

                          Comment

                          • sandacz
                            Senior
                            • 01-2007
                            • 345

                            #14
                            Menu restauracyjne, na przykładzie kremu chrzanowego i przystawki z kaczką - co najmniej dobre. Bogactwo smaków w jednym daniu. Pizza - kiepska jak na piec opalany drewnem. Ciasto za słodkie (sól nie pomogła, wiadomo), sos na pizzy jakiś blady i mało pomidorowy, średnio wypieczona.

                            W pubie bardzo fajnie. Muzyka, choć rytmiczna, nie drażniła. Ciekawy bar, świetne krzesła przy nim (z oparciami). Bardzo przyjaźni barmani. Jeden jest nawet aż za bardzo gadułą
                            Piwo... Cóż, gdybym kilka dni wcześniej nie był w Koszalinie... Ogólnie daje radę, wpisuje się w średnią polskich przybytków tego typu. Najlepsza chyba pszenica - nie była bardzo bananowa, a przy tym treści jej nie brakowało, a już to dla mnie duży plus.
                            W sklepie firmowym kupiłem koszulkę z logo browaru za 20 zł.
                            Ogólnie do polecenia, choć podczas całego pobytu w tle gdzieś majaczył Koszalin... Gdyby połączyć lokal kościerski z koszalińskim piwem, byłoby idealnie

                            Comment

                            • Shedao
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 900

                              #15
                              Kościerzyna znajduje się 20 minut autobusem od Szymbarku oraz 1h20min. od Gdańska. Dojście z przystanku Galeria Wybickiego do browaru nie zajmuje długo, warto przy okazji zahaczyć o całkiem ładny ryneczek.

                              Zaimponował mi rozmach tego browaru, chociaż może należałoby powiedzieć: kompleksu, na który składa się browar, pizzeria, restauracja oraz pub. Da się nawet w niewielkiej Kościerzynie? Da się. Chociaż poza mną w lokalu był tylko kelner, więc różnie może z tym być, no ale liczę że to tylko kwestia przypadku

                              W ofercie mieli 3 piwa: Pszeniczne, Keller oraz Ciemna 10. Wszystkie trzymały poziom. Na szczególne wyróżnienie zasługuje deseczka piwna: 3x0,125l. za 5 zł!!! To chyba najtańsza deseczka, jaką napotkałem w polskim mikrusie. Szanuję mocno!

                              Ceny za jedzenie już nieco wyższe, ale warto - przynajmniej pizza była wyśmienita.

                              Przy wejściu do centrum handlowego po prawej stronie znajduje się sklep firmowy, do którego warto zajrzeć. Birofile w szczególności - możemy tam kupić kapsle, 6(!) rodzajów podkładek, otwieracze i inne gadżety z browaru. Sam zostawiłem tam ok. 50 zł, wychodząc obładowany kościerzyńskimi dobrami.
                              W sklepiku kupić można też Obucha - czyli porter bałtycki, 15 zł za zalakowanego bączka 0,33l. Nie był on dostępny w lokalu.

                              Kościerzyna wraz z pobliskim Szymbarkiem tworzą pod względem piwnym zdecydowanie wartą uwagi okolicę. Spokojnie da się zaliczyć oba browary ze sporym zapasem czasowym, w ciągu jednodniowej wycieczki z Trójmiasta. Powiem więcej, piwny turysta, zastanawiając się czy jechać do Szymbarku/Kościerzyny, czy też zaliczyć trójmiejskie browary, nie powinien się wahać i wybrać to pierwsze. Nie pożałuje.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎