Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Chmielowe Sezonowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6079

    Okocim, Chmielowe Sezonowe

    Okocim, Chmielowe Sezonowe, Wiosna 2014, Browar Sierpc Kasztelan, Edycja Limitowana - Aromatyczne z chmielem Marynka - ble ble ble

    Nowość z Biedronki za bagatelka 2,99 zł.

    Kod L3 - Okocim

    Parametry: Ekstrakt 10,8% i 5% alkoholu. Aromatyczne z chmielem Marynka.

    Barwa - słomka.
    Piana - średnia, średnie bąble, na dłużej warstewka i trochę na szkle.
    Aromat - słód, "zimna blacha" może dali jakiś chmiel.
    Gaz - średni ale szybko ulatuje.
    Smak - Słód, jakaś nie za mocna goryczkowość. Mało tu się dzieje.

    Słabe piwo - niby lepiej chmielone.

    Grafika znośna.
    Attached Files
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    A to ściemniacze...

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • EzEt
      Senior
      • 03-2011
      • 156

      #3
      Tę Marynkę, to trochę czuć - chmielone jednak głównie na aromat, bo goryczki nie stwierdziłem. Spodziewałem się czegoś o wiele gorszego.
      https://www.facebook.com/browarbaluty/

      Comment

      • Mikko
        Senior
        • 12-2008
        • 583

        #4
        Nareszcie doczekałem się piwa smakującego jak niemiecka koncernówka - nachmielonego pilsa do grilla czy na upał. Można, można. Tylko dlaczego coś co jest normą i masówką za zachodnią granicą u nas urasta do miana sezonowego ekskluzywnego wypustu podszywającego się pod piwno-rewolucyjno-marketingowe fiku miku Carlsberga. Takie piwo powinno egzystować zamiast Tyskiego, Lecha czy Bosmana za 1,40zł. Dosypaliśmy chmielu, alleluja.

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Rzeczywiście szału nie ma, ale wypić się da.Mimo wszystko chyba najlepsze piwo, jakie jest obecnie do kupienia w Bierdonce (jak ktoś nie chce eksperymentować z Sarmackim). Dokładny opis zamieszczę jak pojaw się ARTomat.
          Potwierdzam kod L3, aczkolwiek na etykiecie stoi: "Gwarancja jakości Browar Sierpc Kasztelan". Także nie wiem...
          Last edited by Seta; 15-04-2014, 20:32.
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            I po co coś takiego? To piwo nie ma smaku. Nie, że nie ma dobrego smaku. Nie, że niedobrego. Ono po prostu nie ma smaku! Od biedy jest lekko chlebowy posmak i jakaś homeopatyczna goryczka. Ale to przy doszukiwaniu się na siłę. Dziwią mnie Wasze pochlebne opinie.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
              I po co coś takiego? (...) Dziwią mnie Wasze pochlebne opinie.

              Aspirujesz do miana dziennikarza i nie podoba Ci się obiektywizm innych? Na marginesie popraw nazwy browarów które opisujesz u siebie.

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Nie napisałem, że mi się nie podoba, tylko że mnie dziwią. I nie aspiruję do miana dziennikarza. Ponadto ciężko mówić o obiektywizmie, gdy mamy do czynienia z opisywaniem wrażeń organoleptycznych.

                A pisząc "I po co coś takiego" miałem na myśli wrzucanie do Biedronki kolejnego bezsmakowego lagera, a nie Wasze opinie. Wiele złej woli trzeba, by dopatrzyć się tutaj ataku na jakiegokolwiek forumowicza.

                Comment

                • bob1969
                  Senior
                  • 02-2008
                  • 170

                  #9
                  "Gwarancja jakości Browar Sierpc Kasztelan" ? Wypisywania takich kłamstw powinno być zabronione skoro produkują ten napój w Brzesku. To jest robienie konsumentów w trąbę. Chociaż w Sierpcu produkują "prawdopodobnie najlepsze duńskie piwo" ...

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    #10
                    Wzorem wcześniejszej serii okocimskich Piw Sezonowych, tym razem w ciągu całego roku oprócz Chmielowego, zobaczymy Grzane, Rześkie, Świeże.
                    Prawdopodobnie odpowiedniki tamtych pod innymi nazwami.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Co na to Kormoran?

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • yoxik
                        Senior
                        • 10-2012
                        • 427

                        #12
                        Sezonowe Chmielowe wiosna 2014

                        do 30.06.2014
                        Piana dość szybko sie redukuje ale pozostają szczątki i ładnie oblepia szkło. Kolor jasny klarowny. Aromat przyjemny chmielowy lekko ziołowy Marynka robi robotę. Smak, słowowość lekko cytrynowy od chmielu, goryczka niska. Piwo mimo małego ekstraktu nie jest wodniste, mocno pijalne. Bardzo dobre.
                        Również tutaj
                        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                        Comment

                        • Sekator
                          • 06-2013
                          • 269

                          #13
                          Jaka jest szansa, że chmielowe jest tym samym piwem co dożynkowe/świętojańskie? A następne będą kolejnymi odpowiednikami okocimskich piw sezonowych?
                          http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Klarowne złoto. [4.5]
                            Piana: Niezła, sporo zostaje na szkle, trwałość też zadowalająca. [3.5]
                            Zapach: Metaliczny chmiel i kwaskowaty słód. Taki se. [2.5]
                            Smak: Średnio-niska pełnia, średni kwasek, lekka goryczka, minimalne masełko. Całość wbrew pozorom całkiem pijalna. [3]
                            Wysycenie: Niezłe, ale ciut za duże, zalega. [4]
                            Opakowanie: Estetyka OK, jest ekstrakt(!). Za brak jednoznaczności z miejscem wytworzenia duży minus. [3]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3]
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #15
                              Kolor: Klarowny, złoty
                              Piana: średnio obfita, znika do kożuszka, minimalnie oblepia szkło.
                              Zapach: coś jak owocowo kwiatowy zmywacz do paznokci, chodzi o te aromaty nieacetonowe. Ogólnie kwiaty

                              Smak: Słodowe, lekko chmielowe. Odrobinę kwaskowate. Owocowe posmaki. Ogólnie jest jakoś a to już sukces. Dla mnei za mało goryczki. Zbyt słodowe, ale przytnajmniej nie ma ściery i pustego kwasku.

                              Wysycenie: średnie ku niskiemu
                              Opakowanie: ogólnie jest w miarę. Wzorują się na rzemieślników. BLG podane itp. Minus za sugerowanie, że piwo pochodzi z Sierpca

                              Uwagi: 2,99zł w Biedronce to za dużo jak na to piwo. Jako jednorazowy zakup, jest ok, ale nie powtórzę, no chyba, że jak nie będzie schodzi to opuszczą cenę do ok 2zł to zakupię w celu utwierdzenia się w swojej ocenie.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎