Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Osjann, Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Osjann, Lager

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Piwo niefiltrowane. Wg. barmana miało być łagodniejsze od pilsa.
    Piana niewielka, ograniczona do obrączki. Dwa piwa podobnie nalane. Już po pierwszym łyku uderza dość spora jak na "restauranty" goryczka, tępa, dość męcząca. Mimo braku filtracji płytkie i bez smaczków. Mętnawe. Może było jako pierwsze warzone...
    Czekam na lepsze wydanie, bo pils jest zdecydowanie lepszy na tę chwile.
    Attached Files

    Comment

    • gisou
      Senior
      • 05-2005
      • 230

      #3
      5,4% alkoholu

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4305

        #4
        Owszem, 5, 4%.
        Odniosłem wrażenie, że to nieco gorsza wersja pilsa, choć ma podobny profil smakowy.
        Też słabo z zapachem.
        Goryczka nieco mniej atrakcyjna, ale i łagodniejsza, nie chcę palnąć gafy, ale wydaje mi się, że Lager chmielony był tą samą odmianą, co Pils...
        Trochę, ale bardzo minimalnie, wyczuwalny podkład kwaskowy.
        Po ociepleniu bardzo odległe nuty smakowo-zapachowe podobne koncernówkom, ale to nie jest sugestia kiepskiej jakości, bo to o trzy klasy i tak wyżej.
        Sprawia wrażenie bardziej treściwego niż Pils, wolniej wchodzi, mimo mniejszego wysycenia.
        Barwa, jeśli już, to niewiele ciemniejsza. Nie zauważyłem zmętnienia, ale może to wina oświetlenia w lokalu.
        Piana słaba, szybciej się redukuje niż w Pilsie i nie oblepia tak intensywnie szkła.
        Z ulgą wróciłem do Pilsa, choć nie powiedziałbym, że Lager mnie odrzucił. Dość przyzwoite piwo, ale na tamto miałem znacznie większą ochotę.
        Nie wiem, czy to technicznie możliwe, ale odniosłem jeszcze wrażenie, że temperatura podania Pilsa była wyraźnie niższa.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemny bursztyn, delikatna mgiełka [5]
          Piana: biała, drobna, opada niestety dość szybko, zostawia krążki na szkle, [3]
          Zapach: dellikatny, słabo wyczuwalny ale dość miły, chmielowo-słodowy, przede wszystkim czuć świeżość chmielu [4]
          Smak: dość pełen ale brak momentami treściwości, na pierwszy plan idzie, wyraźna i dobrze wyczuwana chmielowa goryczka, momentami pestkowa, w tle bardzo wyraźne słodowo-kwiatowe akcenty, podobne do pilsa ale tu gorycz jest wyraźniejsza i bardziej "chropawa" [4]
          Wysycenie: troszkę za duże [4]
          Opakowanie: firmowe szkło i wafel w browarze restauracyjnym - nic więcej nie trzeba [5]
          Uwagi: Smaczne piwo, choć przegrywa z pilsem, pite z przyjemnością mimo paru drobnych niedociągnięć - na pewno warte ponownego sięgnięcia.

          Moja ocena: [4]
          Attached Files
          Last edited by becik; 03-05-2014, 16:17.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • sandacz
            Senior
            • 01-2007
            • 345

            #6
            Najjaśniejszy punkt w obecnej ofercie - co nie znaczy, że bardzo dobry... Zapach zapowiada solidną chlebowość, ale w smaku nie za wiele go. Goryczka dość chemiczna, taka proszkowa. Zbyt duży smaczek CO2 (choć nie jestem pewien, czy za duże wysycenie).

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4538

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Żółty, całkiem mętne. [4.5]
              Piana: Biała, na około 3 cm, bardzo gęsta o mikroskopijnych oczkach, trochę większe występują przy szkle. Utrzymywała się długo 1 cm warstwą pozostawiając nieliczne plamy na ściankach. [4]
              Zapach: Słodowy, jednak z lekko stęchłą nutą piwniczną. [3.5]
              Smak: Smakowo na pewno przebija pilsa choć jakoś nadzwyczajnie treściwe nie jest. Są nuty chlebowo - zbożowe z dodatkiem cytrusowej owocowości, goryczka niższa niż w pilsie ale przyjemnie chmielowa nie sztuczna. Gdyby nie trochę wodnistości było by całkiem smaczne piwo. [3.5]
              Wysycenie: W górnej strefie normy, ujdzie. [4]
              Opakowanie: Gruby, gładki kufel z firmowym logo, podkładka. [5]
              Uwagi: Piwo pite 6.06.14 w browarze (6,50/0,5 l) pozwoliło spłukać pierwszy niesmak po Pilsie.

              Moja ocena: [3.7]

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4538

                #8
                Widzę, że moje było sporo mętniejsze niż gdy pił je Becik, może obecnie ma większą zawartość słodu pszenicznego?.I podane w kuflu.
                Attached Files
                Last edited by dadek; 12-06-2014, 20:59.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  #9
                  Dawno nie piłem, więc z tym większą przyjemnością skosztowałem dziś po długiej (od otwarcia browaru) przerwie. Piwo nie jest tak mętnawe jak dawniej, owszem opalizuje i jest tylko niewiele bardziej zmętnione od pilsa. Tu też czuć akuratną dawkę chmielu, nie tak gryzącą i ziołową jak niedawno w pilsie. Piana ładnie się osadza. Nasycenie nie za duże, akuratne.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: zmętniony, jasno złoty; [4.5]
                    Piana: gęsta, kremowa czapa, opadająca powoli, krążkując; [5]
                    Zapach: delikatny, z akcentem chmielowym, lekko drożdżowy; [4]
                    Smak: pełne, ziołowa długa, ale nie męcząca goryczka, lekka kwasowość; [4]
                    Wysycenie: nie za duże, pasujące do degustacyjnego piwa; [4.5]
                    Opakowanie: firmowy kufel i podstawka; [5]
                    Uwagi: Dawno mi tak to piwo nie smakowało!

                    Moja ocena: [4.2]

                    Comment

                    • fans
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 195

                      #11
                      Potwierdzam dobrą formę tego piwa.Piłem go w ciepłe popołudnie 26 kwietnia.W smaku pełne treściwe,a do tego bardzo orzeźwiające.jednym słowem pycha.Wszystkim browarom w tym kraju życzę takich lagerów,na przekór piwnej rewolucji.

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasnozłoty, śladowo zmętniony. [4]
                        Piana: Brudnobiała, drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
                        Zapach: Fajny, lagerowy . Czyli zrównoważony, słodowo-chmielowy. [4]
                        Smak: Słód, lekkie owoce, ślad chmielowej goryczki. Zdecydowany charakter słodowy. [4]
                        Wysycenie: Średnie. [4]
                        Opakowanie: Znowu ta uśmiechnięta blond cycatka z sześcioma kuflami w garściach. Średnia estetyka i średnia jakość wykonania. [3.5]
                        Uwagi: Pijalny, nieprzekombinowany lager dla sympatyków słodu w piwie .

                        Moja ocena: [3.925]

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ostatnia partia rewelacyjna, w smaku na piątkę, żal, że zakupiłem zbyt mało
                          Attached Files
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4305

                            #14
                            Zatem piwa z tego browaru są dość nierówne, tak można wnioskować.
                            Piana utrzymuje się dłużj niż w Pilsie, ale nie zostawia śladów. Dla mnie może ciut za wysokie wysycenie.
                            W smaku czuc wyraźnie komponent słodowy, dość dobrze równoważony goryczką. Piwo nie sprawia wrażenia za bardzo treściwego.
                            Poprawne, ale tak jakby trochę mniej w nim charakteru niż kiedyś.

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: złoty, klarowny. [4.5]
                              Piana: wysoka, średnio pęcherzykowa, średnio trwała, zostawia znaczne ślady na szkle. [4]
                              Zapach: średnio intensywny, słodowy, zbożowy. [3.5]
                              Smak: słodowy, chlebowy, delikatna, przyjemna goryczka. Piwo jest średnio treściwe i niezłe w smaku. [3.5]
                              Wysycenie: w sam raz. [5]
                              Opakowanie: przeciętna etykieta, brak pełnego składu, kapsel bez nadruku. [3]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.65]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎