Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gulden Spoor, Kompaan nr. 58

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tanhayi
    Member
    • 01-2014
    • 40

    Gulden Spoor, Kompaan nr. 58

    Nie widzę tematu z tym piwem.

    Kupione w Piwa Regionalne, Katowice, ul. Mariacka.

    Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
    Piana: No...nie za bardzo. Nie było i nie ma. Mimo agresywnego nalewania. [2]
    Zapach: Lekka truskawka, troszkę mango. Mniej cytrusów niż się spodziewałem po DIPA/Imperial IPA. Jakkolwiek to nazwać. Ale bardzo fajnie[4]
    Smak: Kurde no...płytki, ale ciekawy. Na początku trochę szorstkiej słodkości w stylu mango właśnie...i jakby troszkę herbatników. A potem goryczka. Na oko 40-50 IBU. Lubię to...ale wolę bardziej zdecydowane piwa. Ale podobnie zmienia się z czasem i ociepleniem. Pozostał płytki smak z goryczką. [3.5]
    Wysycenie: Idealne! Jak na ten poziom goryczki. Dla mnie bardzo ważna jest współpraca tych 2 rzeczy...ale szybko ucieka.[3]
    Opakowanie: Ciekawe, brak podanych surowców. [4]
    Uwagi: Nie wrócę, raczej do tego piwa. Bo rzadko mi się to zdarza. Ale polecam początkującym jak ja. Ciekawe doświadczenie. Mam nadzieje że dobrze Holandię wybrałem.
    Last edited by sibarh; 07-10-2014, 17:05.
    Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdraża nam poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości i romantyzmu ładu społecznego. W istocie swej jest uwielbieniem Niedoskonałości, nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.
  • betonix
    Junior
    • 02-2005
    • 7

    #2
    Kompaan Bier jest niderlandzkim browarem, ale to piwo zostało uwarzone w Belgii, więc temat powinien być przeniesiony.
    IBU tego piwa to 65.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19165

      #3
      W zapachu wyraźnie chmiel amerykański, czyli owocowo: pomarańcza, mango, mandarynka. Piana nieduża opadająca do niedużej firanki, osadza się na szkle, ale tylko na początku. W smaku spora wytrawność od chmielu, sosnowo-ziołowa goryczka, pozostająca, ale przyjemna. Nasycenie nieduże, w sam raz. Sporo drobinek drożdży zawieszonych luźno, przez co końcówka z drożdżowym akcentem. Dobre!
      Attached Files

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        IBU 60, alkohol 8,2%. Smakowite.
        Zmieniona etykieta:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎