Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Founders, Dirty Bastard Scotch Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Swaroga
    Senior
    • 10-2011
    • 115

    Founders, Dirty Bastard Scotch Ale

    Flagowe piwo z browaru Founders, USA.
    Jest to piwo w stylu Scotch Ale.
    8;6%

    OCZY : Piwo jest ciemne z odcieniami czerwieni i ciepłego brązu. Ma średniej wielkości piane o beżowym kolorze.

    NOS : mocne aromaty słodu o lekko podpalanych i dymionych odcieniach. Karmel, toffi i pralinka. Alkohol, wiśnie, suszone śliwki, nugat i pomarańcz.

    USTA : delikatnie gazowane i oleiste. Podobna konsystencja do mleka.
    Piwo jest słodkie o barwach czekolady i suszonych owoców. Te ostatnie nadaje delikatną kwaśność. Ale nie jest cierpka. Piwo ma głęboki i bardzo złożony smak. Pod koniec, wraz z gorzkością, wyłania się delikatny posmak cytrusowego orzeźwienia. Ale i tak gorzkością dominują barwy podpalane, podobne do pestki jabłka i alkoholu. Posmak podobny do suszonych i wędzonych owoców i piernika.

    ODCZUCIA : wreszcie udało mi się dorwać te bardzo znane piwo w świecie craftu amerykańskiego. Jest smaczne i świetnie skomponowane. Przyznam się, ze oczekiwałem czegoś w stylu Arogant Bastard z Stone, który jest również mocno chmielony. Ale i tak jest spoko.

    OCENA :
    smak : 8/10
    pijalność : 5/10

    Click image for larger version

Name:	FoundersDirty.jpg
Views:	1
Size:	31,6 KB
ID:	2090357
    Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
    https://www.facebook.com/hipester
    Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
    www.ratebeer.com/user/137460/
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Browar w Grand Rapids (Michigan)

    A malty sweetness and a right hook of hop power give this Scotch-style ale all the attitude that its namesake implies.


    Obecnie alk. to 8,5%

    Aromat: złożona słodowość, bardzo przyjemny. Suszone owoce z rodzynkami i figami, ciasto ze słodkimi owocami, karmel, czekolada
    Piana - umiarkowanie wysoka, kremowa, szybko opada do trwałej koronki
    Barwa - ciemnobrązowo-rubinowa, przejrzyste, ale zmętnione
    Wysycenie - umiarkowane, lekko podszczypuje
    Smak - suszone owoce, korzenne ciastko, suszona skórka pomarańczy, korzenno-owocowy posmak z lekką cierpkością, kwaskiem, dość wyraźną, nieco pestkową goryczką. Trochę palone, nieco czekoladowe, lekki alkohol, lekko rozgrzewa pozostawiają żywy posmak w ustach. Zostaje też taka przyprawowa, korzenna goryczka
    Treściwość - zdecydowanie pełne. Złożony słodowy aromat zapowiadał ciężkie piwo, ale tak nie jest

    Złożone a przy tym gładkie. Aromat wręcz wybitny, smak bardzo dobry. Piwo oryginalne.
    Mocny szkocki ejl najwyższych lotów moim zdaniem.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Nadal świetne. Ciut zmieniona eta i dedykowana butelka:
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎