Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svijany, 450

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    Svijany, 450

    Piwo na 450 lat browaru.

    Alkohol 4,6%. Ekstraktu nie podali ale to jakaś 10* może 11*.

    Piana - raczej słaba, po krótkim czasie dziurawa warstewka.
    Barwa - jasny bursztyn.
    Aromat - żatecki chmiel ale słabo.
    Gaz - średni.
    Smak - słodkawo - kwaskowo - gipsowe. Piwo tylko trochę może uchodzić za lepiej dochmielone. Goryczka wzrastająca.

    Pod koniec picia można powiedzieć że goryczka nie była taka słaba.

    Oceniam ten rocznicowy produkt jako słaby, dodatkowo z wrażeniami nieudolnego podrobienia /no może skopiowania/ Bittera z Opata.
    Attached Files
  • mateusz08
    Member
    • 06-2013
    • 36

    #2
    U mnie piana całkiem dobra ale szybko spadła.
    Goryczka jakaś jest na koniec nawet lepsza.
    Aromat nic ciekawego.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12201

      #3
      Ekstrakt to 11%

      Aromat - głównie chmiel, ale nie jest zbyt ciekawy, aromatu od słodu b. mało i kiepsko
      Piana - wysoka, ale szybko się dziurawi, nietrwała, zostaje obwódka
      Barwa - jasne złoto
      Wysycenie - dość wysokie, ostre
      Smak - goryczka wyraźna, dość tępa, z delikatnym kwaskiem, podstawa słodowa niska z minimalną słodyczą.
      Treściwość - niewysoka

      Proste, nierozbudowane piwo, bez fajerwerków, choć wypić się da.

      Jego oryginalność polegać ma na użyciu chmielu z własnych upraw. Chodzi o podgatunek chmielu żateckiego o nazwie Osvald (podobno historyczny i odnawiany w uprawie),

      Comment

      • Pivotal
        Senior
        • 05-2013
        • 671

        #4
        BARWA: Złocista,przejrzysta z niewielką ilością drobinek. [4]
        PIANA: Nie była idealnie biała,składała się ze średnich pęcherzyków,pozostała do końca. [3.5]
        ZAPACH: Chmielowy,słodowy i owocowy. [3]
        SMAK: Ładna goryczka,która przechodzi w grejpfrutową gorzkość. [4]
        GAZ: Spory i jest obecny w piwie do ostatniego łyku. [4]
        OPAKOWANIE: Zwrotne z metalicznymi naklejkami na których znajdziemy podstawowe informacje...nie ma podanego ekstraktu. Wygląd etykiet i kapsla jak w poście#1. [4]

        UWAGI: Warka do 14.07.2014,wypite 18.06'14. Całkiem dobra niepasteryzowana jedenastka,uwarzona z okazji 450-ej rocznicy powstania svijanskiego browaru.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Opakowanie: Piwo dalej wygląda tak samo jak na zdjęciu Javoxa. Mi podoba się etykieta.
          Piana: Wysoka, trwała, świetna. Drobne pęcherzyki, ale trochę za mało osadu na szklance.
          Wysycenie: Hmm... dla mnie za małe.
          Zapach: Kiepski. Pisałem już ze dwa razy na forum, że Żatecki jest moim ulubionym chmielem z naszego regionu (Polska, Niemcy, Czechy). Tu jednak zupełnie go nie czuję. No może jest, ale taki stary, który leżał blisko gwoździ.
          Smak Tu jest lepiej niż w zapachu. Goryczka chmielowa jest wyraźna i przyjemna. Jest dosłownie minimalny słód, który na finiszu pięknie opada niczym Kamil Stoch na zeskok i to jest wszystko czego trzeba nam w czeskich piwach!
          Uwagi: Nie ma tu żadnych wad, estrów, DMSu itd. Nawet czeskiego diacetylu tu nie ma. Po prostu: chmiel i słód. Tak prosto jest zrobić dobre piwo.

          Javox, ja tej starszej warki nie znam, ale ta z datą do 07.10.2014 jest dosyć dobra, zachęcam do wypicia. Niestety aromat nie najlepszy, lepiej pić zakatarzonym.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎