Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, 100!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, 100!

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, pod światło widoczne rubinowe przebłyski na brzegach szkła. Nieźle jak na Dark Ale. [5]
    Piana: Drobnoziarnista, obfita, ładnie osadza się na szkle. Trwałość w Krakowie perfekcyjna, w Warszawie było trochę gorzej [4.5]
    Zapach: Najpierw intensywna czekolada, zaraz potem aromat iglasto-sosnowy. [4.5]
    Smak: Treściwe, pełne w smaku. Wyraźna czekoladowość i optymalna goryczka. Niby jest tu 105 IBU, ale świetnie wkomponowane w całość. Piwo jest rześkie i mocno pijalne, co jest ewenementem przy tak wysokich parametrach. [5]
    Wysycenie: Średnie, idealne. [5]
    Opakowanie: Znana stylistyka i jak zwykle fajna dwuznaczna nazwa. [4]
    Uwagi: Próbowałem to piwo w trzech różnych lokalizacjach i za każdym razem smakowało wybornie. Można mieć odczucie, że to Crack na sterydach ale nie mam nic przeciwko.

    Moja ocena: [4.725]
    Attached Files
    Last edited by docent; 07-05-2014, 10:42.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • tfur
      Senior
      • 05-2006
      • 1302

      #3
      docencie, wszak tytuł zobowiązuje!
      próbowałem tego piwa, a nie: to piwo
      chętnie cię czytam, więc się popraw
      miałem to dać na pewu, ale masz fulla
      veni, emi, bibi

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
        docencie, wszak tytuł zobowiązuje!
        próbowałem tego piwa, a nie: to piwo
        chętnie cię czytam, więc się popraw
        miałem to dać na pewu, ale masz fulla
        Jasne, mój błąd który zostanie po wieki, czas edycji minął FPJP czuwa i dobrze!
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czarny. [5]
          Piana: beżowa, gęsta, średnio wysoka, dość trwała. [4]
          Zapach: intensywny, przyjemny, początkowo wyczuwalne owoce cytrusowe i tropikalne, potem czekolada i nuty sosnowe. [4.5]
          Smak: podobnie jak w zapachu owoce, czekolada, żywiczność i lekka paloność. Goryczka bardzo przyjemna i nie wydaje się tak mocna jakby wskazywała na to wartość IBU. Alkohol jest dobrze ukryty. Piwo jest treściwe i bardzo pijalne. [5]
          Wysycenie: idealne [5]
          Opakowanie: pite w pubie. [3.5]
          Uwagi: Najlepsze piwo z Pracowni Piwa, z tych które piłem.

          Moja ocena: [4.65]

          Comment

          • SirBartBart
            Member
            • 05-2014
            • 33

            #6
            Będzie bez dokładnych opisów, ale 100! jest jedną z absolutnych rewelacji ostatnich miesięcy - genialne piwo, w pełni podzielam powyższe bardzo entuzjastyczne oceny. Oby Pracownia Piwa jak najczęściej do niego wracała.

            Comment

            • Gringo
              Senior
              • 07-2007
              • 2151

              #7
              Nie zapisałem szczegółów aby udzielić oceny z artomatu, ale również podzielam zachwyt.
              Jak na razie jest to mój kandydat na podium w plebiscycie na piwo roku 2014.
              Last edited by Gringo; 19-05-2014, 09:54.

              Comment

              • tristan_tzara
                Senior
                • 12-2007
                • 1038

                #8
                Też nigdzie nie notowalem wiec w artomat się nie będę bawił, ale dla mnie rewelacja. Jedno z najlepszych IIPA jakie pilem. Nawet jedno z najlepszych polskich piw w ogole. Poprostu klasa i szkoda ze tak szybko się skończyło w piwotece, bo chętnie wzialbym jeszcze jedno.

                Comment

                • KarlPopper
                  Senior
                  • 11-2013
                  • 133

                  #9
                  Pierwsza warka była moim zdaniem najlepszym piwem polskim - mocna dominacja chmieli, miła kontra ciemnych słodów, ale znikoma paloność i mimo relatywnei wysokiego plato lata świetlne od stoutów, słowem wzorowe Imperial Cascadian Dark Ale (równie dobre w stylu było chyba tylko Zwart & Wit z De Mollena).

                  Obecna warka niestety zyskała na odczuciu słodów, nadal jest to swietne piwo, ale w aromat wdarło się coś dziwnego... coś jakby delikatna spalona guma, w smaku chmiele są już na równi ze słodami, daje to ciekawy, nadal bardziej ziołowy niż stoutowy charakter, ale niestety to już jest nie to. Wypity "stary" Dragon Fire tego samego wieczoru smakował mi dużo bardziej. Nadal świetne piwo, ale przez coś dziwnego w aromacie i mocniejsze zaznaczenie "czerni" tego piwa nie jest już moim ulubionym. Oczywiście należy pamiętać, że jestem zwolennikiem zasady, iż CDA powinno być po zamknięciu oczu rozpoznawane jako jasne (tylko lekko skontrowane słodami, a nie stoutowe..). Zwolennikom innego podejścia to piwo może nadal baaardzo zasmakować

                  Tak czy owak oby Pracownia Powtarzała setkę jak najczęściej (oby jak najczęściej mijało 100 warek? )
                  Live Craft. Die Punk.

                  Comment

                  • jacekwerner
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2837

                    #10
                    Potężna dawka gorzkiej czekolady i kawy, wyraźna cytrusowość, nuty palone, solidna porcja goryczki - a wszystko dobrze skomponowane i zbalansowane. Przy swoich imperialnych parametrach - rześkie i "pijalne". Brawo
                    Ochotnicza Straż Piwna
                    BAZA = 7446

                    Comment

                    • jacekwerner
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2837

                      #11
                      Foto wersji butelkowej :
                      Attached Files
                      Ochotnicza Straż Piwna
                      BAZA = 7446

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎