Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tumski, [Bazyliszek] Nowy Świat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Tumski, [Bazyliszek] Nowy Świat

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, mocno mętny. [4.5]
    Piana: Drobna, obfita, osadza się na szkle. [4.5]
    Zapach: Początkowo bardzo przyjemny - cytrusy plus słodkie owoce tropikalne. Jednak w drugim rzucie czuć zdecydowaną lawendę rodem ze środków czyszcząco-kosmetycznych. [3.5]
    Smak: Pierwszy łyk jest obiecujący - średnia goryczka, fajny cytrynowy posmak. Potem jednak jest już mdławość i specyficzna chemiczna lawendowość. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, bez zastrzeżeń. [5]
    Opakowanie: No specyficzna jest ta grafika i generalnie byłoby nawet ok, gdyby znowu nie gryzłaby się z górną częścią, tam gdzie jest logotyp. [3.5]
    Uwagi: Rozumiem, że jest zapotrzebowanie na takie dziwne piwa z piołunem czy lawendą. Prawdziwa nisza w niszy. No ale to nie mój klimat.

    Moja ocena: [3.725]
    Attached Files
    Last edited by docent; 07-05-2014, 07:52.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasnobursztynowy, mętny jak obecnie Wisła grożąca powodzią [3.5]
      Piana: biała, drobna, delikatna, opada powoli, osadza się na szkle drobnymi kępkami [3]
      Zapach: słaby, chmielowo-cytrusowy [3]
      Smak: dość pełne, podczas picia mam wrażenie jakby kto maki dosypał...w smaku dość mocna chmielowa, cierpka sosnowo-pestkowa gorycz, dalej ostre cytrusowe nuty, daleko w tle delikatne owoce nawet miłe smaki, ale niestety tylko w tle [3]
      Wysycenie: troszkę za duże [4]
      Opakowanie: oprócz logo na nalewaku nic nie ma ale, że logo podoba mi się to daje 4 [4]
      Uwagi: Gdyby to było pierwsze piwo tego typu pewnie by mi smakowało ale, że to kolejne X z gatunku to jest tylko mierną podobizną innych piw z gatunku

      Moja ocena: [3.125]
      Attached Files
      Last edited by becik; 21-05-2014, 18:19.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, mętne jak pszeniczniak. Za jasne, za mętne. [2.5]
        Piana: Trwała, gęsta, intensywna. Tez przypomina weizena. [4.5]
        Zapach: Cytrusy plus dość mdławy zapach, który kojarzy mi się z liczi. [3.5]
        Smak: Kwaśnio-słodka owocowość, goryczka piołunowa, ściągająca, długo zalegająca w finiszu. [4]
        Wysycenie: Średnie, OK. [4]
        Opakowanie: Fajne nawiązanie do stołeczności kontraktowców. [4]
        Uwagi: PDSL (17 V)

        Moja ocena: [3.8]
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          Mnie nie odrzucało, a lawenda nadała ciekawy akcent. Goryczka jednak zbyt przesadzona i szorstka.

          Comment

          • Vortex
            Senior
            • 12-2011
            • 153

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: barwa jasnego bursztynu, bardzo mętne, co nie wyglądało zachęcająco [2.5]
            Piana: trwała, jasna, utrzymywała się na brzegach szklanki w zasadzie do samego końca [4]
            Zapach: zapach przywoływał skojarzenia artykułów chemicznych, aromaty chmielowe gdzieś tam się nieśmiało przebijały. [2.5]
            Smak: goryczka była, ale niezwykle siermiężna, posmak jaki pozostawała był jakby chemiczny i przez to nieprzyjemny. Dało się wyczuć też kwaskowatość, ale nie kojarzyła mi się owocami cytrusowymi. [2]
            Wysycenie: może trochę za wysokie, ale tutaj raczej brak zastrzeżeń. [4]
            Opakowanie: jeśli odnieść się do zamieszczonego logo, to żywe, kolorowe, na pewno robi lepsze wrażenie niż degustowane piwo :P [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.6]

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #7
              Podła goryczka, zapach słabiutki chmielowy. Piana ładna i tyle dobrego, bo ogólnie to badziew.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎