Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzy Korony Puławy, [Spirifer] Samosierra Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Trzy Korony Puławy, [Spirifer] Samosierra Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, z odcieniami pomarańczowymi. Lekko zamglony. Estetyczny. [5]
    Piana: Kremowo-żółta, o drobnej teksturze. Silnie oblepia ścianki szklanki. Choć dość szybko opada, to trwale zalega zwartą szumowiną na powierzchni. [4.5]
    Zapach: Aromat o umiarkowanej intensywności. Z jednej strony wyraźna słodowość o ziarnistym charakterze, z drugiej delikatna cytrusowa nuta. Wszystko wsparte dość wysokim udziałem drożdży. [4]
    Smak: W smaku mamy przedłużenie promesy zapachowej. Jest ziarno, są drożdże i w posmakach chlebowe akcenty. Lekki kwasek, o cytrusowych konotacjach. Goryczka bardzo umiarkowana. Retronosowo odczuwalna pewna karmelowość. Choć jest rześko, to trochę brakuje ciała. [4]
    Wysycenie: Żywe, rześkie. Bardzo mi się podoba. [5]
    Opakowanie: Rzemieślnicza nuda jeśli chodzi o estetykę etykiety. Duże brawa za to za oryginalny kapsel z paleozoicznym ramienionogiem, co w przypadku takich mikroprodukcji jest raczej rzadko spotykane. Skład i parametry podane w sposób wzorcowy. Minusem jest brak daty przydatności do spożycia. Ogólnie zatem: [4]
    Uwagi: Do sympatycznej konsumpcji, choć potencjał tych czterech chmieli, które podano na etykiecie, jakby nieco ukryty. Może dopiero czai się do szarży, niczym Kozietulski pod Samosierrą?

    Moja ocena: [4.15]
    Last edited by wpadzio; 11-05-2014, 22:11.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pomarańczowe, zmętnione. Już takie widywałem. Miłe dla oka. [4.5]
      Piana: Konkretna, kremowa. Po nalaniu dość szybko się redukuje. Oblepia ścianki szklanicy. [4]
      Zapach: Cierpkie drożdże przygłuszają cały potencjał chmieli. Gdzieś spod spodu wyziera sosnowe igliwie i cytrusowość, ale słabiutko, oj, słabiutko. [3.5]
      Smak: Taki trochę cienkusz. Brakuje ciała, konkretu. Wysycenie i drożdże uniemożliwiają wyodrębnienie cytrusowych nut, które gdzieś tam są, ale jakby ich nie było. Ani smaczne, ani specjalnie orzeźwiające. [3.5]
      Wysycenie: Stanowczo zbyt wysokie. Rozdyma. [3]
      Opakowanie: Wiele zniosę, ale etykieta jest tak nijaka i budżetowa, że ta ocena to i tak ukłon w stronę twórców. Na osłodę dedykowany kapsel dla zbieraczy. [3.5]
      Uwagi: Czas najwyższy, żeby piwna rewolucja przeszła na level ewolucja. Jeżeli znów szykuje się sezonowy wysyp niedopracowanych pale ale w różnych podgatunkowych konotacjach i niezdrowych cenach, to ja w tym roku podziękuję.

      Moja ocena: [3.575]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bursztynowo-pomarańczowy, mętne, podoba mi się [5]
        Piana: ecu, drobna, zwarta, opada powoli, do końca zostaje w szkle, osadza się na szkle dużymi plamkami [4.5]
        Zapach: słabiutki, owocowo-słodowy [3.5]
        Smak: dość pełne choć do samej treściwości piwu trochę brakuje, dominuje fajna chmielowa gorycz przeplątana w smaku z delikatną pestkową gorzkawością, na końcu języka i w kącikach ust wyczuwalne owocowe i słodowe smaki, całość w miarę nieźle zbalansowana [4]
        Wysycenie: trochę za duże nagazowanie, babelki za bardzo mi przeszkadzały i zbyt mocno dały o sobie znać [3.5]
        Opakowanie: Gryzie mnie nazwa Samosierra, a nie Somosierra. Sama etykieta średnio mi się podoba, kapsel firmowy kontrakowców [3]
        Uwagi: Ogólnie smaczne piwo, na pewno lepsze niż spora część z gatunku na rynku ale było w nim sporo drobnych niedociągnięć. ogólnie warte spróbowania i ponownego sięgnięcia. Widać w piwie potencjał i warto je trochę "podkręcić"

        Moja ocena: [3.85]
        Attached Files
        Last edited by becik; 29-05-2014, 18:35.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, zamglony. [4]
          Piana: Kremowa, wysoka, sztywna, trwała i drobna. Się mi podoba . [4.5]
          Zapach: Żywica, sosna, żywica. Klasyka... Daleko w tle ślad owocowy..., w sumie orzeźwiający. [3.5]
          Smak: Goryczka, ale ciekawie skontrowana (a może podkreślona?) cytrusową świeżością. [4]
          Wysycenie: Średnie, OK. [4]
          Opakowanie: Fatalne wzornictwo i kolorystyka. Mnie kojarzy się z nierówno pociągniętą, olejną lamperią w dworcowym klopie w Kutnie. Nazwa, wiadomo, kojarzy się, ale - podobnie jak becika - wk...irytuje mnie pisownia. Plus za swój kapsel już na początku browarowania. [3]
          Uwagi: To moje pierwsze piwo ze "spitfajera" , z (niewielką) niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.
          Ciągle się zastanawiam, na plaster browarowi restauracyjnemu dopinać jeszcze kontraktowy...?

          Moja ocena: [3.825]

          Comment

          • Jerry_Brewery
            Member
            • 02-2014
            • 69

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Dość ciemny, jak na pale ale, bo mocno miedziany, ale mnie to odpowiada. [4]
            Piana: Biało-żółta, umiarkowanie wysoka czapa. Ładnie się trzyma i dobrze zdobi szkło. [4.5]
            Zapach: Dominują aromaty owocowe (mango, brzoskwinie, cytrusy), spod których czasami dobędzie się ziołowość i nuty karmelowe. [4.5]
            Smak: Wielu smakoszy narzeka na umiarkowaną goryczkę, ale do mnie smak Samosierry przemawia idealnie. Najpierw rządzą słodkie owoce (mango i brzoskwinia), później pojawia się lekka grejpfrutowa kwaśność, a także przyjemna nuta zbożowa. [5]
            Wysycenie: Średnie, wzmagające pijalność. [4.5]
            Opakowanie: Artystyczny koszmarek, jakoś papieru nie powala. Słowem: do poprawy [2]
            Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tu: http://bit.ly/Ty1xhL

            Moja ocena: [4.55]
            jerrybrewery.wordpress.com

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2835

              #7
              Brawo za :
              - dobre zbalansowanie smaku - nieprzegiętą goryczkę
              - pełną informację na etykiecie
              - firmowy kapsel.
              Do poprawy :
              - mało intensywny aromat
              - niechlujnie naklejona etykietka.
              Reasumując - smakowało
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                Ciągle się zastanawiam, na plaster browarowi restauracyjnemu dopinać jeszcze kontraktowy...?
                Ale co niby dopina? Browar restauracyjny sobie, kontraktowy sobie, dwie różne firmy. A że ten pierwszy ma wolne moce produkcyjne, to ten drugi korzysta. Jeden i drugi na tym zarabia, biznes się kręci.
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • Glingorth
                  Senior
                  • 04-2014
                  • 283

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasny pomarańcz, mętne [4]
                  Piana: Po przelaniu gęsta i trwała, dość długo się utrzymuje przy czym ładnie brudzi szkło [4.5]
                  Zapach: Aromat głównie chmielowy, cytrusy, żywica, średnio intensywny [4]
                  Smak: Podobnie jak w aromacie, goryczka głównie cytrusowa, po czasie dochodzi słodowość [4]
                  Wysycenie: Średnie do wysokiego, przyjemnie orzeźwia [4.5]
                  Opakowanie: Wielki plus za kapsel, bardzo ładnie się prezentuje. Etykieta skąpa i niedopracowana. [3]
                  Uwagi: Dobrze wchodzi i przyjemnie się pije, tylko żeby cena była jeszcze niższa to na pewno często by się wracało

                  Moja ocena: [4.025]
                  Last edited by Glingorth; 13-06-2014, 06:50.

                  Comment

                  • Oskaliber
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 727

                    #10
                    Kolor: Bursztynowy, mętny.
                    Piana: Biała, dosyć obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do kożucha minimalnie oblepiając szkło.
                    Zapach: Chmielowy, głównie cytrusy i owoce tropikalne.
                    Smak: Średnio treściwe. Lekka podbudowa słodowa i przyjemna chmielowość głównie o charakterze mango i cytrusów. Goryczka średnia, żywiczna, minimalnie pozostająca.
                    Wysycenie: Średnie.
                    Ogółem: Bardzo dobre, fajny profil aromatu chmielowego, brakuje mi tylko trochę goryczki, ale to bardzo subiektywne odczucie. No i w 5 dni po terminie nic w nim nie jest zepsute, co się ceni bo w przypadku wielu browarów to już dawno byłby kwas
                    BeerFreak.pl

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎