Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] Peacemaker AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Faktoria] Peacemaker AIPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    Ładny, żywiczny zapach amerykanów, pierwsze łyki też przyjemne, choć goryczka z gatunku prostolinijnych, w tle karmel. Od połowy nieco męczy, mogłoby być bardziej złożone w smaku. Pod koniec już zbyt mydłkowate, bo podniebienie przyzwyczaja się do goryczki, a poza nią z doznaniami nie za bogato.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złote, całkowicie klarowne. [4]
      Piana: Idealnie kremowa na co niewątpliwy wpływ miał azot. [5]
      Zapach: Wyraźny aromat słodkich tropikalnych owoców. Brakuje mi rześkiego cytrusa. [4.5]
      Smak: Goryczka jest tu co najwyżej średnia, bardziej wyraziste są tu karmelowo-melanoidowe motywy. W smaku bardziej podchodzi mi to pod american amber ale. [4]
      Wysycenie: Bardzo niskie nasycenie, dla mnie za niskie. [3.5]
      Opakowanie: Etykieta w stylu Faktorii czyli kolejna opowieść z Dzikiego Zachodu. Nazwa fajna, szkoda, że piwo nie ma takiej siły jak Peacemaker ale raczej nie należało się tego spodziewać... [4]
      Uwagi: Może spróbuję jeszcze wersję bez azotu. A może nie :P

      Moja ocena: [4.25]
      Attached Files
      Last edited by docent; 19-05-2014, 09:36.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • KarlPopper
        Senior
        • 11-2013
        • 133

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciemna słomka, lub mocna zielona herbata, ale dużo jaśniejsze niż Atak Chmielu czy Dr Brew AIPA. [4.5]
        Piana: Całkiem ładna, drobno pęcherzykowa, estetycznie oblepia szklankę, dosyć trwła. [4.5]
        Zapach: W końcu czuć z piwa faktorii amerykański chmiel, i to całkiem miło!!! Niby mógłby być jeszcze intensywniejszy ale jest bardzo dobrze. [4.5]
        Smak: W mojej wersji butelkowej na pierwszym miejscu jest chmiel (przyjemne cytrusy) i miły kwasek chmielowy, karmelowość nie przeszkadza (nie to co w Ataku Chmielu lub Dr Brew AIPA). Smak nie powala, ale jednak to jest solidne AIPA. Goryczka rzeczywiście mogła by być dużo większa, ale jednak jest szlachetna i nie taka znowu niezauważalna. Nawet polecałbym to piwo osobom zaczynającym przygodę z craftem (no wiadomo, że Rowing Jack i Grand Prix lepsze, ale może to piwo jest delikatniejsze...). Ale ogólnie nie można się pomylić że to inny styl niż AIPA (w przeciwieństwie do innych piw tego browaru) więc wielkie brawa dla Faktorii. [4]
        Wysycenie: Dla mnie w wersji butelkowej w sam raz. [5]
        Opakowanie: Fajny pomysł z nazwami, z etykietami, fajne morskie opowieści, no trochę głupio wyszło z zasłanianiem tekstu przez pieczątkę ale jest dobrze. [5]
        Uwagi: Dwa pierwsze piwa Faktorii były dla mnie dnem, nie czuć było ani krzty chmieli amerykańskich. Tak wieszałem psy na tym browarze (no oprócz docenienia etykiety i nazw), że w pobliskich schroniskach zabrakło już tych zwierząt.. Podchodziłem do tego piwa również jak do jeża po umiarkowanie przychylnej recenzji Docenta, ale okazuje się, że w butelkowym piwie jakie piłem karmele i melanoidyny były daaaleko w tyle (nawet bym ich chyba nie wyczuł gdyby nie wcześniejsze recenzje). Bardzo pozytywne zaskoczenie, Faktorio o by tak dalej! Aż może powtórzę na Krakowskim Festiwalu Piwa. Zakupione w ulubionym Świecie Piwa.

        Moja ocena: [4.35]
        Live Craft. Die Punk.

        Comment

        • RobertK
          Senior
          • 02-2013
          • 113

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jasno-herbaciany [5]
          Piana: ładna biała kremowa, oblepia szkło [4.5]
          Zapach: owoce tropikalne bardziej słodkie niż cytrusowe, ale cytrusy delikatnie zaznaczone są [5]
          Smak: słody, owoce słodkie i cytrusowa wyraźna goryczka [4.5]
          Wysycenie: dość niskie bardzo dobrze się pije [4.5]
          Opakowanie: wszystko jest napisane co powinno być jeśli chodzi o skład piwa i jeszcze bardzo ciekawe informacje historyczno-militarne, tak że można podczas konsumpcji np. pod chmurka lub czekajac na transport poczytać ciekawe informacje, trochę pieczątka mogła by być przejrzysta bo utrudnia odczytanie tekstu. Ale pomysł z krótką informacja bardzo dobry [5]
          Uwagi: bardzo dobre piwo kupione za 6,60 zł, tak ze droższe Atak Chmielu i Kormoran AIPA pozostały na półce sklepowej. Po co przepłacać za to samo. Cieszy to, że powstaje coraz większa konkurencja a ceny idą w dół ze średniej 8 zł 2 lata temu zbliżają sie do 5 -6 zł za AIPA

          Moja ocena: [4.725]

          Comment

          • RomeY
            Member
            • 01-2014
            • 56

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RobertK Wyświetlenie odpowiedzi
            bardzo dobre piwo kupione za 6,60 zł, tak ze droższe Atak Chmielu i Kormoran AIPA pozostały na półce sklepowej. Po co przepłacać za to samo. Cieszy to, że powstaje coraz większa konkurencja a ceny idą w dół ze średniej 8 zł 2 lata temu zbliżają sie do 5 -6 zł za AIPA
            Nieźle, ja dziś w sklepie kupiłem po 8,2zł.

            Comment

            • bulka_
              Member
              • 08-2011
              • 37

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ładny bursztyn, mocna herbata z cytryną. opalizujące [4]
              Piana: drobnopęcherzykowa, u mnie powstała mała i szybko opadła, pozostał cienki kożuch. niezły lacing [3.5]
              Zapach: mango, papaja, tropikalne owoce. jest dobrze i intensywnie [4.5]
              Smak: owocowo-słodowy, bardzo fajnie zbalansowane, ale goryczka zalega ciut za długo. IBU ~65 [4]
              Wysycenie: w mojej opinii porażka... zdecydowanie za niskie pijalne, ale lubie czuć co2 na podniebieniu [2]
              Opakowanie: jest spoko. ani grzeje ani ziębi. na + zdecydowanie fajny concept i historie postaci. szkoda, że "stempel" z gatunkiem zasłania fragmenty tekstu. na kontrze wszystkie potrzebne info, nawet łączenie z jedzeniem. papier niestety nędzny. standardowo +0,5 pkt, bo liczy się wnętrze. [4]
              Uwagi: zapach to najlepszy atut tego piwa. chmiel i owoce biją po nozdrzach nawet pod koniec. ogromny minus za wysycenie, zdecydowanie za niskie. poza tym brak większych wad, ale raczej nie powtórzę.

              Moja ocena: [4.025]

              Comment

              • tristan_tzara
                Senior
                • 12-2007
                • 1038

                #8
                Niby wszystko ok, ale pilem po cascade ipa z dr brew i wydawało mi się dosyć wodniste i mniej wyraźne w smaku, choc ekstraktu więcej. Faktoria dalej szału nie robi.

                Comment

                • Jowita
                  Member
                  • 04-2014
                  • 50

                  #9
                  Kolor: Bursztyn, prawie klarowne, leciutko przymglone
                  Piana: Biała wpadająca w beż, dość trwała, ładnie oblepia szkło
                  Zapach: Wyraźny, chmielowy, cytrusowy
                  Smak: Płytkie, grapefruit, obok tego owocowa słodycz kojarząca się z pomarańczą, goryczka średnia
                  Wysycenie: Niskie ku średniemu
                  Opakowanie: Jak to u faktorii nawiązujące do Dzikiego Zachodu, fatalna jakość papieru, mnie się nie podoba
                  Uwagi: Warka z datą przydatności do 07.09.2014.

                  Dobre

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    #10
                    Płytka jak woda w brodziku AIPA, goryczka z gatunku łagodnych, ładny aromat żywiczno cytrusowy.

                    Było by to dobre piwo, gdyby miało jakikolwiek pazur, a tak to kolejna słaba AIPA, których w ostatnim czasie mnoży się na naszym rodzimym rynku.
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złotobursztynowy, lekko zmętniony. [4]
                      Piana: Kremowa, wysoka, dość trwała i sztywna, drobna z nielicznymi większymi bąblami. [4]
                      Zapach: Iglasty zagajnik . Na szczęście wiatr niesie także jakieś delikatne zapachy znad ukwieconej i zachwaszczonej łąki... (ale w poezję poszłem ). [4]
                      Smak: Dominuje nieco oleista, wytrawna goryczka, gdzieś tam majaczy ślad owocowo-karmelowy jakiś. Nie jest źle, choć wolałbym więcej urozmaicenia. [4]
                      Wysycenie: Średnie, OK. [4]
                      Opakowanie: W stylu "Faktorii", doceniam jakość wykonania i konsekwencję, ale - też konsekwentnie - powtórzę, że dziki zachód to nie moja bajka. Ani wczoraj, ani dziś, ani jutro . [4]
                      Uwagi: Morda mi się niedługo na stałe wykrzywi od tych sosnowych klimatów...
                      W sumie taniej będzie, jak sobie nazbieram sosnowych szyszek i żuć zacznę (jak prawdziwy mężczyzna ).

                      Moja ocena: [4]

                      Comment

                      • Jerry_Brewery
                        Member
                        • 02-2014
                        • 69

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnobursztynowy kolor się zgadza, klarowność także, natomiast wrażenie psują drobinki zdaje się chmielu, które nurkują w płynie [3.5]
                        Piana: Piękna biała czapa, która długo się utrzymuje i ładnie zdobi szkło. [4.5]
                        Zapach: Nareszcie piwo bez (wyczuwalnych) wad z Faktorii! Intensywnie pachnie cytrusami i sosną. obecna jest też nuta karmelowa, która zdaje się będzie wyznacznikiem piw browaru. [4.5]
                        Smak: Goryczka konkret, oleiście (ale na krótko) osadza się w gardle. W pierwszym akordzie znać wpływy tropików (mango), później do głosu dochodzi ziołowość. Brakuje mi jedynie nieco słodyczy dla balansu. [4]
                        Wysycenie: Dokładnie takie jak ma być: ani za niskie, ani za wysokie, wspomaga pijalność [4.5]
                        Opakowanie: Podoba mi się pomysł Faktorii na etykiety, choć papier, z których są wykonane, mógłby być lepszy. [4]
                        Uwagi: Po więcej moich wrażeń zapraszam tu: http://bit.ly/1kPQA52

                        Moja ocena: [4.225]
                        jerrybrewery.wordpress.com

                        Comment

                        • yassmen
                          Senior
                          • 11-2012
                          • 288

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnobursztynowy, wpadający w miedziany. [4]
                          Piana: Lane z góry. Wysoka, grubopęcherzykowa, biała. Obecna do końca, firankuje na szkle. [5]
                          Zapach: Żywicznie z tropikami w tle. Jest słodka karmelowa nuta, ale zapach nie wyróżnia się specjalnie na tle innych w gatunku. [4]
                          Smak: Konkretna goryczka typu zioła-źdźbła. Są owoce tropikalne, cytrusy i reszta atrybutów AIPAowych. Smaczne. [4.5]
                          Wysycenie: OK. [4]
                          Opakowanie: Tym razem całkiem czytelny druk. Skład, IBU etc. Jest i gastrohistoryjka. AIPA do łososia? Serio? [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.3]

                          Comment

                          • yoxik
                            Senior
                            • 10-2012
                            • 427

                            #14
                            Zodiak, [Faktoria] Peacemaker AIPA

                            Piana skąpa znika.
                            Kolor ciemny bursztyn idealnie klarowne. Aromat przyjemny owocowy słodki karmel. Smak jest tez karmel trochę szorstki goryczka jest nie za wysoka. jest słodycz nuty owocowe. Chmiele dają lekką kwiatowość, piwo całkiem dobre Bliższe jemu jednak Amber niż IPA.
                            Również tutaj
                            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                            Comment

                            • Oskaliber
                              Senior
                              • 05-2010
                              • 727

                              #15
                              Kolor: Bursztynowy, opalizujący.
                              Piana: Biała, dosyć gęsta, średnio obfita, dosyć trwała. Opada do kożucha minimalnie oblepiając szkło.
                              Zapach: Chmielowy: cytrusy, owoce tropikalne. Lekka podbudowa słodowa.
                              Smak: Dosyć treściwe. Niezła podbudowa słodowa, chmielowość o takim samym charakterze jak w zapachu i średnia, żywiczna goryczka.
                              Wysycenie: Średnio niskie.
                              Ogółem: Poprawne AIPA.
                              BeerFreak.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎