Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivovaria, Co Ty Na To?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pivovaria, Co Ty Na To?

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • KarlPopper
    Senior
    • 11-2013
    • 133

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mocna zielona herbata, taki powinien być kolor AIPA, dosyć klarowne. [5]
    Piana: Dosyć ładna i trwała choć średnio i dużo pęcherzykowa. [4.5]
    Zapach: Mocne słody, lekki karmel, lekkie melanoidyny.... i nic.... żadnych chmieli amerykańskich... duży zawód. Bliższe to raczej angielskiej IPA... [3]
    Smak: Słodycz i słody..... na początku goryczki w ogóle nie czuć, z czasem robi się dosyć miła, ale mało czuć chmieli, a już na pewno nie takich dających cytrusowe czy owocowe smaki i zapachy. Dominuje słód, melanoidyna, trochę karmelu. Jakby ktoś wypił dobrego, klasycznego ale'a, ale z IPA to ma to wspólnego tylko goryczką ( i to nie do końca szlachetną) [3]
    Wysycenie: Odpowiednie. [5]
    Opakowanie: Dosyć ascetyczna, są prawie wszelkie dane (no oprócz ibu) co się chwali. [4]
    Uwagi: No taki Reden Żniwa Chmielarzy, tylko na polskich chmielach, bił cytrusowością to piwo na łopatki,a przecież centennial, cascade i simcoe powinny robić swoje... zero aromatu a'la AIPA, niestety na tę chwile to jedno z najgorszych polskich AIPA. Pite z butelki zakupionej w krakowskim Świecie Piwa.

    Moja ocena: [3.4]
    Live Craft. Die Punk.

    Comment

    • Puszek_72
      Senior
      • 02-2012
      • 269

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasno bursztynowy wpadający w pomarańcz, troche mętny [4.5]
      Piana: Piana mizerna [3.5]
      Zapach: Słaby słody i trochę słodkości można się było spodziewać czegoś innego i mocniejszego [3]
      Smak: Jest goryczka lekko zalegająca, brak cytrusów, iglaków. Jest niezbyt przyjemna trwa z tyłu gardła posmak jak po lekarstwie. Na początku przy pierwszych łykach smak piwniczny ale szybko znikną [3.5]
      Wysycenie: OK [4.5]
      Opakowanie: Pełny skład, skromne grafika ale staranie wykonane [4.5]
      Uwagi: Nie czuć amerykańskich chmieli ani w smaku ani aromacie, początek dość przyjemny im bliżej końca tym gorzej bardzo przeciętne piwo.

      Moja ocena: [3.475]

      Comment

      • rowdy
        Senior
        • 03-2013
        • 121

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, lekko mętny [4.5]
        Piana: Biała, drobnopęcherzykowa. [4.5]
        Zapach: Słaby aromat chmielowy, delikatnie kwiatowy. Czuć skórkę od chleba. [2.5]
        Smak: Wodnisty, lekko słodowy. Na finiszu delikatna ale zalegająca goryczka. Piwo wytrawne. [2.5]
        Wysycenie: Średnie. [3.5]
        Opakowanie: Estetyczne. Kompletne info o na kontrze. [4]
        Uwagi: Gdyby nie napis na etykiecie w życiu bym nie powiedział , że to AIPA. Piwo piłem miesiąc temu. Ocena z notatek

        Moja ocena: [2.925]

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny pomarańcz. [4]
          Piana: Zaraz po nalaniu obfita ale o małej gęstości, przez to szybko opada. Za to pozostawia ładne ślady na ściankach szkła. [3.5]
          Zapach: Zdecydowanie słodowy i melanoidynowy. Pojawia się trochę górnofermentacyjnych owoców, natomiast chmiel jest wyczuwalny praktycznie na granicy percepcji. [3]
          Smak: W smaku jest jeszcze gorzej. Chmielu jak na lekarstwo, dalej dominuje słód, a główne odczucie jakie mi towarzyszy to to, że jest to piwo troche wyjałowione ze smaków. [3]
          Wysycenie: W sam raz. [4.5]
          Opakowanie: Nie robi furory, ale za to jest przejrzyste i czytelne. Kolejnym plusem jest pełny skąd surowcowy podany na etykiecie. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.225]
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Foto...
            Attached Files
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bursztynowy, lekko mętne [4.5]
              Piana: biała, drobna, dośc mizerna i szybko opadała [2.5]
              Zapach: słabiutki, chmielowo-owocowy [3]
              Smak: dość pełne i treściwe choć momentami sprawiało wrażenie rozwodnionego, w smaku dominowała dość mocna, cierpka chmielowa goryczka, w tle słodowo-owocowe akcenty [3.5]
              Wysycenie: za duże, czuć było jak bąbelki uderzają w podniebienie [3.5]
              Opakowanie: etykieta na logo nalewaka o wszystko [4]
              Uwagi: Średnio przeciętne piwo, testowane w Piw Pawie, do wypicia ale i bez zachwytów

              Moja ocena: [3.3]
              Attached Files
              Last edited by becik; 17-07-2014, 18:51.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • xcvxc
                Member
                • 02-2014
                • 47

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowo pomarańczowy, dość zmętnione. [4]
                Piana: Słaba, szybko znika tworząc lekką mgiełkę, pozostawia drobne ślady na szkle. [3]
                Zapach: Słodowy, mocno słodowy, chmiele jakieś tam są, jest łąka i owocowość ale w stopniu umiarkowanym. [3.5]
                Smak: Jest słodowo, goryczka lekka i ułożona. Pojawiają się owoce ale głównie do słody i karmel. Pije się dość gładko. [3.5]
                Wysycenie: Średnie ale pasujące do piwa. [4]
                Opakowanie: Etykieta fajna, czytelna. Skład piwa trochę rozmyty ale ogólnie mi się podoba. [4]
                Uwagi: Piwo nie urzeka niczym szczególnym, gdzieś te chmiele z niego pouciekały, raczej na raz do spróbowania.

                Moja ocena: [3.525]

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  #9
                  Arcy słabe piwo, to ma być AIPA? Więc pytam gdzie są owoce tropikalne? Gdzie żywica? Prawdę mówiąc nawet AIPA z Witnicy bije tą na głowę, szkoda, myślałem, że będzie dobra...
                  Last edited by Mario_Lopez; 03-11-2014, 13:58.
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętny. [5]
                    Piana: Niezbyt wysoka, acz ładna, drobna, biała, osadzająca się na ściankach. [3.5]
                    Zapach: No wiadomo, amerykańskie chmiele. To nie może pachnieć źle. Lekki, rześki, cytrusowy, owocowy. Sporo słodowości. Ale aromat niezbyt intensywny. [4]
                    Smak: Lekki (nieprzeszkadzający - ale zauważalny) DMSik, pewna wodnistość, ale poza tymi mankamentami piwo nawet przyjemne. Posmaki owocowe, słodowe, z bardzo lekką goryczką (aż za lekką), nawet spoko do picia, ale jak na AIPA'ę słabo nachmielone i za lekkie... Chyba. [3.5]
                    Wysycenie: W porządku. [5]
                    Opakowanie: Jakiejś ładnej grafiki brak, informacji nie tak mało, ale całość do mnie niezbyt przemawia. Jakaś taka zwyczajnie nieciekawa eta. [4]
                    Uwagi: Powyższe opinie bardzo krytyczne, jak dla mnie nie jest źle. Ale rewelacji też nie ma.

                    Moja ocena: [3.85]

                    Comment

                    • Klatak
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 431

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnoburstzynowy z delikatnym zmętnieniem. [4.5]
                      Piana: Obfita, drobno zbudowana, , trwałość powyżej średniej, ładnie zdobi szkło. [4.5]
                      Zapach: Średnio intensywny i słodki: mango, karmel, biszkopt, cytrusy. [4]
                      Smak: Podobnie jak w aromacie, głównie karmel i mango. Pojawiają się też posmaki biszkoptu, cytrusów i żywicy. Nieco wodniste, ale się czepiam. Goryczka średnio niska grejpfrutowa z akcentami ziołowymi, zalegająca. Pijalność przyzwoita. [3.5]
                      Wysycenie: Trochę poniżej średniego. [4.5]
                      Opakowanie: Projekt jakoś specjalnie nie porywa, kolorystyka pasuje do stylu. Dobra jakość papieru i komplet informacji. [4]
                      Uwagi: Warka z datą do 28.01.2015. Czytając poprzednie recenzje byłem pełen obaw, jednak zostałem pozytywnie zaskoczony. Piwo może nie powala na kolana ale jest solidnym przedstawicielem stylu. Chociaż przy obecnej ilości piw w stylu AIPA, które pojawiły się na rynku bez problemu można znaleźć lepszy egzemplarz.

                      Moja ocena: [3.9]

                      Comment

                      • rafael52
                        • 12-2013
                        • 478

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bursztynowy, zmętniony. [4.5]
                        Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, wolno opada. [4]
                        Zapach: średnio intensywny, aromaty chmielowe, cytrusy, żywice, są również aromaty słodowe, karmelowe. [3.5]
                        Smak: wyraźna baza słodowa, karmel, delikatne akcenty chmielowe, goryczka zdecydowanie w kierunku niskiej. [3]
                        Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
                        Opakowanie: graficznie średnio się prezentuje, ale jest pełen skład. [3.5]
                        Uwagi: warka do 25.09.2015.

                        Moja ocena: [3.45]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎