Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Bock Hallertau Cascade

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, Bock Hallertau Cascade

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yassmen
    Senior
    • 11-2012
    • 288

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziany rudzielec, koźlakowy, niebrzydki. [4.5]
    Piana: Żółtawo-kremowa, gruba tekstura. Po nalaniu obfita, szybko się redukuje, ale obecna przez cała degustację. [4]
    Zapach: Przyjemny. Susz owocowy i miód gryczany (w każdym razie ciemny), karmel. [4]
    Smak: Mocno słodowo-winny z miodowym podbiciem. Nienachalne suszone, scukrzone frukta, karmelki, mglisty chmiel na finiszu. Zdecydowanie po stronie słodyczy. Koźlaki to nie moja bajka, ale ten oceniam na smaczny plus. [4.5]
    Wysycenie: Nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie. [4.5]
    Opakowanie: Estetyczne. Dedykowany kapsel, bockowe tonacje barwne. [4.5]
    Uwagi: Zaskoczenie in plus. W mojej opinii propozycja ciekawsza od pilsowej Mandaryny.

    Moja ocena: [4.275]

    Comment

    • marecki12
      Senior
      • 12-2005
      • 156

      #3
      Zdjęcie
      Attached Files
      http://marecki12.web-album.org/

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brązowy, opalizujący. [4.5]
        Piana: Szybko redukuje się do rachitycznej obrączki, lekko brudzi szkło. Pod koniec znikła. [2]
        Zapach: Lekki alkohol, średnie porto, lekka orzechowo-śliwkowa czekolada. Trochę za słaba intensywność. [3.5]
        Smak: Głęboka pełnia - chleb na zakwasie, leciutkie masło, słaba orzechowa goryczka. Minimalnie czuć alkohol, ale nie przeszkadza, przy ociepleniu chowa się. Niezła pijalność jak na ten styl. [4]
        Wysycenie: Nieco za wysokie. [3]
        Opakowanie: Ładniejsze niż pilsów, kompletne informacje. [4.5]
        Uwagi: Porządny, klasyczny koźlak. Ale mecz lepszy.

        Moja ocena: [3.625]
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • Jerry_Brewery
          Member
          • 02-2014
          • 69

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Nie mam uwag. Bardzo ciemny bursztyn, wręcz brąz, z rubinowymi przebłyskami. Mętny. [4.5]
          Piana: Żółtawa, drobnopęcherzykowa, ale niestety niska i nietrwała. [3]
          Zapach: Fasolkowy DMS ustawia odbiór Bocka. Pod nim - gdy już się nieco ulotni - balują melanoidy i karmel, a także szczypta tropików i mandarynek. [3]
          Smak: Coś tu się niby dzieje, bo są toffi i inne cechy słodów karmelowych, a także trochę cytrusów oraz całkiem fajna goryczka. Jednak orgii się nie spodziewajcie. [3.5]
          Wysycenie: Średnie, przyjemne, pijalność-booster [4.5]
          Opakowanie: Etykiety Gościszewa są okej, tyle że brakuje im szczegółowego podania składu. Żal. [4]
          Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tutaj: http://bit.ly/1jCrcfq

          Moja ocena: [3.4]
          jerrybrewery.wordpress.com

          Comment

          • oberzine
            Senior
            • 02-2012
            • 228

            #6
            dms w takim piwie skąd? nie wiem jakie drożdze ale najpewniej us 05 i to od nich smrodek

            Comment

            • toto
              Senior
              • 12-2006
              • 949

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: czerwonawy, mętny [4]
              Piana: średnio obfita, barwy kremowej, trochę oblepia szkło, opada do cienkiego dywanika a potem niknie [3]
              Zapach: kwiatowo-perfumowy, karmelowy, ziemisty, cytrusowy [4]
              Smak: karmel, słód, czerwone owoce (kwaśne), goryczka, cytrusy, treściwe [4]
              Wysycenie: spore, odpowiednie [4.5]
              Opakowanie: butelka bezzwrotna podobna do NRW, kapsel browarowy, oszczędna w formie brązowo-brunatna etykieta, są wszystkie podstawowe dane plus IBU i sugerowana temperatura spożycia [4]
              Uwagi: Do 1.09.2014. Nietypowy koźlak, ale można spróbować.

              Moja ocena: [3.925]

              Comment

              • Tomekk78
                Member
                • 01-2006
                • 61

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
                dms w takim piwie skąd? nie wiem jakie drożdze ale najpewniej us 05 i to od nich smrodek
                US -05 w koźlaku ? Przecież to dolniak. Do tego właśnie te drożdże raczej czysty profil dają. Co do DMS-u to ja go osobiście nie wywąchałem.

                Comment

                • oberzine
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 228

                  #9
                  tak napisałem bez zastanowienia, a akurat us05 potrafią dowalić siarkowego aromatu

                  Comment

                  • Puszek_72
                    Senior
                    • 02-2012
                    • 269

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny bursztyn, miedz [4.5]
                    Piana: Średnio obfita, dość szybko redukuje się do obrączki, troszkę brudzi szkło [3]
                    Zapach: Ogólnie niezbyt intensywny, miód, karmel, owoce [4]
                    Smak: Treściwe piwo, sporo słodyczy karmel toffi ale jest też przyjemny lekki kwasek i wyczuwalna goryczka. [4]
                    Wysycenie: OK [4.5]
                    Opakowanie: Są podstawowe informacje, dość oszczędna w formie grafika całkiem w porządku [4]
                    Uwagi: Przymnie się, do powtórzenia

                    Moja ocena: [3.95]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: przybrudzony, ciemny mahoń [4]
                      Piana: jasnobeżowa, średnia, opada powoli, osadza się na szkle drobnymi krzaczkami [3.5]
                      Zapach: słabo wyczuwalny, w smaku dominuje zbożowo-owocowy zapach, z tym że owocowy o bardziej przypomina suszone śliwki [3.5]
                      Smak: dość pełne choć momentami sprawia wrażenie, że treściwość gdzieś ulatuje na rzecz wodnistości, w smaku czuć delikatną owocową wytrawność, znów suszone sliwki, lekki owocowy posmak, garść orzechów, na końcu słodowo-zbożowy posmak, całość nieźle zbalansowana [4]
                      Wysycenie: chwilami za dużo [4.5]
                      Opakowanie: dość uboga etykieta z serii "Hallertau", firmowy kapsel [3.5]
                      Uwagi: ogólne całkiem niezłe piwo, wypite z przyjemnością

                      Moja ocena: [3.775]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 22-07-2014, 20:05.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • kenny
                        Senior
                        • 04-2009
                        • 712

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Miedziane, lekko mętne. [4]
                        Piana: Początkowo bardzo wysoka, dość szybko redukuje się do kilku milimetrów. [4]
                        Zapach: Dość mocny, słodowo-karmelowy. [3.5]
                        Smak: Mocno słodowy, karmelowy, lekko palony, goryczka dość wyraźna, palono-ziołowa. Plus bliżej nieokreślone posmaki. Treściwe, słodkawe, ale nie słodkie. [4]
                        Wysycenie: Średnie. [3.5]
                        Opakowanie: Nowe etykiety Gościszewa są całkiem fajne, styl rozpoznawalny, choć w tym wypadku trochę zlewają się te brązy. [4.5]
                        Uwagi: Całkiem dobry bock, ale spodziewałem się czegoś ciekawszego, ze względu na użyty chmiel. Nie wyczułem żadnych owocowych posmaków, czuć lekką słodycz, może trochę mango, ale to już chyba autosugestia. Dobre piwo, tylko tyle i aż tyle.

                        Moja ocena: [3.825]

                        Comment

                        • Klatak
                          Senior
                          • 07-2014
                          • 431

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnobursztynowy, mętne. [4.5]
                          Piana: niezbyt obfita, szybko opada. [2.5]
                          Zapach: Gościszewskie nuty z delikatnym niuansem cascade. [3.5]
                          Smak: Dobry balans słodowo-goryczkowy. Lekko zbożowy. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie - idealne. [4.5]
                          Opakowanie: Trochę za ciemna etykieta, dla Pilsów jest znacznie lepsza. Brak informacji o składzie poza chmielem. [4]
                          Uwagi: Warka z datą do 30.09.2014. Jeden z lepszych Polskich koźlaków.

                          Moja ocena: [3.925]

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6077

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czerwona miedź, bardzo efektownie. [5]
                            Piana: Średnia, na dłużej grubsza warstewka. [3.5]
                            Zapach: Aromat nie za mocny, po ogrzaniu wychodzi owocowość /raczej ciemne susze/ i karmel. [3.5]
                            Smak: Piwo jest dość słodkie, jest dość przyjemna owocowość. Goryczka nie jest za duża. [4.5]
                            Wysycenie: Średnie, dopasowane do całości. [4.5]
                            Opakowanie: Tonacja ciemnych brązów trochę przygnębia [3.5]
                            Uwagi: Wszystko jest w miarę ok. Smakuje zimne jak i ogrzane. Nie lubię za słodkich piw, to wypiłem bez problemu.

                            Moja ocena: [4.025]

                            Comment

                            • Gringo
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 2151

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Brązowy, bardzo mętny. [3]
                              Piana: Lekko kremowa, żyje około 1 minuty i po tym czasie odsłania się lustro, po 2 minutach nie ma najmniejszego śladu. [2]
                              Zapach: Przyjemny karmel, jakaś chmielowa znaczna nuta, trochę alkoholu. Mało zdecydowany. [3.5]
                              Smak: Na początku czuć mocny karmel i toffi, przegryza się to z alkoholową nutą. Alkohol zaraz znika i pozostaje dość długo przyjemny smak kamelu i toffi doprawiony lekką goryczką. [4]
                              Wysycenie: Podobnie jak piana, szum na początku, po 2 minutach brak [2]
                              Opakowanie: Przyjemne dla oka brązowe tonacje, sporo informacji. [4]
                              Uwagi: Mimo wszystko pijalny koźlak.

                              Moja ocena: [3.475]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎