Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Bock Hallertau Cascade

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [4]
    Piana: Kremowa, dość drobna, niezbyt wysoka, no i niezbyt trwała. [3.5]
    Zapach: Karmel, wino, suszone owoce, powiew alkoholu, orzechy... Jak koźlak. I jeszcze chmiel delikatny! Baaardzo fajnie! [4.5]
    Smak: Delikatny, lekko koźlak z lekkim muśnięciem chmielowej goryczki. Noooo, podeszło mi! [4.5]
    Wysycenie: Niewysokie, koźlakowo OK. [4]
    Opakowanie: Prosta eta w nowym stylu browaru, nie porywa, ale też i nie odrzuca. Może być. [3.5]
    Uwagi: Bardzo lubię koźlaki, obawiałem się więc, że będzie to jakiś rewolucyjny mutant i profanacja klasyki.
    A tu, proszę - bardzo sympatyczne piwo! Jak dla mnie, najbardziej pozytywne zaskoczenie od czasu wygranej Legii z Celtikiem... .

    Moja ocena: [4.3]

    Comment

    • KDWG
      Senior
      • 03-2014
      • 143

      #17
      Kolor koźlakowy, rubinowy/brązowawy. Piana szybko znika, ale zostawia po sobie ślady. Aromat? Najpierw dociera do nas zapach suszonych owoców, karmelu oraz lekkiego alkoholu. Smakowo jest nieźle, choć piwo sprawia wrażenie lekko wodnistego, mało treściwego. Są suszone owoce (śliwka, rodzynki), jest karmel, nieco orzechów. Średnio słodkie.

      Pite w nadmorskiej knajpie, zdecydowanie za zimne. Niemniej wypadło całkiem ciekawie.

      Trzeba by powtórzyć w bardziej sprzyjających warunkach i wtedy pokusić się o bardziej konstruktywną ocenę.
      So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

      Comment

      • Nesca
        Member
        • 11-2010
        • 38

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobursztynowy, mętny [3.5]
        Piana: Początkowo w miarę wysoka, dość szybko opadająca, krótkotrwała, kremowa i dość drobnoziarnista, słabo osadza się na szkle. [3.5]
        Zapach: Niezbyt intensywny chmielowy, lekko alkoholowy i owocowy. [3]
        Smak: Początkowo goryczka chmielowa z lekkim alkoholem, później słodowy lekko wytrawny. [4]
        Wysycenie: Początkowo wysokie, za wysokie, później zmniejszające się do w miarę odpowiedniego dla rodzaju piwa. [3.5]
        Opakowanie: W zasadzie w charakterze rodzaju piwa - utrzymane w brązach i we wprowadzonej przez browar serii. Trochę przegadane opisy na etykiecie. [3.5]
        Uwagi: Fajny bock, ale nie za często.

        Moja ocena: [3.525]

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnomiedziany, mętny. [5]
          Piana: Niezbyt wysoka, beżowobiała, średniotrwała, raczej drobnopęcherzykowa. [3]
          Zapach: Na początku wydawało mi się, że daje lekkim DMSem, ale na szczęście zapach ten ulotnił się szybko niczym obietnice wyborcze polityków. Zapach słodki, karmelowy, krówkowy wręcz. [3.5]
          Smak: Mocno karmelowy i słodowy na pograniczu słodyczy, acz z obecną, niezbyt mocną chmielową goryczką. posmaki owocowe, przypominające zgniecione śliwki. Chyba gdzieś w tle majaczy posmak alkoholu. [4]
          Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
          Opakowanie: Bardzo ciemne i bure, acz eta ma swój urok. Informacji sporo. [4]
          Uwagi: Nie jestem fanem koźlaków, ale ten został wypity przeze mnie z niejaką przyjemnością, acz więcej oczekiwałem od nowofalowych chmieli.

          Moja ocena: [3.8]

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor to piękny, ciemny bursztyn. Piwo jest całkowicie mętne. Wszystko ładnie, ale piwo deklaruje się jako koźlak, dlatego daję... [1.5]
            Piana: Na plus spore oblepienie szkła.Piana zbyt szybko znikła. Poszedłem na parę sekund wymienić kolejną płytę Rush w odtwarzaczu i już jej nie było( piany). Końcówkę nalałem z dużej wysokości i było lepiej. Pojawił się kremowy kożuszek. [2.5]
            Zapach: Przyjemny... suszone, ciemne owoce( śliwki). Karmelu nie ma. Piwo pachnie Belgią ( Brune). [4.5]
            Smak: Piwo w smaku jest za słodkie, dużo tu karmelu. Jest jednak szok! Pośród tego całego lukru czuję wyraźną chmielową goryczkę. W miarę picia dochodzi ona więcej do głosu, a na finiszu chce się więcej tego czuć. Dziwny koźlak, ale bardzo smaczny.Piwo jest bardzo pełne , treściwe. Nie żałowali składników. [4.5]
            Wysycenie: Niskie, czyli odpowiednie dla tego stylu. [4]
            Opakowanie: Jak w innych z tej serii, ale tu jest najsłabiej. [3]
            Uwagi: Ja, jak w większości nie przepadam za koźlakami, ale to piwo mi zdecydowanie smakowało.
            Najlepszy był jednak aromat ( nad resztą, mniej wartościowymi doznaniami trzeba zapuścić kurtynę milczenia).

            Moja ocena: [4.05]

            Comment

            • cejot
              Member
              • 11-2014
              • 64

              #21
              Fajny, klasyczny koźlak, jak dla mnie taki powinien być, reprezentant stylu. Po prostu dobre piwo.

              Comment

              • Oskaliber
                Senior
                • 05-2010
                • 727

                #22
                Butelka teraz wygląda trochę inaczej. Czerwono-przezroczysta etykieta z serii '55', ale to chyba to samo piwo.

                Kolor: Miedziany, opalizujący.
                Piana: Koloru złamanej bieli, średnio obfita, niezbyt gęsta, niezbyt trwała. Opada do obrączki.
                Zapach: Słodowość, lekki karmel, trochę melanoidyn, lekki alkohol i faktycznie jest nutka chmielowa.
                Smak: Dosyć treściwe. Mocna słodowość, lekki karmel, melanoidyny, trochę alkoholu. Goryczka dosyć niska, lekko alkoholowa.
                Wysycenie: Średnio wysokie.
                Ogółem: Trochę zbyt alkoholowe i lekko przegazowane, ale generalnie dosyć poprawny koźlak.
                BeerFreak.pl

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Oskaliber Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czerwono-przezroczysta etykieta z serii '55', ale to chyba to samo piwo.
                  ...się waham...

                  Comment

                  • melor
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 364

                    #24
                    FDP 2014

                    Piana w porządku.
                    Barwa miedziana, brązowa.
                    Zapach: brak.
                    W smaku słabe, wodniste. Żywiec Bock wypada dużo lepiej.
                    4,5/10

                    Comment

                    • yazgot
                      Junior
                      • 01-2003
                      • 4

                      #25
                      Gościszewo, Bock Hallertau Cascade

                      W smaku wbrew oczekiwaniom bardzo świeże! Piana szybko opadła Dobre wrażenia.

                      Comment

                      • chechaouen
                        Senior
                        • 01-2011
                        • 1180

                        #26
                        Focia piwa w nowej szacie
                        Attached Files

                        Comment

                        • chechaouen
                          Senior
                          • 01-2011
                          • 1180

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Rudo-brązowy. Mocno mętny, taki brudny. Ciekawa barwa [4.5]
                          Piana: Początkowo nawet spora, ale redukcja przykro błyskawiczna. Po kilkunastu sekundach była już cieniutka chmurka. Zaraz potem już prawie nic [2]
                          Zapach: Dużo karmelu, trochę ciekawych nut kwiatowych, jest też sporo słodkiej czekolady. Wyraźnie też odzywa się aromat amerykańskiego chmielu, który uzupełnia kompozycję [4.5]
                          Smak: Naprawdę przyjemne piwo. Dużo klasycznych koźlakowych akcentów - karmel, czekolada, słodkie owoce (śliwki?). Potem, dość szybko odzywa się fajny chmielowy finisz ze średniogłęboką pasującą do całości goryczką. Spore jak na koźlaka nachmielenie. I podoba mi się ta koncepcja [4.5]
                          Wysycenie: Średnie, odpowiednie [5]
                          Opakowanie: Gustowna kolorowa butelka z cienką przezroczystą mocno klejoną etykietą. Z daleka wygląda nawet tak, jakby szkło było malowane, ale to jednak naklejane [4.5]
                          Uwagi: Piwo z datą 30.03.2015 (przecenione mocno, bo termin bliski)

                          Moja ocena: [4.275]

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemno-miedziany, klarowny. [5]
                            Piana: Kremowa, bardzo obfita, jednolitej drobno pęcherzykowej konsystencji, średnio trwała, nie klei się do szkła. [4.5]
                            Zapach: Zdecydowanie słodowy: karmel, trochę melanoidynowy - skórka ciemnego pieczywa, słodki, niezbyt intensywny [3.5]
                            Smak: Solidna karmelowa słodowość, treściwe, miód, słodkie, ciemne pieczywo, średnia(znaczna jak na koźlaka) goryczka chmielowa o profilu ziołowym. Duża pełnia. [4]
                            Wysycenie: Niskie - idealne. [5]
                            Opakowanie: Minimalistyczna, ale ładna etykieta, niepełny skład. [4]
                            Uwagi: Warka do 01.05.2016 - więc pite kilka dni po terminie, ale nie wygląda na zepsute. Smaczne piwo, lekko przechmielone jak na koźlaka, ale osobiście mi pasuje.

                            Moja ocena: [3.975]

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12201

                              #29
                              Łagodna palona goryczka ładnie komponuje się z wyraźniejszą chmielową a całość dopełnioną fajną słodową podstawą (ciut razowca, spieczona skórka od chleba, przyjemny karmel). Udane, smaczne, w Gościszewie nadal koźlaki zdecydowanie udane.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎