Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Nowy Baran

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Widawa, Nowy Baran

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Derbeth
    Senior
    • 04-2013
    • 337

    #2
    Bardzo się cieszę, że trafiłem na to piwo na Festiwalu Dobrego Piwa. Dużo drożdży w aromacie, czuć chleb i ciasto, przyjemna goryczka, dość wyraźna jak na pszenicę. Mocno kojarzyło mi się z Apetytem na Życie, trochę z Końcem świata. Chętnie bym jeszcze powtórzył.

    Comment

    • yoxik
      Senior
      • 10-2012
      • 427

      #3
      Widawa, Nowy Baran

      piana słaba i znika od razu. kolor herbaciany mętny. Aromat przyjemny banany drożdże. Smak kwaskowy, drożdżowy,są banany, pełnia słodowa. Faktycznie drożdże wchodzą w posmaki tych piekarniczych, ciekawy smak. Piwo bardzo przyjemne, gasi pragnienie, pijalne. Dobra solidna pszenica.
      Attached Files
      Również tutaj
      https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jak nieco ciemniejszy hefe-weizen. Zupełnie inny niż na zdjęciu kolegi Yoxika. [5]
        Piana: Niska i bardzo nietrwała, w mniej niż minutę redukuje się do cienkiej obręczy. [2]
        Zapach: Ładny, bananowo-drożdżowy, acz nieprzesadnie mocny. [4]
        Smak: Ciekawy. Przypomina hefe-weizena, jednak w smaku jest gładsze, sprawia też wrażenie ciężkiego i gęstego jak na niski ekstrakt (to nie jest zarzut, mi to pasuje). Posmaki pochodzące od drożdży piekarniczych tutaj pasują. [4]
        Wysycenie: Nic do zarzucenia. Wysokie, dobrze współgrające z "orzeźwialnością" tego piwa. [5]
        Opakowanie: Informacji niewiele, jest jakaś dykteryjka.

        I przydałby się kod kreskowy. [4]
        Uwagi: Nie udało mi się go spróbować na FDP, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Smakuje mi!

        Moja ocena: [3.9]

        Comment

        • Derbeth
          Senior
          • 04-2013
          • 337

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: nalewałem nieostrożnie, więc do szkła poszło dużo osadu; niejednolity, bardzo zmętniony, kremowy przechodzący w jasnobrązowy [4.5]
          Piana: mało obfita jak na pszeniczne i do tego nietrwała [4]
          Zapach: słodki, jakby niewyrobione ciasto, trochę goździków [4]
          Smak: znowu kojarzy się z ciastem; lekka goryczka, lekki kwasek; przyjemnie kremowe w ustach [4.5]
          Wysycenie: średnie, jak na weizena nawet poniżej średniej [4]
          Opakowanie: prosta etykieta, jest trochę informacji o piwie [4]
          Uwagi: Butelka z datą 15.06.2015, kupiona w Krakowie na Miodowej. Nie mogę się nadziwić, że od roku nikt nie pisał o tym piwie. Dla mnie to wciąż jedna z ulubionych polskich "pszenic", pewnie dlatego, że dość nietypowa.

          Moja ocena: [4.225]

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złotopomarańczowy, lekko zmętniony. [4]
            Piana: Brudnobiałą, drobna, średniowysoka i... nietrwała. [3]
            Zapach: Słaby, zbożowy, trochę owoców tropikalnych (nie tylko cytrusów). [3.5]
            Smak: Słód, banan, cytrusowy kwasek, jest też jakiś denerwujący absmaczek... [3]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: To chyba nie baran... Poza tym, nie wiem, czemu miało służyć odejście od fajnego, staroświeckiego nieco, stylu browaru...? [3]
            Uwagi: Po piwie "targetowanym" na WFDP oczekiwałem wyrwania z butów... Byłem w klapkach i... nic...

            Moja ocena: [3.275]

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy, mętny [4]
              Piana: Jak na pszenicę, to bardzo mizerna. Niemal zerowa. Lekka chmurka bardzo szybko znikła [1.5]
              Zapach: Czuć charakterystycznego dla h-weizena banana. Piwo zaskakuje za to intensywną nutą chlebowo-drożdżową. Czuję też lekki kwasek, jakby nutę cytrynową [4]
              Smak: Całkiem przyjemna orzeźwiająca pszenica. Sporo banana, sporo też posmaków chlebowych. Jest też zapowiadany w aromacie przyjemny cytrynowy smaczek dobrze współpracujący z całością. Pszenica z tych bardziej kwaskowatych, mniej goździkowych [4]
              Wysycenie: Mogłoby być nieco wyższe. Jak na pszenicę jest moim zdaniem za niskie [3.5]
              Opakowanie: Craftowy minimalizm. Dokładny skład [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.7]
              Last edited by chechaouen; 21-06-2015, 19:34.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎