Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Haust, American Brown Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Haust, American Brown Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Jowita
    Member
    • 04-2014
    • 50

    #2
    Kolor: Ciemny brąz, przymglone
    Piana: Jasny beż, obfita, drobna, długa, oblepia szkło
    Zapach: Skórka od chleba, chmiel
    Smak: Średnia pełnia, lekka słodycz, lekka kwaskowatość, chmielowa kontra, wszystko to fajnie się układa, pijalne
    Wysycenie: Niskie
    Opakowanie: Słabe, etykieta sprawia wrażenie robionej na szybko, żeby po prostu była, ale plus za podanie szczegółowego, pełnego składu
    Uwagi: Warka z datą przydatności określoną jako 21 dni od 10.05.2014.

    Dobre

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brązowo brunatny, mocno opalizujący [4]
      Piana: Zero, nic, pustka, dramat. Jakbym do poidła lał wodę wyciągniętą ze studni [1]
      Zapach: Słodowy, karmelowy, orzechowy i mocno tostowy (a nawet lekko palony). Bardzo mi odpowiada ale gdyby była chociaż ociupinka amerykańskich chmieli dałbym śmiało 4 [3.5]
      Smak: Wyraźna, przypieczona słodowość. Goryczka średnio wysoka. Treściwość umiarkowana [3.5]
      Wysycenie: W zasadzie bez gazu, jak woda dla konia [2]
      Opakowanie: Etykieta z pełną informacją ale brzydka. To chyba latają jakieś rozerwane granatem krewetki?
      Na dodatek napisano informację, że piwo należy spożyć w ciągu 21 dni... i tyle. Nie wiadomo czy od butelkowania, sprzedaży, otwarcia czy włożenia do lodówki... [3.5]
      Uwagi: Piwo bardzo poprawne w aromacie i smaku. Niestety przez dramatycznie skopane nagazowanie ocena słaba.

      Moja ocena: [3.2]
      Last edited by leona; 22-05-2014, 17:49.

      Comment

      • Glingorth
        Senior
        • 04-2014
        • 283

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny bursztyn, brąz [4.5]
        Piana: Szybko znika pozostawiając małą warstwę, ale ładnie oblepia szkło [3.5]
        Zapach: Najbardziej czuć kawę, delikatnie chmiel, skórka od chleba [4]
        Smak: W smaku kawa już mniej intensywna niż w zapachu. Przyjemna goryczka na niskim poziomie. Jest też karmel. Jednak pod koniec znowu najwyraźniej czuć kawę. [4]
        Wysycenie: trochę za niskie [3]
        Opakowanie: Plus za informację. Okładka zrobiona raczej na szybko, tylko nie wiem po co ten popcorn czy co to tam jest. Żeby było bardziej po amerykańsku? [3.5]
        Uwagi: Intensywne wyraziste piwo, ogólnie przyjemnie się pije

        Moja ocena: [3.9]
        Last edited by Glingorth; 25-05-2014, 10:28.

        Comment

        • AdrianR
          Member
          • 04-2014
          • 62

          #5
          Tak się prezentuje butla:
          Attached Files
          http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
          https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
          http://instagram.com/adrianpijepiwo

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #6
            Kolor: Brązowy, mętny.
            Piana: Beżowa, średnio obfita, dosyć gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha oblepiając szkło.
            Zapach: Karmel, szczypta kawy, cytrusowa chmielowość.
            Smak: Dosyć treściwe. Słodowość, karmel, orzechy, nutki opiekane, trochę chmielowej cytrusowości. Goryczka średnio wysoka.
            Wysycenie: Średnio niskie.
            Ogółem: Dobre, ale bez rewelacji. Jakieś takie nieułożone trochę.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • pen
              Member
              • 05-2014
              • 97

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: interesujacy, brazowawe, metne z wyraznymi rubinowymi refleksami [4.5]
              Piana: niemal idealna, trwala, sredniopecherzykowa, zostawia ladne firanki [4.5]
              Zapach: dziwny, chlebowo-kwaskowaty, gdzies w tle nuty czekoladowe [4]
              Smak: jak w zapachu- prawie jak kwas chlebowy, jak kwaskowatosc dodatkowo z czekolada i kawa [4]
              Wysycenie: niskie, praktycznie go nie ma, powinno byc wyzsze [3.5]
              Opakowanie: pikseloza razi, brak info o slodach... napis brownale zlewa sie z tlem... [4]
              Uwagi: niezly wynalazek ale nie za ta cene... warka z data 26.05.2014. zdecydowanie bardziej wole brown foot alebrowar.

              Moja ocena: [4.05]

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemnobrązowy ale, że pie wieczorem wygląda jak czarna dziura [4.5]
                Piana: beżowa, gęsta, zwarta, długo się utrzymuje, gęsta, zostaje do końca na piwie, osadza się na szkle małymi drobinkami [4]
                Zapach: słabiutki, owocowo-słodowy [3]
                Smak: pełne, treściwe, choć momentami rozlewa się po ustach jak woda, dominuje goryczka, dość mocna, chmiel współgrająca z kawowym, lekko palonym posmakiem, dobrze wyczuwalne owocowe akcenty, dominują wiśnie [4]
                Wysycenie: za duże [3.5]
                Opakowanie: potwornie brzydka etykieta, wygląda jak twór dziecka zrobiony kredkami świecowymi, gładki kapsel [2]
                Uwagi: Przyzwoite piwo, nawet dość smaczne ale, że preferuje mnie owocowe i kawowe to już po nie raczej nie sięgnę

                Moja ocena: [3.55]
                Attached Files
                Last edited by becik; 10-06-2014, 20:13.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnobrązowy, mętny. [4]
                  Piana: Kremowobeżowa, drobna, średniowysoka, niezbyt trwała. [3.5]
                  Zapach: Bardzo słaby, wyczułem tylko powiew karmelu... [3]
                  Smak: Kawa, popiół, karmel, czekolada, goryczka chmielowa, dalekie echo owocowe... [4]
                  Wysycenie: Ejlowo niewysokie. [4]
                  Opakowanie: Stylowe. Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale mnie kojarzy się z plantacją bawełny gdzieś na południu Stanów... [4]
                  Uwagi: Kolejne smaczne, ciekawe piwo, nie zabijające goryczką. Można? Można!

                  PS. Trochę słaby ten zapach, niestety...

                  Moja ocena: [3.6]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎