Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivovaria, [Piwoteka] Ślepy Maks

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Pivovaria, [Piwoteka] Ślepy Maks

    Piwo niegotowe do oceny.

    Kontynuacja Kokolobolo. Gdybym miał świadomość, że to weizenbock, czyli jeden z niewielu gatunków, których nie lubię... Pamiętałem tylko, że Kokolobolo miało dobre oceny na forum.

    Ale nawet biorąc poprawkę na moją niechęć, to piwo wydaje mi się po prostu wadliwe. Kwaśne, mocno drożdżowe, ogólnie nieułożone. Po ogrzaniu zaczynają się przebijać te posmaki pszenicznego pstronga, przepraszam, weizenbocka, ale jako się rzekło, to nie moja bajka.
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jak na weizenbocka dosyć jasny; można by po samym kolorze pomyśleć, że to klasyczny, acz ciemnawy hefe-weizen. Oglądam piwo w sztucznym, ledowym świetle, co zawsze trochę przekłamuje, ale jednak przywykłem do ciemniejszych pszenicznych koźlaków. Niemniej mieści się w granicach stylu. [5]
    Piana: Rozczarowanie. Niezbyt, jak na styl, wysoka i też niezbyt gęsta, opada dosyć szybko osadzając się na ściankach i redukując się do kożuszka. [3]
    Zapach: Mocno bananowo-drożdżowy. Nuty chlebowe, goździkowe i jakby winogronowe (?). [4]
    Smak: Pierwsze co zaskakuje, to dosyć mocna jak na styl, wręcz drapiąca w język goryczka. Trochę zalegająca, niekoniecznie przyjemna, psująca odbiór tego piwa. Lubię gorzkie piwa, ale tutaj taka goryczka zwyczajnie mi nie pasuje. Do tego banany, trochę karmelu (acz niewiele). I jakiś nieprzyjemny posmak, być może zwiazany ze zbyt wysoką goryczką, kojarzący mi się z mydlinami... I lekki kwasek, taki w stylu pomarańczy. Do tego mam wrażenie, że alkohol jest trochę wyczuwalny. [3]
    Wysycenie: Kurka... Nieco za wysokie, szczypie w język. [4.5]
    Opakowanie: Informacje dokładne, jakaś dykteryjka też jest. Brak modnych ostatnio propozycji podania, zalecanej temperatury. Kapsel goły, etykieta pomarszczona. Ładnym gestem ze strony browaru jest możliwość otrzymania etykiety i piwa osobno (a może to tylko sklep dał taką możliwość?), ale ja etykiet nie zbieram. Właściwie nic nie zbieram. A, kolory etykiety ponure, bure, co powoduje, że napisy są słabo czytelne. [3]
    Uwagi: W smaku mocno pojechałem po tym piwie, ale ono wcale nie jest takie złe. Niemniej jest na rynku bardzo wiele lepszych piw, również w tym stylu. Kiedy piwo osiągnęło temperaturę pokojową, znacznie zyskało - goryczka przestała być tak dominująca, pojawiły się owocowe posmaki, a całość wydawała się bardziej zharmonizowana. Niemniej póki co nie sądzę, bym do tego piwa wrócił.

    Moja ocena: [3.525]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Focia:
      Attached Files

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, mętny. [5]
        Piana: Drobna, obfita, trwała, wspaniale 'firankuje' na szkle. [5]
        Zapach: Przede wszystkim goździk, gdzieś w tle czai się banan. W porównaniu do Kokolobolo dość jednowymiarowy. [4]
        Smak: Smak owocowo-goździkowy. Czuć słodową pełnię piwa zahaczająca nawet o słodycz. Charakterne, zdecydowane w smaku piwo. [4]
        Wysycenie: Średniowysokie. [5]
        Opakowanie: Poprzednia nazwa była świetna, obecna jest bardziej przyziemna. [4]
        Uwagi: Porządny weizenbock ale wysokiego poziomu pierwowzoru nie osiągnął.

        Moja ocena: [4.2]
        Attached Files
        Last edited by docent; 02-06-2014, 21:29.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
          Opakowanie: Poprzednia nazwa była świetna, obecna jest bardziej przyziemna. [4]
          Nazwa "Menachem " mogłaby być równie intrygująca co poprzednia
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Jerry_Brewery
            Member
            • 02-2014
            • 69

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mętny rudy ze złotymi przebłyskami. Nie mam uwag. [5]
            Piana: Początkowo wysoka żółtawa czapa, niestety dość szybko mi zdechła. Lacing niemniej niezły. [3.5]
            Zapach: Dobry, ale nieco mało intensywny. Są banany i goździki, jest surowe ciasto, pojawiają się też nuta alkoholu. [4]
            Smak: Jak dla mnie temu piwu brakuje ciała. Niby wszystko co ma się w owym znaleźć, to jest, bo i banany, i goździki, i karmel, niemniej wszystko to mało intensywne i dość wodniste. [3]
            Wysycenie: Takie jak powinno być w dobrym Weizenbocku - średnie. [4.5]
            Opakowanie: Lubię etykiety Piwoteki, pomysłowe i starannie wykonane. [5]
            Uwagi: Więcej wrażeń tutaj: http://bit.ly/1hoFDIw

            Moja ocena: [3.675]
            jerrybrewery.wordpress.com

            Comment

            • yoxik
              Senior
              • 10-2012
              • 427

              #7
              Pivovaria, [Piwoteka] Ślepy Maks

              Piana ładna utrzymuje sie kolor herbaciany mętny. Aromat banany, drożdże, słód zborze, goździki. Smak jest kwaskowość, lekki karmel i wyraźna goryczka, która tu nie pasuje. Jest też lekka apteka. Piwo średnie bez większych wad ale raczej do zapomnienia.
              Również tutaj
              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #8
                No jak apteka to nie jest większa wada, to ja już nie wiem co jest.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • yoxik
                  Senior
                  • 10-2012
                  • 427

                  #9
                  bo jest naprawdę lekka i wyczuwalna na początku, potem już nie wyłapywałem jej.
                  Również tutaj
                  https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎