Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podgórz, Luzy Rajtuzy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Podgórz, Luzy Rajtuzy

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemne złoto, lekko metne. [4.5]
    Piana: Drobna, o średniej obfitości. Trwała. [4]
    Zapach: Najpierw wyczuwalny zapach słodkich owoców (brzoskwinia?), potem kieruje się to w stronę wanilii. Karmelu niet (i dobrze). [4]
    Smak: Tesktura łagodna. Zarówno goryczka jak i słodowość bardzo umiarkowane. Lekkie, trochę zbyt mało zdecydowane w smaku. [4]
    Wysycenie: Umiarkowane. [4.5]
    Opakowanie: Z Galaktyką było łatwiej bo znałem źródłosłów (Kapitan Bomba). W tym przypadku zupełnie na czaję o co kaman z tą nazwą... [3.5]
    Uwagi: Sesyjne, dobrze zbalansowane. Gratka dla tych co nie lubią zarówno karmelu jak i goryczki

    Moja ocena: [4.025]
    Attached Files
    Last edited by docent; 23-05-2014, 07:24.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • KarlPopper
      Senior
      • 11-2013
      • 133

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemno żółto-złoty, rzeczywiście amber jest, ale dosyć mętny. [4.5]
      Piana: Całkiem niezła, niewielka, ale to bło małe piwo nalewane w knajpie. [4]
      Zapach: Na pierwszym miejscu słody, z intensywną, jakąś nietypowa nutą, a'la wędzonki... po ociepleniu gdzieś tam w tle są amerykańskie chmiele. [3.5]
      Smak: Nie jest za słodkie, ale goryczki też jak na lekarstwo, chmiel czuć po intensywnym ogrzaniu i intensywnym doszukiwaniu się. Trzeba jednak przyznać, że jest bardzo pijalne, sesyjne, wielu osobom może bardzo zasmakować, ale niestety to nie moja bajka. [4]
      Wysycenie: Odpowiednie jak na styl. [5]
      Opakowanie: Fajne logo, tylko nadal nie widzę powiązania między logiem, nazwa browaru oraz nazwami piw. [3.5]
      Uwagi: Życzę wszystkiego najlepszego Browarowi Podgórz, trzeba warzyć takie piwa jak się lubi. Póki co po prostu to nie są moje ulubione cechy piwa, a CDA jednak nie powinno się było nazywać CDA.... Ten Amber Ale jest odrobinę American, choć jednak odrobinę...
      Pite w Strefie Piwa w dzień premiery.

      Moja ocena: [3.875]
      Live Craft. Die Punk.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Pite na festiwalu w Zabierzowie ustępowało nawet czeskim polotmawym. Nie warte powtórki.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6130

          #5
          Barman wspomniał że parametry to 12,5* na 5,5% alk.

          Barwa - pomarańcz, mętne.
          Piana - mała bo pite w pubie.
          Aromat - słaby ajpowaty, nie słodki pomarańcz. Zapach stylu IPA szybko ulatuje, pozostają średnio przyjemne owoce.
          Gaz - średni.
          Smak - jest nie słodkie, lekko cytrynowe w stronę pomarańczy.

          Piwo nie jest cienkie, ale mi brakuje minimum słodkiego dla kontry.

          Ogólnie Luzy nie są złe, zwłaszcza dla wybierających wytrawne, mało goryczkowe piwa.

          Ciekawe czy smak obecny jest odbiciem zamysłu twórczego kolegi J.

          Konsumpcja w House of Beer w Krakowie.
          Attached Files
          Last edited by Javox; 03-06-2014, 21:14.

          Comment

          • PiwnicaZamkowa
            codziennie od 16:00
            • 05-2011
            • 805

            #6
            Pierwsze u nas piwo z tego browaru na kranie dobrze przyjęte przez piwoszy.
            Attached Files

            Comment

            • meszek0009
              Senior
              • 04-2014
              • 247

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemne złoto, lekko mętne. Niech będzie, że amber. [5]
              Piana: Średnio wysoka, trwała, drobna, ładnie lepi się do szkła. [5]
              Zapach: W zapachu nie dzieje się za bardzo nic. Lekki cytrus, ejlowe owoce, trochę może zbożowej słodowości. Wszystko zdecydowanie za mało intensywne, wyczuwalne po zabełtaniu w szkle. [3]
              Smak: W smaku jest lepiej. Fajna chmielowo - ejlowa owocowość, brzoskwinie, jakiś cytrus, troszkę ziół. Słodowość, podobnie jak w zapachu, taka zbożowa, chlebowa. Brakuje trochę ciałka. Goryczka jest długa, ale raczej średnio intensywna. Wysoka pijalność. [4]
              Wysycenie: Optymalne, może troszkę zaniżone, ale ja wolę . [5]
              Opakowanie: Nazwa i eta mi się podobają, mimo, że też nie wiem co autor miał na myśli. [5]
              Uwagi: Nie jest źle, zapach pusty, ale w smaku jest jak najbardziej ok.

              Moja ocena: [3.9]

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: koniakowy bursztyn [5]
                Piana: delikatna jak mgiełka ale czapę zrobiła, opada jednak w dość szybkim tempie po jakimś czasie [4]
                Zapach: słabiutki, prawie niewyczuwalny, słodowo-karmelowy [3]
                Smak: lekka ale dominująca goryczka, niezbyt przyjemna, trawiasta zalegająca, dalejw tle kwiatowo -owocowe smaki oraz ledwie wyczuwalna słodowa podstawa, ot taki klasyk jak jeden z wielu [4]
                Wysycenie: minimalnie za wysokie [4.5]
                Opakowanie: spożywane w Piwnej Sprawie, wafle są, szkło bez logo [4]
                Uwagi: Do wypicia, smakoszom ostrej goryczki posmakuje, mi nie, tym bardziej, że to amber ale, a nie kolejna wersja IPY-SRIPY, po amber ale spodziewałem sie bardziej stonowanego i wyważonego odczucia goryczy

                Moja ocena: [3.725]
                Attached Files
                Last edited by becik; 07-02-2015, 12:43.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Oskaliber
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 727

                  #9
                  Kolor: Ciemnozłoty, klarowny.
                  Piana: Biała, średnio obfita, niezbyt gęsta, dosyć trwała. Opada do solidnego kożucha lekko oblepiając szkło.
                  Zapach: Amerykańskie chmiele: mango, melon, żywica.
                  Smak: Średnio treściwe. Trochę podbudowy słodowej, minimalny karmel i wyważony, tropikalno-żywiczny amerykański chmiel. Goryczka średnia, żywiczna.
                  Wysycenie: Średnie, drobne.
                  Ogółem: Dobre.
                  Uwagi: Pite w wersji lanej.
                  BeerFreak.pl

                  Comment

                  • Klatak
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 431

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemne zloto/jasny bursztyn z delikatna opalizacją. [5]
                    Piana: Dość obfita, drobno i średnio zbudowana, dość trwała, zdobi szkło. [4.5]
                    Zapach: Dość intensywny, głównie owoce egzotyczne i cytrusy. [4.5]
                    Smak: Jak w aromacie z delikatna goryczką. [4]
                    Wysycenie: Dość wysokie. [4]
                    Opakowanie: Dostałem w szklance fortuny . [5]
                    Uwagi: Smaczne, pijalne i sesyjne.

                    Moja ocena: [4.325]

                    Comment

                    • Mooris
                      Junior
                      • 01-2012
                      • 1

                      #11
                      Obecnie na kranie w Viva la Pinta na Floriańskiej.

                      Comment

                      • gauron
                        Junior
                        • 12-2015
                        • 26

                        #12
                        IBU: 30
                        opak.: beczka (0,33 l)
                        data: 2015-11-21#3
                        ocena: 3 – dobre
                        cena: 11,00 zł
                        miejsce: Hoppiness

                        opis:
                        zapach: ładny, cytrusy;
                        smak: cytrusy;
                        goryczka: średnia
                        http://fb.com/browarGauron

                        lista wszystkich degustacji

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #13
                          Możesz mniej lakonicznie?
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty zmętniony. Cholera, a może jednak "cielisty"...? [4]
                            Piana: Biała, drobna, wysoka i trwała. [4]
                            Zapach: Hm, jak pachną rajtuzy...? W tym przypadku słodem i karmelem z lekkim akcentem chmielowym. [4]
                            Smak: Karmel ze śladem owoców tropikalnych, lekko sfermentowanych (jak to w rajtuzach). Nienachalnie przedziera się chmielowa goryczka... [4]
                            Wysycenie: Niskie, ale to dobrze, bo nalane z pompy . [4]
                            Opakowanie: Pokal "Jabeerwocky", wafelek "Jabeerwocky", w tle broda Masona . [4]
                            Uwagi: Polowałem bezskutecznie na "Rajtuzy" na festiwalu, a tu, całkiem przypadkiem, wpadłem "na minutkę" do "Jabeerwocky" i sobie przymierzyłem. W rozmiarze M .

                            Moja ocena: [4]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎