Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warzenia Dyczkina, Saison

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Warzenia Dyczkina, Saison

    Nieco przegazowany bo piana przez 5 minut wyłaziła ze szklanki.

    Aromat typowy, słodowy z lekką cytrusową kwasowością i przyprawowymi, fenolowymi nutami. Na plus zapisuję to, że nie pachnie jak tripel co nie było rzadkie w rzemieślniczych saisonach, które piłem min. w ostatnim roku.

    Smak słodowy, nieco cierpki (dla mnie za mało ) i kwaskowaty, lekko ziemisty. Goryczka delikatna ale ściągająca (co mi do stylu pasuje). Zaskakująco pełne jak na tak wysokie odfermentowanie.

    No niestety ale mi smakował a lubię saisony, przynajmniej tak mi się wydaje

    PS: mam nadzieję, że w kolejnych piwach będą te obiecane wady
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Dyczkin, Saison

    Jak coś nie tak wpisałem w temacie to można zmienić
    Danych o parametrach brak.

    Kolor głębokie złoto, widocznie drobinki drożdży
    Piana obfita i dość drobna przy nalewaniu, potem strzępieje ale trwała warstwa zostaje. Przy kolejnych nalaniach do szkła idealanie drobna i gęsta
    Zapach pierwsze wrażenie zaraz po otwarciu butelki to ziołowo-trawiasta chmielowość ale szybko zmienia się w dzikusa czyli mamy zagrodę i stajnię
    Smak tak jest, zagroda i stajnia określają charakter tego piwa. Treściwość średnia, idealna. Piwo bardzo ‘czyste’ smakowo. Goryczka całkiem nieźle podbita, zauważalna. Bardzo fajne rześkie piwo, z mocnym akcentem brettów. Alkohol chyba dość wysoki bo czuć w głowie, w smaku idealnie ukryty.
    Nasycenie spore, dla mnie super

    Dziki saison, jeszcze nie piłem tak mocno brettowego przedstawiciela tego stylu ale było bardzo przyjemnie. Dzięki Dyczkin!
    Attached Files
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      A to nie to samo piwo?

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Tak, to to samo, już zgłaszałem, czekam na ruch moderatora .
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Szkoda, że nie przetrzymałem go dłużej bo widzę, że "qń" z czasem coraz lepszy się rozwijał.

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            No, zostały mi 2 butelki, trochę za mało na Birofilia 2015.
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Piwo otrzymane od dyczkina na zlocie. Butelka 0,5l. Alkohol ?, ekstrakt ?. Kolor taki wpadający w pomarańcz. Piwo lekko mętne. Piana średnio duża, trwała, biała. Zapach owocowy, pomarańczowy, są drożdże, jest coś z przypraw. W smaku na pierwszym planie pomarańcz, drożdże, początkowo nuta pieprzowa. Goryczka chmielowa wyraźnie zaznaczona. Wysycenie dość mocne. Opakowanie robocze, bez oznaczeń warki. Dobre piwo. Ciut za mocne drożdże. Przyjemnie było by kilka wypić.
              Dzięki dyczkin.

              Pite po zlocie, 16.10. Wrażenia bliższe leonie, chociaż pite w czasie podobnym do docenta. Opis trochę z pamięci, jakiś tydzień po degustacji, bo pierwotny (dzień po) skasował się.
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #8
                To może wyprostuję.
                MarcinKa i inni na zlocie otrzymali warkę #23 czyli 6 zbóż na Danstar Belle Saison - Ale Yeast.
                Przepraszam za zamieszanie i czekam na ruch moderatora .
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2729

                  #9
                  No właśnie, coś mi tu nie pasowało. Ale skoro piszesz, że Saison (PW), a ja po czasie odtwarzam z pamięci opis (pewnie już trochę przekłamany), to zamieściłem tu gdzie był już Saison. Trzeba by to wydzielić jako: Domowe Jareckie, 6 zbóż #23.
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎