Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Ursa Rosa z Kremenarosa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Ursa Maior, Ursa Rosa z Kremenarosa

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    #2
    Kolor: Złoty, mętny.
    Piana: Biała, dosyć obfita, dosyć gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha minimalnie oblepiając szkło.
    Zapach: Lekki, cytrusowo-żywiczny.
    Smak: Treściwość średnio niska. Wyraźna zbożowość z akcentami chlebowymi i spora kwaskowatość spotęgowana jeszcze przez cytrusową chmielowość. Te dwa posmaki ostatecznie dominują. Goryczka dosyć niska.
    Wysycenie: Średnie.
    Ogółem: Do wypicia. Źle nie jest, ale szału nie ma.
    BeerFreak.pl

    Comment

    • pen
      Member
      • 05-2014
      • 97

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnawa slomka, metne [4.5]
      Piana: sredniopecherzykowa, biala, szybka redukcja do firanek ale niezbyt trwalych [4]
      Zapach: dosc intensywny, pomaranczowo-grejpfrutowy [4]
      Smak: przyjemna goryczka i cytrusowosc, wyczuwalna lekka kwasowosc jak przystalo na pszeniczniaki [4]
      Wysycenie: dosc wysokie a przy tym pijalne i lekkie [4.5]
      Opakowanie: rozpoznawalne i ciekawe, kapsel swietny, brak paru informacji (rodzaje slodu/chmielu/IBU) [4]
      Uwagi: warka do 30.07.2014, lekki pijalny i dobrze nachmielony pszeniczniak, ale nie powala.. nie wysuwa sie przed szereg, w smaku przypomina inne podobne piwa, chyba sunny ale dr brew podobne w smaku o ile pamietam

      Moja ocena: [4.05]

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Dla mnie to piwo pachnie pelargonią.Długo się zastanawiałem nad zapachem, był mi znany, ale nie mogłem go zidentyfikować i w końcu olśnienie. Ale chyba dla weryfikacji tego poniekąd podejrzanego wrażenia nabędę jeszcze raz.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
          Dla mnie to piwo pachnie pelargonią.Długo się zastanawiałem nad zapachem, był mi znany, ale nie mogłem go zidentyfikować i w końcu olśnienie. Ale chyba dla weryfikacji tego poniekąd podejrzanego wrażenia nabędę jeszcze raz.
          no to chyba jest wadą piwa
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • AdrianR
            Member
            • 04-2014
            • 62

            #6
            Wad nie wyczułem, ale piwo moim zdaniem średnie.
            Tak prezentuje się etykieta:
            Attached Files
            http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
            https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
            http://instagram.com/adrianpijepiwo

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnozłotopomarańczowy. [5]
              Piana: Nieszczególnie wysoka, ale ładna, drobno i średnio pęcherzykowa, bielutka. [3.5]
              Zapach: Troszkę cytrusów, żywicy, kwiatowości, może to faktycznie ta pelargonia? [4]
              Smak: Dosyć orzeźwiające, lekkie na pograniczu wodnistości. W ustach zostaje przyjemny, biszkoptowy posmak. Lekki kwasek, obecna cytrusowa goryczka. [4]
              Wysycenie: Bardzo wysokie, ale to dobrze. [5]
              Opakowanie: Etykiety Ursy są świetne. [5]
              Uwagi: Przyjemne, lekkie, przeźwiające. Nie powala, ale jest w porządku.

              Moja ocena: [4.1]

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                I wiadomo, zdjęcie:
                Attached Files

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, z bardzo delikatną mgiełką. [4]
                  Piana: Podczas nalewania obfita, drobna, o śnieżnobiałej barwie. Niestety momentalnie zanika do cienkiej warstwy, a potem wianuszka. [3.5]
                  Zapach: Początkowo wyraźny cytrus i pomarańcz, potem chmiel i słód. Piwo z partii z dna butelki z drożdżami jest zdecydowanie bardziej aromatyczne. [4]
                  Smak: Podstawowa uwaga - jeśli piwa się nie wymiesza w butelce to początkowa partia smakuje jak lager. Wyczuwalna jest lekka słodycz. Na etykiecie anonsowany jest biszkopt, ale mi ta maślana słodycz kojarzy się z diacetylem. Dopiero po nalaniu części z drożdżami piwa zaczyna kojarzyć się z pszenicą zyskując przyjemne, charakterystyczne owocowo-goździkowe akcenty. Tak więc mieszamy! [4]
                  Wysycenie: Umiarkowane, jak na pszenicę zdecydowanie zbyt niskie. [3]
                  Opakowanie: Stylistycznie bardzo fajnie ale jak zwykle uwaga do tekstu z kontry. Nie za bardzo mnie orzeźwiło przez zbyt niskie wysycenie. [4.5]
                  Uwagi: O wiele bardziej mi smakowała partia od połowy butelki którą nalałem sobie z drożdżami. Ta początkowo przypominała lagera...

                  Moja ocena: [3.925]
                  Attached Files
                  Last edited by docent; 09-06-2014, 17:04.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Jerry_Brewery
                    Member
                    • 02-2014
                    • 69

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ładny, lekko mętny słomkowy-złoty [4.5]
                    Piana: Kegowa wersja ma średnio-niską, białą pianę z niezłym lacingiem. [4]
                    Zapach: Zgniłe jajo zabija całą radość. Troszkę amerykańskich chmielów się przezeń przebija, ale bardzo nieśmiało. [2]
                    Smak: Dość wodniste, wręcz lagerowe, ale za to rześkie i pijalne. [3.5]
                    Wysycenie: Może trochę zbyt niskie, ale generalnie mi odpowiadało. [4]
                    Opakowanie: Etykiety to zdecydowanie najlepszy element piw Ursy. [5]
                    Uwagi: Pite z kega

                    Moja ocena: [3.175]
                    jerrybrewery.wordpress.com

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: pite wieczorem, więc dla mnie kolor był rubinowo-brązowy, lekka mgiełka w klarowności [4]
                      Piana: ecru, przybrudzona kurzem, leciutka, drobna, dość obfita, opadała powoli przeobrażając się w krzaczki na szkle i piwie [3.5]
                      Zapach: slaby ale dość miły, zbożowo-owocowy [3]
                      Smak: no szkoda, ze piwu brak treściwości i pełni bo o polepszyłoby walory smakowe piwa, w smaku można wyczuć leciutki chmielowy posmak, delikatne cytrusy, zbożowo-bananowe nuty, całość smaków moim zdaniem bardzo dobrze zbalansowana, gdyby nie ta wodnistość byłoby to bardzo dobre piwo [3.5]
                      Wysycenie: bez zarzutu [5]
                      Opakowanie: jak zwykle fajna etykieta, firmowy kapsel [5]
                      Uwagi: Przyzwoite ale trochę niedopracowane piwo, brak mu ciała, solidnej treściwości i o est jedyny mankament tego piwa

                      Moja ocena: [3.5]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 26-06-2014, 14:43.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Marcin_wc
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 2115

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                        I po co ten goły link?

                        Dla niektórych Citra pachnie pelargonią.

                        Comment

                        • wilzek
                          Member
                          • 06-2014
                          • 32

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ładne, głębokie ciemne złoto [4.5]
                          Piana: duże pęcherzyki, szybko się redukuje, bez koronki [3]
                          Zapach: przy otwarciu dało potężną chmielową bombę, po nalaniu raczej żywica z odrobiną cytrusów [4]
                          Smak: Delikatna goryczka świetnie skontrowana kwaskowością. Na siłę jakiś biszkopt da się znaleźć ale trochę to naciągane. Smak przyjemny, a że jest lekko wodniste to piwo megapijalne [4]
                          Wysycenie: idealne, wysokie na tyle by czuć łaskotanie bąbelków po języku, ale nie jest zbyt nachalne [5]
                          Opakowanie: Choć zazwyczaj są super, tym razem etykietka Ursy mi nie podchodzi. Ich kapsla też nie lubię. [3]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.925]

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoto-pomarańczowy, trochę za ciemny jak na zawartość ekstraktu. [4]
                            Piana: Początkowo obfita, drobnopęcherzykowa. Dość szybko opada do postaci cienkie obwódki. [3.5]
                            Zapach: Na pierwszym planie jak dla mnie guma jak u wulkanizatora. Zazwyczaj w innych piwach szybko ten zapach zanika, jednak tutaj wyczuwalny jest bardzo długo. Pod tym przytłumiony jest, bardzo przyjemny aromat cytrusowo-mandarynkowy przełamany delikatną zbożowością. [3.5]
                            Smak: Cytrusy, słodkie owoce tropikalne i kwaskowatość. Pomimo, że jest to American wheat, że jest to lekkie piwo i ma ekstrakt na poziomie 11,4% i tak brakuje mu trochę słodowej treści, która uładziła by kwaśność i goryczkę, która jest wulgarna i nieułożona. [3.5]
                            Wysycenie: Wysokie. [4]
                            Opakowanie: Ładna artystyczna etykieta, może nie rzucająca się za bardzo w oczy ale za to miło na niej to oko zawiesić. [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.6]
                            Last edited by YouPeter; 05-08-2014, 20:43.
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9729

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Eeee... Słaba, odstała herbata... [3]
                              Piana: Kremowa, dość drobna, wysoka, średniotrwała, długo utrzymuje się półcentymetrowy kożuszek. [4]
                              Zapach: Silny iglak, sosna i trochę pokrzyw. [3]
                              Smak: Tu na szczęście łagodniej, zioła, stonowany chmiel, delikatne owoce, może ślad słodu... [4]
                              Wysycenie: Niewysokie, OK. [4]
                              Opakowanie: Konsekwentnie w stylu browaru, podoba mi się. Szlak na Kremenaros przez obie Rawki stanowczo polecam . [4]
                              Uwagi: Sympatyczne piwo, nie powala niepotrzebnie goryczką, tylko lekko głaszcze, jak krzaki pokrzyw... .

                              Moja ocena: [3.6]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎