Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] American Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] American Weizen

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • pen
    Member
    • 05-2014
    • 97

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: mleczna slomka, metne [5]
    Piana: pokazna i trwala, drobno-sredniopecherzykowa [4.5]
    Zapach: b. charakterystyczny dla dr brew "skarpetowe" akcenty chmielowe, w oddali banany i maliny [4]
    Smak: "bananowy" i lekko cytrusowy ale jakis mdly ten chmiel, kwaskowate [4]
    Wysycenie: zdecydowanie za niskie, prawie jak woda choc dosc pijalne i orzezwiajace [3.5]
    Opakowanie: wszystko na miejscu, ta historyjka z tylu kiepska [4]
    Uwagi: Warka do 18.08.2014, mi jakos to piwo specjalnie nie podeszlo... noi droga ta amerykanska pszeniczka...

    Moja ocena: [4.075]

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6129

      #3
      Kolejne piwko od Doctorków na tapecie.

      Piana - spora na starcie, powoli opada do grubej warstewki, lacing duży.
      Barwa - mętny, jasny pomarańcz.
      Aromat - słód, troszkę "ameryki", niewiele więcej.
      Gaz - nie za duży.
      Smak - posmak nie słodkiej pomarańczy, minimalna słodycz, wzrastająca goryczka /nieco tępawa/. Troszkę kwasku.

      Piwo nie jest złe, coś tam się dzieje więc pije się ok. Kolejne "letnie" piwo zaliczone.
      Attached Files

      Comment

      • Mawel
        Member
        • 04-2014
        • 65

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: żółty/ słomkowy,taki trochę brudny mętny. [4]
        Piana: średnie pęcherze, słaba jak na weizena. Dosyć szybko się redukuje, zdobiąc szkło i utrzymując pokaźny kożuch [4]
        Zapach: Najmocniejsza strona tego piwa. Fajny banan, charakterystyczny aromat słodów pszenicznych. Amerykańskie chmiele umiarkowanie wyczuwalne. [4.5]
        Smak: Lekkie, nawet wodniste. W kierunku wytrawnego. Trochę puste i jednowymiarowe. Po leciutko słodowym smaku wchodzi solidna goryczka. Tak samo jak w wicie z pszenicą i drożdżami daje mydlane skojarzenia. [3.5]
        Wysycenie: wysokie, poprawne [5]
        Opakowanie: Typowa etykieta dla dr brew. Dla mnie spoko [4.5]
        Uwagi: Jednak jest zdecydowanie lepiej niż w wicie, tam goździk, banan plus cytrus z goryczki dawał szampon.
        Warka 18.03.2014

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bladozłoty, mętny. [4]
          Piana: Biała, drobna, wysoka, dość trwała. [4]
          Zapach: Chmielowo-cytrusowy, orzeźwiający. Jednak trochę brakuje mi pszenicy... [3.5]
          Smak: Konkretna goryczka, zza niej wychyla się posmak chlebowy, nawet chyba można wymlaskać muśnięcie słodowe...? [4]
          Wysycenie: Zaskakująco-co-najwyżej-średnie. [4]
          Opakowanie: Klasyka tego browaru z genialnym logo, się powtarzam. Powoduje to jednak, że mi się te piwa zajączkują... [4]
          Uwagi: Właśnie tym piwem zakończyłem seans degustacyjny trzech "hamerykanskich" pszenic. Każda inna, ale chyba nie każda dobra...

          Moja ocena: [3.825]

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasne złoto, mętne. [4.5]
            Piana: Słaba, nie brudzi szkła, szubko opada do obrączki, psuje odbiór tego piwa. [2]
            Zapach: Intensywny. Żółto-czerwone owoce - banany, cytryna, pomarańcza, lekkie mango; lekki goździk i żywica. Ciekawy i wielopoziomowy. A dam raz maxa nowofalwcowi! [5]
            Smak: Spora pełnia wykończona bananowo, długi owocowy kwasek o średnim natężeniu, spora grejpfrutowa goryczna dość długa. Świetnie ułożone. [4.5]
            Wysycenie: Średnie, mogłoby być nieco wyższe. [4]
            Opakowanie: Podoba mi się styl etykiety, pełne info, trochę pierniczenia na kontrze. [4.5]
            Uwagi: 18.08.14. Pyszne!

            Moja ocena: [4.4]
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • wilzek
              Member
              • 06-2014
              • 32

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasne złoto, ładnie zmętnione [4]
              Piana: miejscami średniopęcherzykowa ale tworzy ładną, grubą czapkę, redukuje się średnio szybko i zostawia ładny lacing [4]
              Zapach: przyjemny, choć średnio intensywny, czuć pszenicę z bananami i delikatne cytrusowe (grejpfrutowe) USA. [4]
              Smak: Tutaj wyraźniej czuć chmiele, goryczka wyraźna, ale nie natarczywa, perfekcyjna. Delikatne cytrusy w tle. Przyjemnie pijalne. [4.5]
              Wysycenie: średnio wysokie, pasuje [4]
              Opakowanie: ładna minimalistyczna etykietka, super "legenda" z opisanymi słodami, ekstraktem i słodami, historyjka na kontrze pisana troszkę pod zbytnią impresją, ale ok. Szkoda, że kapsel goły [3.5]
              Uwagi: warka do 18.08.14, świetne piwo

              Moja ocena: [4.175]

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemno żółty wchodzący w jasny pomarańcz. Mętne. [5]
                Piana: Drobnopęcherzykowa o średniej gęstości. Początkowo dość obfita, jednak opadająca zbyt szybko jak na weizena. Delikatnie oblepia ścianki szkła. [4]
                Zapach: Jest tu to czego można było się spodziewać po gatunku piwa. Czyli nuty bananowo-goździkowe przełamane aromatami amerykańskiego chmielu w postaci przede wszystkim cytrusów. Bardzo dobrze dobrano balans pomiędzy tymi zapachami. [4.5]
                Smak: W smaku odczucia są tożsame z zapachem. Zaskakuje lekkość tego piwa, którą zapewnia chmiel i wydobyte z niego cytrusy. Goryczka wysoka jak na weizena ale pasująca do charakteru piwa. [4.5]
                Wysycenie: Średnie do wysokiego, dodatkowo podnoszące lekkość. [4.5]
                Opakowanie: Jak wszystkie poprzednie z tej inicjatywy. Prostota, przejrzystość i komplet informacji na etykiecie to jego największe atuty. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.45]
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • rgrzech
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 230

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasne złoto. Zmętnione. [4.5]
                  Piana: Biała, bardzo obfita, na początku drobna, jednak szybko pojawiają się duże pęcherze. Obfitą czapą pozostaje do samego końca. [4]
                  Zapach: Mieszanka amerykańskich chmieli, banana i goździka. Piwo pachnie znakomicie. Malutki minus, za to że z czasem aromat trochę traci na intensywności. [4.5]
                  Smak: Najpierw pojawiają się banany i goździki a zaraz za nimi podążają cytrusy z amerykańskich chmieli (grejpfrut, mango). Tło budują nuty słodu pszenicznego. Goryczka idealnie dobrana do weizena. Jest wyraźna, ale nie dominuje w smaku. Piwo jest lekkie i rześkie. Finisz lekki, świeży, przyjemnie długi, z nutami grejpfrutowo-pszenicznymi. [4.5]
                  Wysycenie: Jak na weizena to trochę za niskie. [4]
                  Opakowanie: Standard do jakiego przyzwyczaili nas chłopaki z Doctor Brew. Jest prosto i czytelnie. Mi to odpowiada. [4.5]
                  Uwagi: Dodatek amerykańskich chmieli spowodował, że piwo jest bardzo rześkie, orzeźwiające i mega pijalne. Przy tym nadal mamy pewność, że pijemy weizena. Idealne piwo na upały. Brawo!

                  Moja ocena: [4.425]
                  Last edited by rgrzech; 08-07-2014, 20:08.

                  Comment

                  • Chmielnicki
                    Senior
                    • 07-2012
                    • 324

                    #10
                    Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Czy to piwo jest jeszcze gdzieś dostępne na Górnym Śląsku (Katowice i miasta ościenne)? Wypusty z kliniki Doctora Brew bardzo mi smakują i American Weizen jest jak do tej pory jedynym ich piwem, które przegapiłem. A może felczerzy szykują nową warkę? W geście młodzieńczego (przed czterdziestką) buntu i trącącej nihilizmem postępującej kontestacji zastanej rzeczywistości cyfrowej wypisałem się od Marka Cukrogóry i nie mam dostępu do profilu Doctora Brew na "buniu".

                    Comment

                    • bulka_
                      Member
                      • 08-2011
                      • 37

                      #11
                      niestety w ostatniej warce (18.08? bo brak druku w tym miejscu) chmiel występuje tylko w postaci goryczki, bo aromatu ze szkła kompletnie zero, moze jakiś nikły w tle i w smaku też raczej poza pszenicą nic nie czuję. + wpadł mi do szklanki kawałek słodu co mnie nawet rozbawiło
                      Last edited by bulka_; 27-07-2014, 18:55.

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasnozłoty, piwo jest mętne. [5]
                        Piana: Bielutka, drono i średniopęcherzykowa, dosyć trwała i wysoka. [4]
                        Zapach: Mmm. Amerykańskie chmiele "walczące" z bananami i goździkami. Zapach cytrusowy, owocowy, przyjemny. [4.5]
                        Smak: Na szczęście goryczka w tym piwie jest lekka i delikatna, ale i tak nadająca mu charakter. Trochę "chlebkowatości", banany, lekki kwasek i cytrusy. Piwo mocno orzeźwiające. [4.5]
                        Wysycenie: Wysokie, pasujące. [5]
                        Opakowanie: Dużo informacji, długa dykteryjka (trochę rażą mnie słowa typu "obczaj" i "ogarnij", ale jestem starym zgredem), skład pełen. Do pełni szczęścia brakuje tylko dedykowanego kapsla. I może jednak nieco większej różnicy między poszczególnymi piwami tego browaru - łatwo można się pomylić. [4.5]
                        Uwagi: Co mogę jeszcze dodać? Dobry american weizen.

                        Moja ocena: [4.5]

                        Comment

                        • meszek0009
                          Senior
                          • 04-2014
                          • 247

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasne, brudne złoto, mętne. [4.5]
                          Piana: Piana bardzo wysoka, dosyć drobna, biała, średnio szybko opada do wciąż pokaźnej warstewki, oblepiając przy tym szkło. [5]
                          Zapach: Straszna pustka w zapachu. Mało cech pszenicznych, banan i goździk słabo wyczuwalne, a jeszcze słabiej chmielowe aromaty, lekkie owoce tropikalne po zabełtaniu. Rozczarowanie. [3]
                          Smak: W smaku są wyraźne goździki, trochę w tle banany, poza tym słodowe, chlebowe smaki. Wytrawne, wyraźnie kwaskowe. Chmieli amerykańskich w smaku jest mało, gdzieś bardzo daleko majaczą cytrusy, raczej na domyśl się, poza tym piwo bardzo lekkie, jak dla mnie sprawia trochę wrażenie rozwodnionego, pustego. [3.5]
                          Wysycenie: Średnie do wysokiego, pasuje. [4.5]
                          Opakowanie: Ok, etykiety Doctor Brew zawsze mają u mnie plus za minimalizm i sposób prezentowania składu i parametrów. [5]
                          Uwagi: Pierwsze piwo od Doctor Brew, które mnie jednak rozczarowało. Mimo, że nie ma tu żadnych wad jako takich, to piwo zupełnie bez wyrazu, szczególnie w zapachu. Piana na ogromny plus. Warka do 15.10.14.

                          Moja ocena: [3.65]
                          Last edited by meszek0009; 22-08-2014, 22:00.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: mętna żołądkowa żółć [4.5]
                            Piana: ojjjj, słabiutka, obfita na początku, szybko opadła do cienkiej obwódki wokół szkła [2]
                            Zapach: dość dobrze wyczuwalny, słodowo-cytrynowy [4]
                            Smak: pełne, treściwe, dominuje mocna i wyraźna bananowo-zbożowy posmak, za nim świetnie wyczuwalne chlebowe nuty i minimalny chmielowy akcent, wszystko w tym smaku gra bo wszystko dobrze czuć [4.5]
                            Wysycenie: jak dla mnie zbyt małe, powinno być znacznie większe [3.5]
                            Opakowanie: etykieta z serii Doktora Sowy czyli wszystko to samo, a różnica w kolorze i nazwie [4]
                            Uwagi: Zaskoczenie ale dla mnie to jest najlepszego piwo od Doktora Sowy, piło się bardzo dobrze, sama przyjemność, tak powinno być, gdyby nie ta piana.....

                            Moja ocena: [4]
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 27-08-2014, 18:47.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • WRoMAN
                              Junior
                              • 06-2015
                              • 21

                              #15
                              Totalna krytyka! Niestety!
                              Piwo zakupiłem kilka dni temu, przeniosłem od razu do pomieszczenia, w którym jest ok 20-22 st C.
                              Dziś wróciwszy z pracy, poczułem dziwny zapach dobiegający z pomieszczenia. Co ujrzałem? Sporo sprzątania. Piwo po prostu wybuchło!
                              Całe szczęście, że nie czekało na spożycie w domu, bo 1. więcej bałaganu, 2. niebezpiecznie.
                              Trochę się zawiodłem, a i dziwnie się czułem jak chwilę później pojechałem do sklepu, a ono znów na mnie spoglądało z półki. Może spróbuję z innej warki. Szkoda....

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎