Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrewDog, Fake Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    BrewDog, Fake Lager

    Czeski Pilsner ze szkockiego Brew Doga, nazwany przewrotnie Fake Lagerem. Skład podany w sposób podstawowy. Alkohol 4,7%, czyli to taki ekwiwalent czeskiej jedenastki.

    Złocisto-miodowa barwa. Delikatnie zamglona.
    Niezbyt trwała piana, o bardzo niejednorodnej teksturze. Strzępi się silnie opadając do dość grubego naśnieżenia.
    Wyraźny słodowy aromat, z nieznaczną diacetylową nutą. Trawiasta chmielowość na poziomie sugestii.
    W smaku wyraźna goryczka o charakterze grejfrutowym, długa, dość ciężka, wolno wygasająca. Słody tym razem są tłem. Posiadają zbożowy, ziarnisty charakter nieco przemoczonego kartonu. Jest też nieznaczna owocowa słodycz.
    Całkiem wysokie rześkie nagazowanie, lekko podszczypujące w język.
    Butelka jak to u Brew Doga, tym razem z etykietą w ciemnym, malachitowym odcieniu. Kapsel z psem błękitnym.

    Specyficzne piwo, o mocnej, nieco męczącej goryczce i wycofanej bazie słodowej jak na imitację czeskiego pilsnera. I znów się zastanawiam czy aby nie uwarzono tego na drożdżach górnej fermentacji... Nie mniej jednak za wrażenia z konsumpcji 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎