Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Czorny Miś

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Widawa, Czorny Miś

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Dość skromna ale drobna, o beżowej barwie. Nietrwała. [3]
    Zapach: Najpierw mocny popiół, potem gdy zmysły już się oswoją mamy czekoladę, kawę i paloność. [4]
    Smak: Podobnie jak w aromacie - pierwszy łyk to popielniczka. Jednak po chwili popiół ustępuje miejsca paloności, czekoladzie i całkiem niezłej, lekko osadzającej goryczce. Pełne w smaku. [4]
    Wysycenie: Średnie co najwyżej, w porządku. [4.5]
    Opakowanie: Motyw z Misiem górnikiem na tle przemysłowego Śląska rewelacyjny. Gdybym był Ślązakiem nosiłbym taką koszulkę! [5]
    Uwagi: Przy kolejnej warce proponuję jednak zbastować trochę z tym popiołem. Ale generalnie w porządku.

    Moja ocena: [4.025]
    Attached Files
    Last edited by docent; 02-06-2014, 12:09.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Sekator
      • 06-2013
      • 269

      #3
      Jestem w szoku. Spoilując drugie piwo od Kopyra, które mi smakowało; pierwsze ale z polskimi chmielami, które mi smakowało. W aromacie sporo chmielowych owoców dobrze zbalansowanych z popiołem i czarnymi nutami. W smaku było podobnie. Piana spora, trwała. Nie mogę wyjść z podziwu, że z polskich chmieli dało się wyciągnąć taką porządna black ipe. Pite w poznańskiej Setce za 9 zł. Polecam.
      http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9731

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sekator Wyświetlenie odpowiedzi
        Spoilując drugie piwo od Kopyra...
        Co zrobiłeś temu misiu??? Czornemu???

        Comment

        • apaczu
          Senior
          • 10-2013
          • 168

          #5
          Kolor: czarny, raczej nieprzejrzysty (pewności nie mam, bo nie patrzyłem pod światło).
          Piana: Ciężko oceniać, bo z nalewaka lała się praktycznie tylko mocarna piana. Zamówiłem pizzę i po kilkunastu minutach dostałem piwo wraz z jedzeniem. Piana była już na jeden palec. Utrzymywała się długo i ładnie zdobiła szkło. Pod dłuższym czasie, pod koniec picia znikła całkowicie.
          Zapach: Bardziej dyskretny, niż intensywny. Przede wszystkim gorzka czekolada, paloność, dobra kawa crema. Coś jakby ściółka leśna, żywica (?) i być może delikatny diacetyl. Daleko w tle chyba też wanilia. Całość bardzo dobrze się komponuje, ale mogłoby być wyraźniej.
          Smak: Wyrazisty i konkretny. Gorzka czekolada, znów dobra kawa, wyraźna, ale gładka goryczka (jak po gorzkiej czekoladzie). Naprawdę dużo treści się tu mieści, a ja nie wszystko potrafię zidentyfikować. Generalnie bardzo smaczne!
          Wysycenie: Niskie, ale wydawało się idealne dla tego piwa.
          Etykieta: świetna i klimatyczna, ale ja piłem wersję z beczki...
          Podsumowanie: Dla mnie Czorny Miś to najlepsze piwo kolaborantów, jakie dotychczas piłem. Na pewno misia PIPĘ zjada razem z mundurem i medalami. W życiu bym nie powiedział, że to Black IPA. Traktuję to piwo jako genialny stout. W pewnym momencie pomyślałem, że to miks B-Day 2.0 z Coffe Stoutem z Kormorana. Mniejsza o styl, dla mnie to jedno z lepszych piw, jakie w tym roku piłem. Naprawdę jestem pod dużym wrażeniem piwa, oraz klimatu i obsługi w Starej Rozlewni, gdzie miałem przyjemność się stołować.

          Comment

          • yoxik
            Senior
            • 10-2012
            • 427

            #6
            Widawa, Czorny Miś

            Piana obfita z dużymi bąblami i szybko się redukuje nie do zera. Kolor czarny. Aromat słody palone kawa z mlekiem, lekki popiół bardzo przyjemny. Smak jest popiół kawa z mlekiem gorzka czekolada. Z tych gorzkawych, palonych nut przebija sie delikatnie słodycz i chmiel z wyraźną nie przesadzoną goryczką. Piwo bardzo dobre złożone, mocno pijalne. Za względu na ceno oczywiście nie powtórzę ale to już tradycja z tym browarem.
            Również tutaj
            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #8
              Gdzie jest powiedziane, że do Górnego Śląska?
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • rgrzech
                Senior
                • 12-2013
                • 230

                #9
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, piwo całkowicie nieprzejrzyste. [5]
                Piana: Beżowa, drobna, zawarta. Nalewa się obficie, jednak szybko redukuje się do wysokości jednego palca. Dobry lejsing. [4]
                Zapach: Najpierw chmielowy: ziołowo-popiołowy. Później pojawiają się nuty ciemnego słodu i kawy. Należy podkreślić bardzo interesujący i dość intensywny, ziołowy aromat chmielu. Sybilla i Junga dają radę. [4]
                Smak: Palonego słodu, popiołu, kawy, lekko karmelowy. Goryczka średnia, popiołowa. Piwo jest pełne, gęste. Finisz krótki, składający się z nut popiołowych i kawowych. [4]
                Wysycenie: Lekko szczypiące w język - powoduje to, że odczucie popiołowości jest nieco mniejsze. To jest oczywiście na plus. [4.5]
                Opakowanie: Znakomite!!! [5]
                Uwagi: Z powyższej oceny wszystko wygląda dobrze. Ja jednak mam mieszane uczucia dotyczące tego piwa. Krótko mówiąc: mega popiół i mega etykieta.

                Moja ocena: [4.125]

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #10
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rgrzech Wyświetlenie odpowiedzi
                  Krótko mówiąc: mega popiół i mega etykieta.
                  To nie popiół to węgiel, a węgiel to koks, to antracyt.

                  Co do orła, to jest jak najbardziej taki jaki miał być. Piastowski, śląski, bo stolicą Śląska jest Wrocław. A kopalnia jest z Wałbrzycha.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • jacekwerner
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2837

                    #11
                    Piwo bardzo dobrze zbalansowane, gładkie, aksamitne. Wspaniała, gęsta piana, utrzymująca się do końca cienką warstwą. Jako piwo sesyjne - idealne, brawo.
                    A gdyby tak jeszcze dodawać jako gratis do każdego piwa cukierka-kopalnioka ...
                    Wypite 29.06 w Starej Rozlewni ( Oborniki Śląskie ).
                    Ochotnicza Straż Piwna
                    BAZA = 7446

                    Comment

                    • Jerry_Brewery
                      Member
                      • 02-2014
                      • 69

                      #12
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty, bez przebłysków. [5]
                      Piana: Piwo mi wybuchło - gushing spaskudził stół w kuchni, ale po uspokojeniu w szkle utworzyła się ładna, brązowa, drobnopęcherzykowa piana, która stopniowo opada, znacząc szkło. [3.5]
                      Zapach: Dominują naleciałości słodowe: czekolada, prażony słonecznik, popiół, choć także ziółka z Jungi wślizgują się do nosa. [4]
                      Smak: Bardzo pełny, a jednocześnie pijalny. Łyk zaczyna się od mlecznej czekolady, później do głosu dochodzi kwaskowość, by skończyć hybrydą delikatnej ziołowej goryczki, prażonego słonecznika i czekoladowej słodyczy. [4.5]
                      Wysycenie: Mimo gushingu piwo nie jest przegazowane. [4]
                      Opakowanie: Urocza etykieta z polskim "Misiem" odzianym w strój górniczy. Pełny skład podany. [4.5]
                      Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tu: http://bit.ly/1z42KxQ

                      Moja ocena: [4.225]
                      jerrybrewery.wordpress.com

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4552

                        #13
                        A cóż to ten gushing. Może się to da napisać po polsku?

                        Comment

                        • MINIAKos
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 151

                          #14
                          Wypienienie. Przy otwieraniu mu wyszło z butelki.

                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            #15
                            Foto:
                            Attached Files
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎