Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Wetliner Solina

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Sulimar, Wetliner Solina

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • KobiNalewka
    Senior
    • 05-2012
    • 286

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasne złoto, za jasny jak na 13-stke, ale jak na pilsa ok, klarowne. [4.5]
    Piana: Wysoka, trwała, biała, na początku drobno, ale po paru chwilach średnio pęcherzykowa, do samego końca utrzymuje się około centymetrowa warstwa, jednak słabo "koronkuje" szkło. [4]
    Zapach: Brak, chociaż przy końcu wyniuchałem coś w rodzaju słodkiego lakieru kosmetycznego. [2.5]
    Smak: Bardzo gładko przechodzi przez gardło, czuć niezłą podbudowę słodową, po przełknięciu trawiasta? średnio-niska goryczka nie zalegająca zbyt długo. Chętnie sięgam po kolejny łyk. Dobrze zbalansowane. [4]
    Wysycenie: Nie przeszkadza, podtrzymuje pianę [4]
    Opakowanie: Najgorsze z całej serii Sulimara, zielona butelka, kapsel golas, etykieta z połowie przyklejona, podane parametry i skład [2.5]
    Uwagi: Czy to odpowiedź Sulimara, na oczekiwanego, solidnego, polskiego pilsa do 3,00 zł?

    Moja ocena: [3.425]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9731

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, całkiem, jak pils z Enerde . [4]
      Piana: Wysoka, biała, niezbyt drobna i niezbyt trwała. [3.5]
      Zapach: Klasyka zielonej flaszki - wali skunem. I już... [2]
      Smak: Goryczka, tępa, taka eurolagerowa, za nią posmak landrynkowy, taki eurolagerowy. [2.5]
      Wysycenie: Sporo drobnych bąbli zasuwa do nieba. [4]
      Opakowanie: Goły czarny kapsel, zielona butelka, ładny landszafcik na ecie. Szkoda (nie po raz pierwszy) zmarnowanego potencjału nazwy... Szlag! [3]
      Uwagi: To piwo nadaje się do picia jedynie w stanie dużej desperacji spowodowanej odwodnieniem, wynikającym (być może) z wędrówki w bieszczadzkim upale...

      Moja ocena: [2.6]

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #4
        Kolor: Jasne złoto, klarowne
        Piana: biała, obfita, sztywna. Wydawała się świetna, ale szybko opadła do grubego kożuszka i słabo koronkuje szkło. początek
        Zapach:słaby, lekko słodowy i minimalnie chmielowy, szkoda. Pomimo zielonej butelki skunksa całkowicie brak

        Smak: z początku dobra podbudowa słodowa, która od razu kontrowana jest dość wyraźną chmielowością. Goryczka jest z tych łodygowych, ziołowych i lekko zalegających.Nie jest jakaś szlachetna i bardzo krótka, ale mi to pasuje. Smakuje jak w miarę pełny smaczny czeski pils. Pijalność dobra, chce się brać kolejne łyki, choć po połowie szklanki goryczka już nie jest aż tak wyraźna jakby to się chciało, ale i tak kryje czapką wszystkie eurolagery.

        Wysycenie: średnie, jest ok
        Opakowanie: kapsel czarny golas, zielona butelka bezzwrotna, papier etykiet to minusy. Plusem, że smak pokrywa się z tym co tam piszą na kontrze. Pełny choć za prosty skład. Ogólnie jest OK. Fajnie, że piszą że "Wetliner to projekt Sulimaru i piwowara domowego Andrzeja Rozmysłowicza z Przystanku Cisna." podają BLG itp.

        Uwagi: kosztowało chyba 3,39zł. Smakowało wyraźniej jak PU. Może na wyrost i trzeba by poczekać do kolejnych spotkań z tym piwem, ale na chwile obecną mogę stwierdzić, że jesteśmy blisko "PILSa za 3zł"

        Do powtórzenia, chyba że cena skoczy

        Fota za dni kilka
        Last edited by dlugas; 06-06-2014, 10:59.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Typowy dla piw w tym stylu. Złotawy, całkowicie klarowny. [5]
          Piana: Typowo eurolagerowa. Na początku wysoka i buzująca, bardzo szybko opada, redkujując się do zera. [2.5]
          Zapach: Całkiem przyjemny, chmielowo-słodowy, ale mało intensywny. Skunksa mimo zielonej butelki nie wyczułem. [3.5]
          Smak: Niestety - eurolager. Nieco mocniej nachmielony (trawiasta, trochę zalegająca goryczka), z delikatną podbudową słodową, ale jednak eurolager. Nic ciekawego. [3]
          Wysycenie: Typowe, czyli wysokie, ale tu pasuje. [5]
          Opakowanie: Zielona butelka, czarny kapsel, informacji mało. Przynajmniej producent podany. [3]
          Uwagi: Do podlania kiełbasy z grilla się nada, ale nic ponad to.

          Moja ocena: [3.325]

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #6
            Piłem dziś jako któreś z kolei pod stejka i kiełbasę.

            Faktycznie już nie było takie goryczkowe, ale nadal uważam, że tak nie smakuje zwykły eurolager, który jest idealnie nijaki z posmakiem piwa.

            Solina ma jednak zaznaczoną wyraźną (jak na lagera) goryczkę.

            Dla mnie to prawie pils jak na warunki europeskie, a w miarę pils jak na warunki polskie :]
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Pils na miarę marketowych możliwości

              Nie no, po prostu płaski eurolager z nieco mocniejszą goryczką.

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Trochę się zdjęcie przekrzywiło temu piwu.
                Attached Files

                Comment

                • DonZ
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 303

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasno złoty, klarowne. [5]
                  Piana: Biała obfita, drobna, trwała. Średnie i drobne pęcherze. Ładnie brudzi szkło. [4.5]
                  Zapach: Skunks! Delikatny słodowy i kukurydziany aromat, zero chmielu, lekka kanaliza. [2]
                  Smak: Zdecydowanie słodowe, wytrawne, ze średnią goryczką nijaką, troszkę ściągającą. I generalnie na tym koniec nic się nie dzieje, choć bardzo pijalne. [3]
                  Wysycenie: Wysokie. [3.5]
                  Opakowanie: Ładna etykieta ale zielona butelka to wielki faux pas. [4]
                  Uwagi: Gdyby nie zielona butelka to może i coś by było a aromacie pod tym skunksem a tak to jest tragedia. W smaku pusto ale chociaż nijaka goryczka trzyma poziom.

                  Moja ocena: [2.975]

                  Comment

                  • Oskaliber
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 727

                    #10
                    Kolor: Złoty, klarowny.
                    Piana: Biała, obfita, gęsta, dosyć trwała. Utrzymuje się solidnym kożuchem.
                    Zapach: Lekko słodowy, eurolagerowy.
                    Smak: Średnio treściwe. Słodowość, trochę ziołowej chmielowości i średnio niska goryczka.
                    Wysycenie: Średnio wysokie.
                    Ogółem: Zapach zapowiadał słabiznę, w smaku wyszło trochę chmielu, ale goryczki mało i całość bez szału. Odrobinę lepsze niż statystyczny eurolager, ale nic ponadto.
                    BeerFreak.pl

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #11
                      Za 2,49złw promocji trudno o piwo z lepszym nachmieleniem.
                      Czuć chmiel w aromacie, choć nie za bogato, a w smaku goryczka jest łodygowa i ziołowa. Lekko zalega i ściąga, choć nie jest jakaś potężna, ale jest.
                      Zbyt mało ciała i zbyt mało szlachetnej goryczki, ale za dwapińdziesiąt jest całkiem znośnie. O wiele lepszy wybór niż korpoeurolagery pokroju tatrotyskiego czy nawet żywcolechapilsa.
                      Chłodne jedno na szybko jak się ma takowe w lodówce można wypić.
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • cmyk
                        Junior
                        • 07-2016
                        • 2

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasno złoty, klarowne [4]
                        Piana: Na początku gruba i sztywna, szybko się redukuje do cienkiej kołderki. Z czasem zanika. Przyjemnie oblepia szkło. [4]
                        Zapach: Chmiel, lekko trawiasty, wyraźnie zaznaczony. [4.5]
                        Smak: Bardzo przyjemna goryczka, lekko zalegająca. Odrobinę słodowe, ale nie nachalnie. Bardzo poprawny pils. Pozostawia przyjemne wrażenie lekkości a dzięki goryczce solidności w ustach. Pijalne w stylu dobrych niemieckich pilsów. [4.5]
                        Wysycenie: Małe do średniego, mogło by być wyższe, ale nie przeszkadza. [3.5]
                        Opakowanie: Zielona butelka, kapsel no-name i prosta etykieta, która mi nie do końca się podoba. Za to plus za konsekwencje i trzymanie się stylu znanego z pozostałych Wetlinerów. [4]
                        Uwagi: Wetliner pokazuje, że da się uwarzyć piwo, które nie są może awangardą, ale zdecydowanie trzymają poziom. Jestem na tak.

                        Moja ocena: [4.35]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎