Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Wetliner Czarna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Sulimar, Wetliner Czarna

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #2
    Piana: średnio obfita i tak samo ładna. Mało oblepia szkło, ale pozostaje do samego końca.
    Zapach: Słodowość, karmel i ESPRESSO :] można wąchać i wąchać, jest nieźle

    Smak: dla mnie za słodko, ale sami piszą na kontrze, że to czeski ciemniak z doprawką espresso. Wyraźna słodowość, karmel, lekka kola. Następnie do głosu dochodzi czarna posłodzona kawa. Finisz lekko kwaskowy i goryczkowy. Pije się gładko.

    Wysycenie: średnie, jest ok
    Opakowanie: Papier słaby, kapsel czarny golas. Doceniam, że to co piszą na kontrze w opisie piwa, bardzo pokrywa się z moimi odczuciami podczas picia. Ma być słodko, kawowo, lekko piwnie i tak jest. Pełny choć za prosty skład. ładnie podane BLG i %. Fajnie, że piszą "Wetliner to projekt Sulimaru i piwowara domowego Andrzeja Rozmysłowicza z Przystanku Cisna."

    Uwagi: Ja bym dowalił na końcu goryczki, ale raczej nie taki był zamysł na to piwo.Dla mnie za słodkie, ale raz na jakiś czas takie deserowe piwko można by strzelać.
    kosztowało 3,79zł.



    Fota za dni kilka
    Last edited by dlugas; 06-06-2014, 11:07.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Coca-Cola. Taki rubinowo-brązowy, trochę prześwitujący, może jak lager z dużą ilością soku wiśniowego. [4.5]
      Piana: Niezbyt wysoka i raczej grubopęcherzykowa, ale za to utrzymuje się w postaci grubszego kożucha dosyć długo, a opadając osadza się na ściankach. [3.5]
      Zapach: Mieszanka kawy (ale nie słodów nadających taki aromat, tylko samej kawy - w panice spojrzałem na etykietę i faktycznie do piwa dodano espresso), słodu i karmelu. Aromatu chmielu właściwie nie stwierdzam. Mi się niezbyt podoba. [3]
      Smak: Nie lubię kawy, nie piję kawy, nie gustuję w kawie. Jestem w stanie docenić dobrego kawowego stouta (vide Podróże Kormorana), ale to piwo mi zwyczajnie nie smakuje. Tzn. nie tak, że chcę je wylać z dala od domu, a odchodząc od miejsca wylania rzucić jeszcze kilka klątw przez ramię, ale to zwyczajnie nie moja bajka. Smakuje jak mocno gazowana kawa z brzeczką; czuję też wiśnie (utlenienie? Za wcześnie chyba na to), słodkość (taką coca-colową) i tyle. Przez moment zastanawiałem się, czy jednak tego nie wylać. [2.5]
      Wysycenie: Trochę za wysokie. [4.5]
      Opakowanie: Kapsel cały czarny, średnio dokłady skład (w sensie: są składniki, nie ma szczegółów dotyczących użytych słodów czy chmieli), informacji niewiele. [3.5]
      Uwagi: Nie moja bajka. Zupełnie. Może trochę za ostro potraktowałem to piwo, ale w ogóle nie przypadło mi do gustu.

      Moja ocena: [3.025]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        I nieprofesjonalne zdjęcie:
        Attached Files

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Rubinowy. Pod światło rzeczywiście jako kola. [3.5]
          Piana: Beżowa, dość wysoka, ale niezbyt trwała. [3.5]
          Zapach: Słód palony i karmel. W sumie nieźle, ale mało... [3.5]
          Smak: Słodki. Ociera się o ulep karmelowy. Jest słód palony i jakiś posmak, waniliowy chyba... No, nie jest zbyt kolorowo... [3]
          Wysycenie: Po prostu średnie. I dobrze. [4]
          Opakowanie: To (moim zdaniem) jak na razie najlepsza eta tego całego "wetlińskiego" projektu. Pozostałe uwagi - jak w innych wetlinerach. [4]
          Uwagi: Kolejny na rynku lepkosłodki ciemniak, taki dla babć i cióć . Do zapomnienia...

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          • DonZ
            Senior
            • 03-2013
            • 303

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemno rubinowe, klarowne. [4]
            Piana: Niewysoka, beżowa z drobnymi pęcherzykami. powoli się redukuje. [3]
            Zapach: Słodowy, palony kawowy, normalna kawa, z lekkim karmelem, toffi. Można pomylić z diacetylem, choć teraz przy aromatach toffi to mam zagwozdkę. [4]
            Smak: Kawowy, zdecydowanie dominuje kawa, dalej słodowy i płatki kukurydziane, dalej delikatny karmel i toffi. Goryczka niska, mogła by być wyższa, piwo raczej wytrawne z delikatną słodyczą. [4]
            Wysycenie: Średnie do wysokiego, w porządku. [4.5]
            Opakowanie: Ładne są te etykiety Wetlinera. [4.5]
            Uwagi: Muszę przyznać że jestem zaskoczony, całkiem dobre piwo za niewysokie pieniądze.

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6077

              #7
              Piana - większa na starcie potem prawie nic.
              Barwa - rubinowa.
              Aromat - karmel.
              Gaz - średni.
              Smak - słodkie, karmelkowe, kawa, popiół. Nie za gęste.

              No takie słodkie to raczej nie dla mnie, jednak wypiłem do końca.

              Comment

              • kenny
                Senior
                • 04-2009
                • 712

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnorubinowy, wchodzący w brąz. [4.5]
                Piana: Wysoka, grubopęcherzykowa, dość długo się utrzymuje. [4]
                Zapach: Słaby, pachnie jak mielona kawa. [3.5]
                Smak: Słodki, posmak sztucznego miodu i dominujący smak kawy rozpuszczalnej. Końcówka winno-likierowa, lekka goryczka. [3]
                Wysycenie: Średnie. [3.5]
                Opakowanie: Ładna, estetyczna etykietka. [4]
                Uwagi: Dziwny smak, zdominowany przez słodycz i kawę. Może to dziwne porównanie, ale smakuje jak likier kawowy rozcieńczony jakimś Schwarzbierem

                Moja ocena: [3.425]

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #9
                  Piana: średnio obfita,szybko znika do zera
                  Zapach: karmel kola i ESPRESSO

                  Smak: kola, karmel i na finiszu posłodzona czarna kawa.

                  Wysycenie: średnie, jest ok

                  Uwagi: Dla mnie jednak za słodko. Brakuje mocniejszego i goryczkowego finiszu. Piwo dla fanów trunków "deserowych"

                  Muszę zapamiętać, aby nie kupować ponownie
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • zgroza
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 3597

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                    Muszę zapamiętać, aby nie kupować ponownie
                    Zaiste!
                    Komuś się sypło kawą w cienkiego ciemniaczka. Kiepsko.
                    Lotna ekspozytura browaru

                    Też Was kocham.

                    Comment

                    • avva
                      Junior
                      • 12-2008
                      • 3

                      #11
                      Wetliner czarna

                      Wydaje się, że smakosze kawy powinni być zadowoleni, bo kawy jest w tym piwie sporo. Pierwsze wrażeie troche zaskakujące, ale jednak pozytywne. Po kilku łykach zaczyna jednak męczyć. Za dużo smaków, za dużo słodyczy, za dużo kawy, za mało piwa.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #12
                        Kawę lubię pod wieloma postaciami, ale nie aż tak słodką.
                        Ten wetliner jest co prawda mocno kawowy, ale z toną cukru oraz z lichą cienką podstawą słodową.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi

                          Smak: dla mnie za słodko, ale sami piszą na kontrze, że to czeski ciemniak z doprawką espresso. Wyraźna słodowość, karmel, lekka kola. Następnie do głosu dochodzi czarna posłodzona kawa. Finisz lekko kwaskowy i goryczkowy. Pije się gładko.


                          Uwagi: Ja bym dowalił na końcu goryczki, ale raczej nie taki był zamysł na to piwo.Dla mnie za słodkie, ale raz na jakiś czas takie deserowe piwko można by strzelać.
                          kosztowało 3,79zł.
                          potwierdzam, con napisał ponad rok temu.
                          Z tym, że piana nietrwała, a zapach to typowe kukułki z lekkimi "wertelsami"
                          Dla mnie stanowczo za słodkie. Całe szczęście lekko kwaskowe i goryczkowe na finiszu, ale i tak piwo bardzo zapełnia i syci.
                          Takie pomieszanie fortuny czarnej, kawowego stoutu z odrobiną coca coli.
                          Raczej już nie kupię, bo jest stanowczo za słodko.

                          ---edit-----------się mi przypomniało.
                          Mocne kukułki połączone ze słodką czarną kawą oraz kolą i jej "kwaskowym fosforem" :]

                          edit 2 --------------
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                          [b]

                          Smak: kola, karmel i na finiszu posłodzona czarna kawa.

                          Uwagi: Dla mnie jednak za słodko. Brakuje mocniejszego i goryczkowego finiszu. Piwo dla fanów trunków "deserowych"

                          Muszę zapamiętać, aby nie kupować ponownie
                          ZAPAMIĘTAĆ, ABY JUŻ NIE KUPOWAĆ !!!! tumanie
                          Last edited by dlugas; 03-09-2015, 12:39.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎