Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Gryczane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jabłonowo, Gryczane

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrązowy, herbaciany, z miedzianym błyskiem. Klarowny. [5]
    Piana: Jasnobeżowa, nietrwała. Szybko redukuje się do naśnieżenia, choć dość trwałego. [3]
    Zapach: W zapachu faktycznie wyczuwalna gryka, która wyraźnie przebija się spod słodowej bazy. Jednym będzie przypominać kaszę gryczaną, innym ciemny gryczany miód. Skojarzenia jak najbardziej prawidłowe. Jest może nieco ulepkowato, ale przyznam, że nietypowo i przyjemnie. [4.5]
    Smak: W smaku dominują z jednej strony akcenty słodowe, o ziarnistym, chlebowym charakterze, z drugiej mamy tą gryczaną, charakterystyczną nutę. Goryczka niemalże nie istnieje, choć piwo nie jest przez to jakoś specjalnie słodkie, jak by mógł sugerować aromat. Tutaj też Gryczane wypada interesująco i nietypowo. [4.5]
    Wysycenie: Jest zdecydowanie za niskie. Poza pianą najgorszy element. [3]
    Opakowanie: 500ml z ciekawą, kremową etykietą, z czarnym napisem i srebrnymi motywami roślinnymi. Na pewno wyróżnia się na półce. Na kontrze konkurs dla konsumentów na pieśń pochwalną. Kapsel z szerokiej palety manufakturowej. [4]
    Uwagi: Ciekawy produkt z jabłonowskiej Manufaktury Piwnej. Interesujący, charakterystyczny profil smakowo-zapachowy, kierujący jak dla mnie to piwo kulinarnie w stronę cynaderek z kaszą gryczaną. Nie do przyjęcia jest za to brak piany, a także bardzo niskie nagazowanie. Mimo wszystko warto spróbować.

    Moja ocena: [4.275]
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: trochę niższa ocena, bo się nie zgadza z etykietą - idealnie klarowne, ciemnobursztynowe [3.5]
      Piana: gęsta, trzyma się, idealna ilość, opada leniwie do kożuszka [4.5]
      Zapach: pachnie trochę kaszą gryczaną, trochę chlebowo - w sumie łágodnie [4.5]
      Smak: ewidentnie gryczany posmak, dość szorstkie, treściwe lekko słodkawe [3.5]
      Wysycenie: mniej niż więcej [4]
      Opakowanie: Po co sreberko błuszczące? poza tym trzyma styl, nie gryzie, trochę chaotycznie. [3]
      Uwagi: Gdyby nie gryka, byłoby źle. Gryka ładnie łamie, co czyni piwo ciekawym. Ja bym dochmielił i goryczkowym, i aromatycznym.

      Moja ocena: [3.95]
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Herbaciany, miedziany, trochę jak w altach. Piwo jest klarowne. [3.5]
        Piana: Kiepska. Z nalaniem duża, ale szybko opadła. Jasny beż. Słaby osad na szkle. [2.5]
        Zapach: Tylko gryka i słód, ale tak chyba miało być. [4]
        Smak: Gryka i wyraźne orzechy. Laskowe, włoskie, nawet trochę migdałów. Piwo nie jest słodkie, ale nie jest też goryczkowe. Jest gryczane, ale nie miodowe, bardziej orzechowe. Trochę karmelu w angielskim stylu.
        Już na końcu piwo jest trochę winne, wytrawne. [3.5]
        Wysycenie: Niskie. [3]
        Opakowanie: Mam bujną wyobraźnię. Jakoś kojarzy mi się z jednym z videoclipów Cradle Of Filth, o tym duchu we mgle.
        Etykieta ma tylko dwa kolory i właściwie nic tu nie ma, ale bardzo mi się podoba. [4.5]
        Uwagi: Piwo z datą do 05.12.

        Moja ocena: [3.6]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mimo słowa "Ciemne" w nazwie piwo takie nie jest. Jest bursztynowe, no, ewentualnie koźlakowe. [3.5]
          Piana: Kremowa, drobna, wysoka, ale nietrwała. Ładnie się osadza. [3.5]
          Zapach: Oryginalny, dziwny. Taki... brzeczkowo-słodowy. [3.5]
          Smak: Sam nie wiem. Jest jakaś nuta przeciągniętego karmelu, jakieś zboże... A może to gryka? Nie jest złe to piwo, takie intrygujące, trudne do uporządkowania... [4]
          Wysycenie: Chyba jednak o punkt za niskie. [3.5]
          Opakowanie: Niby charakterystyczne, ale trochę mało czytelne. Ale sprawia wrażenie eleganckiego . [4]
          Uwagi: Hm, jak pisałem, piwo nieszablonowe, ale jednak liczyłem na więcej emocji. Tak czy siak szacun za koncepcję i realizację.
          Następnym razem postaram się je wypić pod gulasz z kaszą gryczaną i kiszonym ogórcem .

          Moja ocena: [3.725]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bursztynowo-mahoniowy [5]
            Piana: bezowa, drobna, zwarta, opada powoli, do końca zostaje ok 2 cm kożuszek [4]
            Zapach: slaby ale mily, słodowo-zbozowy [4]
            Smak: pełne, tręściwe i sycące, dominuje lekka goryczka przeplatana ze słodowym posmakiem, fajnymi zbożowymi akcentami, wyczuwa się dodatkowo ten gryczany smak ale jest on delikatny więc nie dominuje [4.5]
            Wysycenie: bez zarzutu [5]
            Opakowanie: fajna prosta etykieta, firmowy kapsel [5]
            Uwagi: Bardzo smaczne piwo

            Moja ocena: [4.35]
            Attached Files
            Last edited by becik; 30-07-2014, 17:54.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Derbeth
              Senior
              • 04-2013
              • 337

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: brązowy z miedzianymi refleksami [4]
              Piana: biała, dość obfita, niezbyt trwała, nawet dobrze oblepia szkło [4]
              Zapach: początkowo niestety wyczuwalna mokra szmata; dziwny ciemny słód, trochę gryki [2]
              Smak: ciemny słód, niska goryczka, piwo lekko zalepia, gdzieś w tle pałęta się goryczka; nieuporządkowane to wszystko i niezgrane ze sobą [2.5]
              Wysycenie: wysokie, nie do końca mi pasuje [3]
              Opakowanie: ładne, sporo informacji o piwie [4.5]
              Uwagi: Butelka z datą 28.12.2014. Ciężko mi się to piło, dla mnie porażka.

              Moja ocena: [2.675]

              Comment

              • sasser
                Senior
                • 07-2012
                • 107

                #8
                Smak piwa różni się od klasycznego ciemnego piwa, zapewne za sprawą gryki. Ogólnie piwo smakowało mi. Nie było za słodkie i miało ciekawy posmak. Goryczka jest lekka. Wysycenie odpowiednie. Piana raczej skromna, szybko opadła. Chętnie powtórzę to piwo za jakiś czas.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  #9
                  Aromat - skromny, trochę słodu, minimalne warzywa
                  Piana - umiarkowana, gęsta, kremowa, niespecjalnie trwała
                  Barwa - ciemna herbata
                  Wysycenie - łagodne
                  Smak - zdominowany przez słód, karmel z lekko nutą słodyczy, bardzo delikatne tony zbożowe, goryczka znikoma.
                  Treściwość - średnie

                  Piwo monotonne, dla mnie nudnawe, ale generalnie poprawne.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                    Smak: ewidentnie gryczany posmak

                    Gdyby nie gryka, byłoby źle. Gryka ładnie łamie, co czyni piwo ciekawym
                    Mnie łamie w kościach w kościach domyślam się że nazwa sugeruje gryczany smak w piwie, podobnie jak piwo pszeniczne ma smak pszeniczny a masło maślany. Tylko jaki jest ten gryczany smak w piwie?

                    Comment

                    • KDWG
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 143

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny bursztyn, mocna herbata. [4]
                      Piana: Taka sobie - średnio obfita, po chwili już niewielka. Znika dość szybko prawie do zera, ale pozostawia po sobie ślady na szkle. [3]
                      Zapach: Słodowy, zbożowy, gryczany, lekko chlebowy. Przyjemny, ale mógłby być chyba bardziej intensywny. [3.5]
                      Smak: Trochę karmelowy, trochę zbożowy, gryka też jest wyczuwalna. Piwo ni słodkie, ni gorzkie, coś pomiędzy, lekko kwaskowe, a co za tym idzie trudne do zaszufladkowania. Goryczka znikoma. Całość przyjemna, choć bez fajerwerków. [4]
                      Wysycenie: Raczej w porządku. [4.5]
                      Opakowanie: Niby proste, ale sprawia wrażenie lekko chaotycznego. Niemniej etykietka przyciąga oko. Ma w sobie coś... tajemniczego? Nie wiem czy to dobre słowo, ale ta kolorystyka, te rysunki i czcionka... [4]
                      Uwagi: Niezłe i to by było na tyle.

                      Moja ocena: [3.75]
                      So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                      Comment

                      • TheBobolo
                        Member
                        • 07-2014
                        • 59

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemnobursztynowy, klarowny [4]
                        Piana: jasnobeżowa, niezbyt gruba warstwa, dość szybko opada do cienkiej powłoczki [3]
                        Zapach: dominuje miód, gryka i czekolada, oprócz tego słody palone, karmel, czekolada, lekkie nuty owoców leśnych [4.5]
                        Smak: słód palony, średni chmiel, kawa, umiarkowana goryczka alkoholowa, lekko wodniste, smakuje jak lekko rozcieńczony porter, całkiem sympatyczne, jednak trochę garbnikowe [3.5]
                        Wysycenie: trochę ze słabe [3]
                        Opakowanie: ładna, czytelna etykieta, kapsel firmowy, w kolorze etykiety [3.5]
                        Uwagi: Ciekawe piwo, plus za eksperymenty z gryką, całkiem smaczne.

                        Moja ocena: [3.8]
                        Begonia non omlet.

                        Comment

                        • jerzdna
                          Senior
                          • 07-2014
                          • 240

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemny braz. brunatne. nieprzejrzyste [5]
                          Piana: z poczatku wysoka. wlewalem do kufla na dwa razy. szybko zjechala z zera. brak krzakow [3]
                          Zapach: nuda. jest gryka. taka z miodu gryczanego. jest tez gryka a zaraz za nia...gryka. ja glupi czego moglem sie spodziewac po gryczanym. odrobine ciemnego chleba [3]
                          Smak: jest tylko i wylacznie ciemne ziarno. i slodycz taka jakby miodowa nie karmelowa. zapychajace i ciezko mi sie je pilo [2.5]
                          Wysycenie: niskie. za niskie [3]
                          Opakowanie: niezgorszy przod. czarnosrebrna stylistyka. tylek z b.ograniczonym info. historyjka nie zapadla w ma pamiec [4]
                          Uwagi: piwo polecam amatorom miodu gryczanego. reszcie niespecjalnie. slodka nuda

                          Moja ocena: [2.95]

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Kolor miodu gryczanego, bardzo ładny, nie aż tak ciemny, jak można oczekiwać. [4.5]
                            Piana: Lekka, szybko opadła [3.5]
                            Zapach: Wyraźnie gryczany, poprzetykany chmielem, dość słodki, a nie słodowy. Nuta górna: miodowo-oleista, nuta dolna: ziemista i ściągająca. Zapach jest zachęcający i miły. [4.5]
                            Smak: Dość ciężkie, słodkawe, chmiel mocno trawiasty na finiszu, za dużo chmielu, za mało gryczanych nut. Ciekawe piwo, ani tradycyjne, ani nowofalowe [4]
                            Wysycenie: W normie [3]
                            Opakowanie: Gustownie, mieni się, z tyłu jakiś durnowaty konkurs, a nie fakty [4.5]
                            Uwagi: Więcej słodyczy, więcej mocy i będzie jak znalazł, w temacie "absolutne novum". Bez porównania lepsze od innych sygnowanych "Manufakturą".

                            Moja ocena: [4.125]
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • yoxik
                              Senior
                              • 10-2012
                              • 427

                              #15
                              Browar Jabłonowo Gryczane ciemne

                              Piana drobna znika ale resztki pozostają oblepia szkło. Kolor ciemna brudna czerwień klarowna. Aromat słodki owocowy, wiśnie przyjemny. Smak słodowość, karmel, nuty owocowe lekko czuć grykę. Piwo do wypicia. Ciekawe.
                              Również tutaj
                              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎