Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co to za Porcelanka Warszawa, Żabia 3

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rybciak
    Junior
    • 06-2014
    • 6

    Co to za Porcelanka Warszawa, Żabia 3

    Witam, mam gorącą prośbę o id załaczonej porcelanki. Przde wszystkim czy jest ona piwna?
    Na porcelance widoczny jest adres w Warszawie, Żabia 3. Jest też nazwa "Wollenberga". Początku nie mogę rozczytać, coś w stylu" ZATWORY P.Wollenberga".
    Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu.
    Attached Files
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1301

    #2
    chłopie, internet masz? masz
    znalezienie tego zajęło mi 0,7 sek
    sto razy dłużej trwało załadowanie
    a potem wycięcie i skadrowanie obrazka
    no przecież to jest zwykłe lenistwo z twojej strony!
    ps. to reklama prasowa z łódzkiego dziennika 'rozwój' (nr 48, 1899)
    pps. link do numeru. polecam ogłoszenia drobne na samym końcu
    Attached Files
    Last edited by tfur; 09-06-2014, 17:53.
    veni, emi, bibi

    Comment

    • Rybciak
      Junior
      • 06-2014
      • 6

      #3
      Szukałem... ale tego nie znalazłem. Dzięki za odpowiedź.
      Jednak to że był to mój pierwszy wpis na tym forum nie upoważnia Pana do nazywania mnie "Chłopem" i leniem. Po prostu nie znalazłem i stąd prośba o pomoc a nie o "niskie" komentarze. Nie będę rozwijał tego tematu bo sądząc po Pańskim wstępie ma Pan chyba jakiś poważny problem ze swoim własnym ego.
      Ale cieszę się że udało się zagadkę rozwiązać
      Last edited by Rybciak; 09-06-2014, 22:05.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Czasy Panów i Chłopów już dawno się skończyły. Jesteśmy tutaj na Ty
        To co pokazałeś Rybciak na foto to jedynie sygnatura wytwórcy porcelanek a dokładnie nadruków na nich. Rozumiem że na tej jednak na drugiej stronie nadruku nie ma czyli porcelanka typu "no name". Nie da się więc ocenić czy chodziła na napoje czy na piwo ale skoro jest taka skromna pod względem nadruków to bardziej pasowała by mi do napojowej. O samej wytwórni już masz napisane w poście poprzednim.
        Last edited by Cooper; 09-06-2014, 23:49.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Rybciak
          Junior
          • 06-2014
          • 6

          #5
          Tego mi brakowało do pełnej informacji. Jadąc rowerem ją znalazłem, zaintrygowała mnie i tak trafiłem na to Forum. Jestem w temacie zielony, ale czytając forum odkrywam niesamowite ciekawostki Już mi się nasunęła z setka pytań, ale myślę że odpowiedzi na nie znajdę systematycznie zapoznając się z wpisami na forum. De facto znalazłem dotychczas kilka porcelanek, ale ich ID było łatwe. Miały też inny kształt. Dzięki za info!

          Comment

          • Piwowar
            Senior
            • 05-2001
            • 2542

            #6
            Wbij w wyszukiwarce hasło "Wollenberg", na pewno jeszcze coś znajdziesz na tym forum.
            Archiwum piwne

            Poznaj
            http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎