Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Köstritzer, Witbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • erudyta
    Senior
    • 11-2008
    • 189

    Köstritzer, Witbier

    Barwa: jasnożółta, mętna, na dnie butelki potężny osad
    Piana: biała, średnio wysoka, opada szybko, redukuje się do cienkiej warstewki, pozostawia ślady na szkle
    Zapach: niezbyt intensywny, aromat korzenny, trochę jak przyprawy: pieprz, kolendra, lekko owocowy (jabłko, pomarańcz), słód daleko w tle
    Smak: bardzo łagodny i subtelny, wyraźnie wyczuwalne nuty ziołowe, korzenne, goryczka bardzo mała, cytrusy słabo wyczuwalne, lekkie nuty pszeniczne, piwo orzeźwiające
    Wysycenie: średnie
    Opakowanie: butelka 0,5 l. dedykowana z tłoczeniami, etykieta w kolorystyce kremowo-czarnej, kapsel dedykowany

    Cena: 1,25 €
    Poziom alkoholu: 5,4%
    Ekstrakt: 12%
    Słody: pszeniczny, pilzneński,
    Chmiel: Golding
    a także: skórka pomarańczowa oraz nasiona kolendry

    Edycja limitowana.
    Witbier nie jest stylem, w którym jestem wielkim znawcą, więc nie będę pisał czy jest stylowe, czy nie. Mi smakowało. Jak dla mnie było troszkę wodniste, ale może mi się wydaje.
    Attached Files
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Limitowany wypust z należącego do holdingu Bitburgera browaru w byłym enerdowskim Bad Köstritz. Obok Pale Ale trafił do gustownego czteropaku serii Meisterwerke, który wpadł mi jakoś niedawno w ręce. Witbier to witbier. Ten jest dość mocny jak na styl, bo ma 5,4% alkoholu.

    Barwa jasnożółta, z mlecznym odcieniem. Sporo drobnego osadu.
    Biała piana o niezbyt długiej żywotności. Nieznacznie okleja szkło. Stabilizuje się do szumowiny, a pod koniec degustacji tworzy mikrowysepki.
    Aromat jak na styl nieco wycofany. Lekko cytrynowy, lekko przyprawowo-kolendrowy, gdzieś tam nawet budzący skojarzenia a miodem.
    Smak jest nieco bladym miksem cytrynowych nut i właśnie jakby miodowej słodkości, z dodatkiem kolendry. Subtelne mleczne odcienie oraz pszenica dają się wychwycić po skupieniu uwagi.
    Nagazowanie średnie, trochę za niskie.
    Butelka oklejona w eleganckie etykiety. Może się podobać. Kapsel przypisany piwu.

    W odróżnieniu od sąsiadującego w czteropaku Pale Ale to piwo raczej nie ma szans na zawojowanie salonów. Jest pozbawione charakteru, a cechy charakterystyczne dla stylu mają nieco anemiczne oblicze. Do tego dochodzi wyjątkowo słaba piana. 6 w skali 1-10.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎